Zielona Góra jest w przebudowie. J. Kubicki: To zupełnie inne miasto!

Zielona Góra jest w przebudowie. J. Kubicki: To zupełnie inne miasto!
- Zielona Góra to od kilku lat plac budowy. Miasto zostało przebudowane, jest zupełnie inne niż kilkanaście lat temu. Jestem dumny z tego jak miasto się zmienia, a robi się coraz piękniejsze – mówił na antenie Radia Index Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W mieście realizowanych jest wiele inwestycji: obwodnica południowa już w kwietniu zostanie oddana do użytku, lada moment ruszą prace przy budowie obwodnicy zachodniej, do tego 50 mniejszych, ale bardzo ważnych zadań drogowych oraz nowe domy kultury, placówki dla seniorów, żłobek, budowa kąpieliska w Ochli, nowe szkoły, parki i kompleksy sportowe. Miasto inwestuje też w odnawialne źródła energii, żeby zaoszczędzić. - Cały czas walczymy o kolejne wsparcie finansowe i mam nadzieję, że już wkrótce ogłosimy kolejne ważne projekty – mówił Kubicki.

 

Pod względem inwestycyjnym ten rok jest w Zielonej Górze rekordowy. Miasto kończy inwestycje rozpoczęte w minionym roku oraz zabiera się za realizację kolejnych. Zakres działań jest imponujący. J. Kubicki przyzwyczaił zielonogórzan, że Zielona Góra rozwija się w sposób zrównoważony, adresatami kolejnych inwestycji są zarówno dzieci, dorośli i seniorzy.

W szerokim katalogu zadań znajdziemy: obwodnicę południową, która już w kwietniu zostanie oddana do użytku, lada moment ruszą prace przy budowie obwodnicy zachodniej, do tego 50 mniejszych, ale bardzo ważnych zadań drogowych oraz nowe domy kultury, placówki dla seniorów, żłobek, budowa kąpieliska w Ochli, nowe szkoły, parki i kompleksy sportowe.

 

- Zielona Góra to od kilku lat plac budowy. Miasto zostało przebudowane, jest zupełnie inne niż kilkanaście lat temu. Jestem dumny z tego jak miasto się zmienia, a robi się coraz piękniejsze – mówił na antenie Radia Index Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

 

 

W mieście niemal na każdym kroku widać zmiany. Wczoraj (21.02) Janusz Kubicki wizytował wyremontowany dom dziennego pobytu dla seniorów. Projekt udało się zrealizować dzięki rządowemu programowi „Senior +”. Prezydent Zielonej Góry podkreślał, że już szuka kolejnych lokalizacji pod budowę nowych placówek tego typu, a te które już działają również będą remontowane. - Jest szansa na rządowe dofinansowanie w ramach programu „Senior+, grzechem byłoby nie skorzystać – mówił Kubicki.

 

- Jedna placówka przy ul. Reja została odnowiona, a w mieście funkcjonuje jeszcze kilka. Szukamy też w zasobach miejskich kolejnych lokalizacji, bo chcemy żeby seniorzy również mieli przestrzeń, w której będą mogli wspólnie spędzać czas – wyjaśnił prezydent miasta.

 

Janusz Kubicki w audycji "Prezydent na 96 fm" podkreślał, że zaletą Zielonej Góry jest to, że dba o wszystkich, tych młodszych i starszych. To, że w naszym mieście żyje się dobrze pokazują kolejne plebiscyty i rankingi – mówił gospodarz Zielonej Góry.

 

- Budujemy domy kultury dla dzieci, to dlaczego nie budować w podobnej formule dla seniorów. Domy dziennego pobytu powinny powstać, aby seniorzy mogli się ze sobą spotykać, rozmawiać, śpiewać i tańczyć. Tam się uczą m.in. jak korzystać z nowoczesnych technologii. Planów mamy dużo więcej, bo przecież chcemy rozbudować też żłobek przy Wiśniowej – zaznaczył Kubicki.

 

Prezydent Zielonej Góry mówił, że cieszą go wszystkie zadania realizowane w mieście, ale on szczególnie zerka m.in. w stronę przebudowy Parku Tysiąclecia.

 

- Czekam na efekt finalny. To miejsce wymagało już odświeżenia i wierzę, że to będzie kolejne miejsce, które zyska na znaczeniu, podobnie jak park w Zatoniu – powiedział J. Kubicki.

 

 

(łc)

 

 

 

wrzesień 26, 2023

Dach kamienicy przy ul. Żeromskiego jak nowy! [ZDJĘCIA]

Każda rewitalizacja zabytkowej kamienicy zaczyna się od dachu. Tak było…
wrzesień 26, 2023

Zielonogórskie kamienice pięknieją z roku na rok [ZDJĘCIA]

Tym razem prezentujemy budynek przy ul. Drzewnej 17, który zyskał…
wrzesień 26, 2023

R. Górski: Dzieje się na budowie drogi dla rowerów przy ul. Nowej [ZDJĘCIA]

Rowerzyści trzymają rękę na pulsie i monitorują postęp pracy przy…
wrzesień 13, 2023

W Suchej otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sołectwie Sucha był jeden plac zabaw (za kościołem), ale…
wrzesień 12, 2023

Na ul. Wrocławskiej spore zmiany. Już niebawem koniec utrudnień

Dodatkowy pas ruchu, mniejsze wysepki i przeniesione przejście dla pieszych.…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.