Znamy kolejną tajemnicę Ochli. Zjeżdżalnia pontonowa robi robotę! Zobacz inne atrakcje! [WIDEO / ZDJĘCIA]

Znamy kolejną tajemnicę Ochli. Zjeżdżalnia pontonowa robi robotę! Zobacz inne atrakcje! [WIDEO / ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
- Kąpielisko Ochla to największy park wodny w województwie, ma basen z podgrzewaną wodą i mnóstwa atrakcji. Jedną z nich jest zjeżdżalnia pontonowa – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry i odsłania kolejną tajemnicę kąpieliska. – Robi robotę! Pontony są jedno i dwuosobowe. Oczywiście zjeżdżamy bezpiecznie do niewielkiego basenu – tłumaczy radny Filip Gryko, który miał okazję testować wszystkie atrakcje. Na wideo widać ogromną strefę relaksu z leżakami, pole do minigolfa, gigantyczny park linowy i kort tenisowy. - Jestem przekonany, że zielonogórzanie pokochają to miejsce - dodaje Kubicki.

 

 

Zgodnie z obietnicą prezydent Janusz Kubicki zaprezentował trzecią już część cyklu, w którym odsłania tajemnice kąpieliska w Ochli. Kubicki codziennie od poniedziałku 18 marca, przez pięć kolejnych dni pokazuje kolejne nagrania atrakcji, które znajdują się w parku.

 

- Ochla po remoncie to miejsce wyjątkowe, magiczne, jest tam coś dla każdego – uśmiecha się Kubicki. Dziś – zjeżdżalnia pontonowa - coś czego do tej pory w Zielonej Górze nie było. Będzie można z niej korzystać, zjeżdżając na jedno lub dwuosobowych pontonach. Kończymy oczywiście nie „na betonie”, jak mówili co niektórzy, tylko w basenie – hamowni.

 

 

- Frajda jest niesamowita. Pontony robią robotę! Zjeżdżamy bezpiecznie do niewielkiego basenu – tłumaczy radny Filip Gryko, który miał okazję testować wszystkie atrakcje.

 

Zjeżdżalni w Ochli jest siedem, każda z nich ma swój własny basen – hamownię. Takie rozwiązanie zasugerowali specjaliści, przekonując, że jest to o wiele bardziej bezpiecznie, niż w przypadku kiedy wszyscy kończą zjazd w jednym basenie. Nie ma możliwości krzyżowania się dróg wyjścia z basenu. Dzięki unikniemy „kolizji i zderzeń”.