Wysocki: Zakasamy rękawy - Modernizujemy schronisko dla czworonogów

Wysocki: Zakasamy rękawy - Modernizujemy schronisko dla czworonogów fot. Bartosz Mirosławski UM
- Mamy 5 mln zł budżecie na ten rok i zapewnienie prezydenta Janusza Kubickiego, że w kolejnym roku także znajdzie 5 mln zł na modernizację schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zakasamy rękawy – mówi radny Zielonej Razem Paweł Wysocki, który koordynuje prace związane z przebudową. - Remont trzeba podzielić na etapy, żeby prace budowlane nie dokuczały czworonogom. I to będzie wyzwanie - tłumaczy radny. - W końcu za schronisko zabrał się radny, który faktycznie działa, a nie tylko snuje wizje – dodaje prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

 

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki podpisał już umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Po uzyskaniu projektu natychmiast zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Wszystko wskazuje na to, że wyczekiwana przez lata modernizacja budynków przy ul. Szwajcarskiej ruszy w drugiej połowie roku. Schronisko zostaje w obecnej lokalizacji, ale zostanie kompletnie przebudowane, by mieszkające w nim psy i koty miały jak najlepsze warunki. W zapomnienie pójdą więc stare, metalowe kojce. Zwierzęta zamieszkają w ocieplonych boksach z wybiegami, do dyspozycji będą miały bawialnie i teren rekreacyjny. O tym, jak będzie wyglądało schronisko po remoncie zadecydowali zielonogórzanie oddając ponad tysiąc głosów na „wariant B” w internetowym głosowaniu. Wówczas koncepcje rozbudowy przygotowała architektka, Ewa Pobudejska, która jest odpowiedzialna także za szczegółowy projekt przebudowy.

 

 

 

- Mamy 5 mln zł budżecie na ten rok i zapewnienie prezydenta Janusza Kubickiego, że w kolejnym roku także znajdzie 5 mln zł na modernizację schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zakasamy rękawy. To duże przedsięwzięcie. Remont trzeba podzielić na etapy, żeby prace budowlane nie dokuczały czworonogom. Nie możemy zrównać całego terenu z ziemią i zacząć od zera. Zwierzaki muszą być pod opieką operatorów schroniska z OTOZ Animals i wolontariuszy. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu fantastycznych ludzi udaje się realizować takie projekty w Zielonej Górze – mówi radny Zielonej Razem, Paweł Wysocki.

 

Wstępna koncepcja modernizacji schroniska zakłada przebudowę kociarni, przygotowanie dodatkowego ogrodzonego terenu dla kotów i miejsca do edukacji humanitarnej. Pomieszczenia dla psów będą murowane, ze stolarką okienną, odpowiednio ocieplone. Przy każdym z boksów będzie również ogrodzony wybieg. Budynek zostanie podzielony na kilka części, tak by osobno były psy chore, suki karmiące, czy psy agresywne.

 

- Ten dzień musiał nastąpić. Przecież dyskusje o remoncie, czy zmianie lokalizacji schroniska toczyły się w mieście od ładnych paru lat. Wszyscy pamiętamy, jak niektórzy radni snuli wizje o tym jaka powinno wyglądać schronisko i jak się za to zabrać. Ale na planach się skończyło. Sprawą zajął się radny Paweł Wysocki i wszystko ruszył do przodu. Cieszę się, bo Zielona Góra, jako stolica województwa powinna posiadać nowoczesne obiekty o wysokim standardzie. Po przebudowie czworonogi będą czekały na adopcję w dużo lepszych warunkach – zaznaczył prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

 

Dodajmy, że schronisko będzie większe niż dotychczas. Miasto doszło do porozumienia z Lasami Państwowymi. W wyniku porozumienia powiększony zostanie wybieg dla psów. Cała inwestycja zaplanowana jest na lata 2022-23.

 

Zwycięski projekt - tak będzie wyglądać schroniskow Zielonej Górze:

 

wzg
sierpień 11, 2022

Bezpieczny Chynów. Na ulicach przybędzie światła! [LISTA ULIC]

Na chynowskich ulicach rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED.…
sierpień 04, 2022

Magazyn żywności Caritasu prawie gotowy. Pomoże nawet 20 tys. osób! [ZDJĘCIA]

W Ochli przy ul. Zielonogórskiej trwa budowa nowego magazynu żywności…
lipiec 26, 2022

Racula z nową wiatą rekreacyjną

Mieszkańcy Raculi mogą już korzystać z nowej wiaty drewnianej, przydatnej…
lipiec 12, 2022

Wiecha na dachu – parking bez poślizgu

Na dachu budowanego parkingu wielopoziomowego u stóp Wzgórza Winnego zawisła…
lipiec 12, 2022

Porozmawiajmy o obwodnicy zachodniej - podsumowanie konsultacji

W najbliższą środę (13 lipca), o 17.30 w Planetarium Wenus …

Gdy polityka bierze górę [FELIETON]

Dawniej ludzie wysyłali z wakacji pocztówki. Otrzymanie takich pozdrowień zawsze było przyjemne, a wielu kolekcjonowało…

Sierpień 1979 w Zielonej Górze - W jeden dzień ze stanu pracowników MZK zniknęło 23…

Wyobraźcie sobie - w jeden dzień ze stanu pracowników MZK zniknęło 23 kierowców. Nie było…

Tych trunków nie można przegapić! Nowe etykiety Winobraniowych Win Jubileuszowych! [ZDJĘCIA]

To asy tegorocznego Winobrania! Przyjrzyjcie się dokładnie etykietom w stylu art deco, które wspólnie z…

Uchodźcy relokowani - Hala posprzątana - Wracają sportowcy [ZDJĘCIA]

Zostanie do zrobienia jeszcze drobny remont i do hali akrobatycznej przy ul. Urszuli powrócą sportowcy.…

Kiedyś górowała nad centrum Zielonej Góry – miejska gazownia

Kiedyś górowała nad centrum Zielonej Góry – miejska gazownia - pisze Tomasz Czyżniewski. - W…

Weekend w Zielonej Górze z telewizyjnym reality-show w samym sercu miasta!

Weekend upłynie też pod znakiem rywalizacji w samym sercu miasta. U stóp deptaka odbędzie się…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.