W styczniu na deptaku pojedziemy po nowemu – trwa montaż słupków i blokad! [ZDJĘCIA]

W styczniu na deptaku pojedziemy po nowemu – trwa montaż słupków i blokad! [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura ŁZ
Bez poślizgu przebiega montaż słupków i ruchomych blokad, które uspokoją ruch na deptaku. Do połowy stycznia inwestycja powinna być gotowa. - Zielona Góra dołącza do zachodnich miast, w których ruch na starówkach odbywa się w sposób cywilizowany - mówi radny Robert Górski (Zielona Razem).

 

- Obecnie montowane są ruchome słupki w połowie lokalizacji – informuje Michał Bela z  Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. - Wymagają jeszcze podłączenia do instalacji elektrycznych i światłowodowych. W międzyczasie prowadzone są prace organizacyjne nad wprowadzeniem nowego regulaminu organizacyjnego określającego zasady wjazdu na teren deptaka. Zakończenie inwestycji planowane jest do 15 stycznia – deklaruje.

W tym tygodniu kończą się prace przy montażu słupków ruchomych przy ulicach: Kupiecka-Ciesielska, Kupiecka – Bohaterów Westerplatte, pl. Powstańców Wlkp-Kupiecka i dr Pieniężnego – al. Niepodległości. - Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji kablowej zasilającej słupki ruchome – dodaje M. Bela.

Prace zakończyły się już przy ulicach: dr. Pieniężnego- K. Wielkiego, al. Niepodległości-Bankowa, Krawiecka-Masarska, Jedności – Pod Filarami, Sobieskiego- 30 Maja, Mickiewicza-Lisowskiego, pl. Teatralny – dr Pieniężnego, Plac Teatralny – Przedszkole. 

Przed uruchomieniem chowanych słupków, miasto planuje przeprowadzić kampanię medialną, która wyjaśni sposób działania całego systemu.

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

W Zielonej Górze jak na zachodzie

- Cieszę się, że prace postępują – mówi radny Robert Górski (Zielona Razem). - Mieszkańcy zwracali nam uwagę na to, że wielu kierowców porusza się po deptaku bez pozwolenia i stwarza zagrożenie dla pieszych. Zielona Góra dołącza do zachodnich miast, w których ruch na starówkach odbywa się w sposób cywilizowany.

Radny Andrzej Brachmański (Zielona Razem) mieszka na starówce i systematycznie obserwuje prowadzone roboty. – Dobrze, że postępują szybko i sprawnie, podoba mi się pomysł uspokojenia ruchu na deptaku. Zdaje jednak sobie sprawę z tego, że początki wprowadzania nowego systemu ruchu nie będą łatwe, już teraz są osoby, które przyzwyczaiły się do starych rozwiązań i zgłaszają obawy – podkreśla radny.

Słupki i ruchome blokady pojawią się łącznie w 23 lokalizacjach, w tym w 12 miejscach są to blokady z słupkami chowanymi elektromechanicznie tzw. blokada systemowa. W kolejnych 11 są to blokady ze słupkami stałymi lub wykręcanymi oraz elementami małej architektury np. donicami.

Blokady mają ograniczyć wjazd samochodów na deptak. - Zamkniemy obszar od al. Niepodległości aż do Starego Rynku. Pozwoli to na uspokojenie ruchu. Deptak ma być dla mieszkańców, dostawy do sklepów muszą odbywać się w godzinach porannych – przekonywał na łamach „Łącznika Zielonogórskiego”, prezydent Janusz Kubicki.

Koszt zadania to ok. 3 mln 318 tys. 660 zł. Wykonawcą jest szczecińska firma Indemar, która weszła na plac budowy na początku lipca.

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

 

rk

 

październik 14, 2021

Boisko na Chynowie zyskało wiatę rekreacyjną i sprzęt do pielęgnacji boiska

Piłkarze TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra grają w klasie okręgowej. Rundę…
październik 12, 2021

W styczniu na deptaku pojedziemy po nowemu – trwa montaż słupków i blokad! [ZDJĘCIA]

Bez poślizgu przebiega montaż słupków i ruchomych blokad, które uspokoją…
październik 05, 2021

Jarogniewice zyskają wiatę biesiadną i nie tylko!

W Jarogniewicach, obok parkingu i budynku ochotniczej straży pożarnej, trwa…
wrzesień 20, 2021

Stożne ma plac zabaw i siłownię!

Na miesiąc przed planowanym terminem, mieszkańcy przysiółka Stożne w sołectwie…
wrzesień 03, 2021

Na zakupy wybierzemy się do nowego parku handlowego

I to już w pierwszym kwartale 2022 roku. Tak zapowiada…

Tusk i Sługocki [FELIETON]

Polityczna Polska żyła w minionych dniach protestami przeciwko wyrokowi Trybunału magister Przyłębskiej, odrzucającemu świętą zasadę…

Rowerowa Masa Krytyczna - najwięksi twardziele rowerowi jechali w deszczu [ZDJĘCIA]

W piątek (15 października) ulicami Zielonej Góry przejechała rowerowa Nocna Masa Krytyczna. – W tym…

Obwodnica Zachodnia - Konsultacje społeczne ruszą już niebawem!

Czas na wybranie najlepszego wariantu dla obwodnicy zachodniej. Jak powiedział w „Rozmowie na 96 FM”…

Mejza zostanie wiceministrem sportu

To już pewne Łukasz Mejza zostanie wiceministrem sportu. Informację potwierdził wczoraj wicepremier i prezes PiS…

Dzisiaj ujęcie z karuzelą - Myślicie, że była tu na stałe?

To miejsce prezentowałem już kilka razy, głównie pokazując huśtawki, zjeżdżalnie i zabawy sportowe. Dzisiaj inne…

Zielona Góra i gruzińskie Batumi zacieśniają współpracę

Delegacja urzędu miasta gości w gruzińskim Batumi. We wtorek (12 października) prezydent Janusz Kubicki podpisał…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.