Brak planów na 14 lutego? Podpowiadamy, co robić w Walentynki!

Brak planów na 14 lutego? Podpowiadamy, co robić w Walentynki!
Powiedzenie, że miłość niejedno ma imię, bardzo dobrze sprawdzi się podczas walentynek w Zielonej Górze. Z tej okazji czeka nas bowiem wiele atrakcji. Dla zakochanych w swojej drugiej połówce, w mieście czy literaturze. Od 16:00 na zielonogórskim deptaku będzie trwać akcja „Kocham Zieloną Górę”. To happening, w którym weźmie udział studio tańca Keep On Dancing i cheerleaderki Watahy Zielona Góra. Imprezę poprowadzi znany z anteny Radia Index Romek Awiński oraz Patryk Cyplik z Inicjatywy Scenicznej Fruuu.
"Żeby pokochać miasto, musimy pokochać siebie nawzajem. Przygotuję parę animacji, parę rzeczy, tak żebyśmy miło wspólnie spędzili czas jako ludzie. Jako ludzie siebie zauważyli i zaakceptowali, a nawet polubili" - Patryk Cyplik.
Z walentynkowych atrakcji będziemy mogli skorzystać już od rana. O 10:00 zaprasza do siebie filia biblioteki Norwida przy ulicy Podgórnej. Poprowadzi warsztaty literacko-plastyczne „O uczuciach dla najmłodszych”. Agenda biblioteki na Jędrzychowie, czyli Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”, przygotowała natomiast spotkanie popołudniowe.
"Cały pomysł na walentynki wziął się z moich zainteresowań twórczością Stanisława Dygata, trochę dzisiaj „zakurzoną”, bardzo mocno obecną w czasach polskiej szkoły filmowej w latach 60., kiedy po pierwsze przez swoje koligacje filmowe Stanisław Dygat był obecny w kinie, między innymi w filmie „Jowita”. A po drugie, przez wieloletni związek z Kaliną Jędrusik. I te właśnie związki, między innymi z Kaliną Jędrusik, stały się kanwą do tych opowieści, fragmentów, które pojawią się w Walentynkowej Mapie Głosów. Skupimy się na utworze „Disneyland" - Janusz Łastowiecki, Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”.
Wydarzenie pod nazwą „Jowita albo Walentynkowa Mapa Głosów” odbędzie się w walentynki o godzinie 17:00.
Wieczorem możemy za to wybrać się do planetarium. Tam o 19:00 zobaczymy pokaz „Gwiazdy dla zakochanych”. Planetarium wyświetli obrazy nieba, takie jak mgławice czy panoramy z zorzą polarną. Pokaz będzie uzupełniony muzyką – polską poezją śpiewaną czy przebojami grupy Queen. A jeśli macie serce do pomagania innym, możecie przyjść do klubu Fabryka. Lokal zaprasza na charytatywny, walentynkowy bal. Część dochodu z niego trafi na organizację balu dla zielonogórskich seniorów. Impreza odbędzie się w ramach akcji „Serce dla serca” 14 lutego o godzinie 20:00.
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index
wrzesień 29, 2022

Całkowicie poświęciła się fotografii dokumentacyjnej - Wystawa pod zielonogórskim ratuszem!

in Kultura

by user1

Od wtorku, 4 października na zielonogórskim deptaku będziemy mieli okazję…
wrzesień 29, 2022

Sfotografuj zielonogórską przyrodę - Konkurs!

in Kultura

by user1

Niezwykła przyroda, lasy, tereny zielone i piękne widoki - z…
wrzesień 29, 2022

Dokumenty dawnej Zielonej Góry - W piątek archiwum rozda książki!

in Kultura

by user1

Towary wysyłane z Zielonej Góry do Polski nie będą obłożone…
wrzesień 28, 2022

Weekend seniora z kulturą. Spotkanie z grupą Babie Lato

in Kultura

by user4

2 października br. (niedziela) o godz. 12.00 w Sali Witrażowej…
wrzesień 28, 2022

Studenci wskrzeszają WŁÓCZĘGĘ! Znamy PROGRAM!

in Kultura

by user1

W dniach 22-23 października 2022 br. Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów…

Koncert Jubileuszowy Orkiestry Dętej „Zastal” w Planetarium! [ZDJĘCIA]

Dziś w Planetarium Wenus odbył się koncert galowy z okazji jubileuszu 75-lecia Orkiestry Dętej „Zastal”.…

Finał Winobrania - Urszula Dudziak i „Tribute to Zbigniew Namysłowski” [ZDJĘCIA]

Koncert Urszuli Dudziak wypełniły inspirowane muzyką Zbigniewa Namysłowskiego ze szczególnym uwzględnieniem utworów zarejestrowanych na płycie…

Viki Gabor i tłumy najmłodszej publiczności na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Viki Gabor porwała tłumy najmłodszej młodzieży na Winobraniu. Fani artystki w nadkomplecie stawili się przed…

Co to był za koncert! IGOR HERBUT na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Takiego koncertu nikt się nie spodziewał na Winobraniu 2022! Tłumy przed sceną winobraniową, a na…

Tłumy młodzieży na Winobraniu czyli koncert KACPERCZYK [ZDJĘCIA]

Bracia Kacperczyk to niezmiennie samowystarczalny duet. Udowodnili to podczas winobraniowego koncertu w Zielonaj Górze. Ten…

Najbardziej kwiecisty koncert Winobrania 2022! Natalia Szroeder w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Natalia Szroeder to artystka, której dotychczasowa, niezwykle oryginalna, droga artystyczna, pokazuje świadome dążenie do eksplorowania…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.