Uwaga rodzice! Miasto po świętach organizuje spacer po szkole w Łężycy [WIZUALIZACJE]

Uwaga rodzice! Miasto po świętach organizuje spacer po szkole w Łężycy [WIZUALIZACJE] fot. wzg / um
- Dla rodziców wybór przedszkola i szkoły dla swoich pociech to odpowiedzialna i trudna decyzja. Jesteśmy od tego, żeby pomóc rozwiać wątpliwości i sprostać wszystkim oczekiwaniom – mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. Zaraz po świętach, we wtorek (2 kwietnia) miasto organizuje spacer po szkole w Łężycy. - Placówka jest jeszcze w budowie, ale została tak naprawdę wykończeniówka. Dla rodziców mamy przygotowane kaski i kamizelki odblaskowe, po szkolnych korytarzach i salach edukacyjnych będziemy poruszać się w grupach, tego wymagają przepisy bezpieczeństwa – tłumaczy Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Zwiedzimy cały parter. W salach będą plansze z wizualizacjami przedstawiającymi efekt końcowy. Pokażemy też szklone meble. 1 września dzieciaki rozpoczną rok szkolny w nowoczesnym obiekcie – cieszy się radny Filip Gryko.

 

 

 

Spacer po szkole w Łężycy zaplanowano zaraz po świętach, we wtorek, 2 kwietnia o godz. 11:00. Nowy zespół edukacyjny powstaje przy ul. Łężyca-Architektów. Dla rodziców zainteresowanych sprawdzeniem jak wygląda wnętrze placówki, przygotowano kaski i kamizelki odblaskowe. Po szkolnych korytarzach i salach edukacyjnych rodzice wraz z przewodnikami będą poruszać się w grupach, tego wymagają przepisy bezpieczeństwa.

 

 

- Przyjrzymy się, na jakim etapie są prace wykończeniowe oraz pokażemy kilka ciekawych miejsc, z których już we wrześniu będą korzystać uczniowie. To wyjątkowa okazja – tego nie widział jeszcze nikt! – wyjaśnia Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych.  

 

Nabór do podstawówki miasto ogłosi wiosną, tak aby planowo we wrześniu rozpoczął się tam rok szkolny 2024/2025.

 

- Przygotowujemy tam  bogatą ofertę edukacyjną, która daje możliwość wszechstronnego rozwoju dzieci, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji. Nowoczesne wyposażenie i piękne sale tworzą atmosferę przyjazną uczniowi. Szkoła dysponuje pracowniami, które rozwijają zainteresowania dzieci – wyjaśnia Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.  

 

 

 

 

Budynek już teraz robi ogromne wrażenie. Przewidziano osobne wejścia do części przedszkolnej i szkolnej. Na parterze obiektu (przedszkole) dostępne będą m.in. szafki dla maluchów, trzy sale przedszkolne dla 25 dzieci i dwójki opiekunów, pomieszczenia personelu technicznego i toalety. Każda z sal zostanie wyposażona w pomieszczenie pomocnicze i łazienkę dla dzieci - dostępne bezpośrednio z sali przedszkolnej. Na piętrze ma działać szkoła - sześć klas I-III dla dzieci w wieku 6-8 lat, sala komputerowa, biblioteka oraz świetlica z możliwością podziału na dwa pomieszczenia ścianą mobilną.

 

Obszar wspólny obiektu obejmie stołówkę z możliwością podziału na dwa pomieszczenia ścianą mobilną, salę gimnastyczną z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Przy wejściu głównym zaprojektowano trzy pomieszczenia dla pracowników administracji.