Artyści dla Ukrainy

Artyści dla Ukrainy Fot. Lubuski Teatr
Lubuski Teatr zaprasza na spektakl „Ach! Odessa – Mama…”. Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na pomoc zaprzyjaźnionemu Lwowskiemu Akademickiemu Obwodowemu Teatrowi Muzyczno-Dramatycznemu im. Jurija Drohobycza oraz na wsparcie osób, które pozostają „pod opieką” Lubuskiego Teatru w Polsce.

 

- W geście solidarności z Ukrainą zdecydowaliśmy się zagrać spektakl, który jest osadzony właśnie w tym kraju. Inaczej być nie mogło – mówi Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru. – Dziękuję zespołowi aktorskiemu Lubuskiego Teatru, aktorom gościnnym oraz ekipie technicznej za to, że zgodzili się zagrać charytatywnie. Wierzę, że dzięki temu, będziemy mogli przekazać do Drohobycza konkretną pomoc materialną.

Planujemy również dodatkową zbiórkę publiczną dla osób, które będą chciały wesprzeć zbiórkę kwotą większą niż zakup biletu.

Odessę można porównać do polskiej Łodzi. Była „ziemią obiecaną” dla wszystkich, którzy chcieli szybko się wzbogacić. W mieście gromadzili się kupcy eksportujący ukraińską pszenicę, handlarze i przemytnicy korzystający z odeskiej strefy wolnocłowej, a także złodzieje i bandyci. To tutaj powstała legenda Beni Krzyka, bandyty zwanego „królem Odessy”. O nim, jego życiu, przygodach i rozterkach opowiada spektakl. „Ach! Odessa-Mama…” to musical oparty na błatnych (czyli wywodzących się ze światka przestępczego) pieśniach, będących opowieścią o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie, zaprawiony sporą dawką humoru. Ze sceny dobiegają różnorodne dźwięki: muzyka żydowska, rosyjskie romanse, rumuńsko-besarabskie rytmy, turecko-kaukaskie brzmienia czy nostalgiczne kozackie pieśni ludowe. Wspólnie tworzą wyjątkową oprawę dla odeskiego półświatka i zabierają widzów w podróż do Ukrainy.

Spektakle 13-14 kwietnia. Bilety kosztują 60 zł. Można je kupić w kasie teatru lub on-line za pośrednictwem platformy abilet.pl.

Jednocześnie teatr prowadzi zbiórkę rzeczową dla ukraińskich dzieci. W kasie teatru, sekretariacie i impresariacie można zostawiać wyprawki szkolne: plecaki, artykuły papiernicze, piórniki z wyposażeniem, bidony i lunchboxy.

 

(ah)
grudzień 05, 2022

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE zagra w ZIELONEJ GÓRZE!

in Kultura

by user1

Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza na koncert brawurowej i energetycznej…
grudzień 05, 2022

Z biblioteką Norwida zima nie taka straszna

in Kultura

by user2

Za oknem już praktycznie zima. Tym bardziej warto się rozgrzać…
grudzień 01, 2022

KIS czyli Kultura i Sztuka - Kolejne koło naukowe na UZ

in Kultura

by user1

Kultura i Sztuka to kolejne koło naukowe, które poznaliśmy w…
listopad 30, 2022

Zagraj lub posłuchaj bluesa na Jamie!

in Kultura

by user1

Zapraszamy na grudniowy Bluesowy Jam Session w Zielonej Górze! Jak…
listopad 29, 2022

Jazz w muzeum!

in Kultura

by user1

1 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 Muzeum Ziemi…

Prawdziwe święto zielonogórskiej literatury [ZDJĘCIA]

W Muzeum Ziemi Lubuskiej spotkali się właściciele najlżejszych piór w regionie. Wydarzenie wspólnie zorganizowali zielonogórski…

Stanisław Soyka wystąpi dziś na Lubuskich Zaduszkach Jazzowych

Pierwsze dni listopada to czas, w którym odwiedzamy cmentarze i wspominamy bliskich zmarłych. Nie brakuje…

XVIII charytatywna Gala Warto Jest pomagać – gwiazdy zaśpiewają dla potrzebujących [ZDJĘCIA / PROGRAM /…

Grudzień tradycyjnie należy do ludzi o dobrych sercach. 17 grudnia o godz. 19.00 w hali…

Koncert Jubileuszowy Orkiestry Dętej „Zastal” w Planetarium! [ZDJĘCIA]

Dziś w Planetarium Wenus odbył się koncert galowy z okazji jubileuszu 75-lecia Orkiestry Dętej „Zastal”.…

Finał Winobrania - Urszula Dudziak i „Tribute to Zbigniew Namysłowski” [ZDJĘCIA]

Koncert Urszuli Dudziak wypełniły inspirowane muzyką Zbigniewa Namysłowskiego ze szczególnym uwzględnieniem utworów zarejestrowanych na płycie…

Viki Gabor i tłumy najmłodszej publiczności na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Viki Gabor porwała tłumy najmłodszej młodzieży na Winobraniu. Fani artystki w nadkomplecie stawili się przed…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.