Cadillac dostał pamiątkowy dzwon

Cadillac dostał pamiątkowy dzwon

Zielonogórski Cadillac to mistrzowie coverów. Na światowym poziomie grają kawałki takich kultowych zespołów jak Pink Floyd, Eagles, Led Zeppelin, Deep Purple, Metallica i wielu innych. Prezydent Janusz Kubicki wręczył Cadillacowi pamiątkowy dzwon na 30-lecie istnienia.

Na dzwonie znajdują się motywy winiarskie, logo Zielonej Góry, logo zespołu i tekst Pink Floyd w języku łacińskim. To utwór Hey You z albumu The Wall. Na dzwonie umieszczono ostatnie słowa z piosenki Together we stand, divided we fall (Razem stoimy, podzieleni upadamy). Dzwon będzie towarzyszył zespołowi podczas koncertów po całej Polsce. Wykorzystywany jest nie tylko jako wyjątkowa scenografia ale także jako instrument w programie Pink Floyd. Dzwon miał być przekazany zespołowi wcześniej, jednak sprawy skomplikował koronawirus. Nadarzyła się okazja przy ostatnim koncercie online dla Ani w zielonogórskiej Hydrozagadce. [caption id="attachment_28355" align="alignnone" width="2297"] fot. Igor Skrzyczewski UM[/caption] - Taki dzwon od prezydenta daje dużą satysfakcję – mówi Jarosław Gil, który od 11 lat jest basistą i jednym z wokalistów Cadillaca. – Wydaje naturalny dźwięk C. Gil potrafi też czarować na gitarze, sprawdza się jako kompozytor i autor anglojęzycznych tekstów. Pod szyldem Bullfinch wydał płyty „Background Noise”, „Absorber”  Grał w metalowych kapelach Betatest i 3:40. Jakie są najbliższe plany zespołu Cadillac? - Najpierw musimy przeżyć pandemię i zaszczepić się – śmieje się J. Gil. – A jak wreszcie wypuszczą nas wszystkich z domów, zagramy w Kawonie. Zobowiązaliśmy się do tego. Niedawno wystąpiliśmy online w Hydrozagadcce Zielonogórskiego Ośrodka Kultury dla Ani Orłowskiej, dziewczynki która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Podczas aukcji charytatywnej Sabina Olechnowska wygrała możliwość pierwszego bicia w nasz dzwon. W Kawonie będzie miała taką możliwość. Cadillac to nie tylko koncerty rockowe z coverami tuzów światowego rocka i metalu. Na imprezach okolicznościowych występuje z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Cadillac to zespół czteroosobowy, lecz czasem, na przykład na potrzeby show muzycznego “Pink Floyd – The Dark Side Of The Moon”, grają w rozszerzonym składzie. Najczęściej jednak na scenie występują: Jarek Gil, lider, basista i jeden z wokalistów, Marek Kieloch, perkusista i drugi wokalista, Zenek Chodorowski, gitarzysta, Zenek Czernicki, klawisze. OBEJRZYJ OSTATNI KONCERT ONLINE CADILLAC:

(rk) - WZG

 

grudzień 02, 2021

Mniej widzów w teatrze - wszystko przez covid

in Kultura

by user2

Już są i obowiązują nowe obostrzenia covidowe. Restrykcje dotyczą między…
listopad 30, 2021

Iluzja w Muzeum Ziemi Lubuskiej

in Kultura

by user2

W piątek (3 grudnia), o 17.00, Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza…
listopad 30, 2021

Kolejna płyta Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

in Kultura

by user2

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego chwali się nową płytą. Na świeżo…
listopad 29, 2021

Gala literacka "Winiarka" - laury dla Piotrowskiego i Fedorowicza

in Kultura

by user2

Literaci znów nie zawiedli. Okazuje się, że w Polsce jest…
listopad 25, 2021

Recital jazzowy Wojciecha Niedzieli

in Kultura

by user2

W czwartek (2 grudnia), o godz. 19.00, zaplanowano kolejną odsłonę…

Prezydent: SKANDAL - MEJZA - KUBICKI

Tak zatrudniałem Łukasza Mejzę, tak zarobił u mnie 30 000 zł, natomiast od Marszałka „dostał”…

70 lat Lubuskiego Teatru – prezydent docenił dyrektora i aktorów [ZDJĘCIA]

Lubuski Teatr obchodzi 70. urodziny. Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się w sobotę (27 listopada), widowiskowym spektaklem…

Zielona Góra ma Mistrza Świata w rapowaniu - Rademenez robił to przez 36 godzin -…

36 godzin, tyle zielonogórzanin Rademenez rapował non stop! Ten wynik dał mu wpis do księgi…

Rademenez chce pobić światowy rekord Guinessa - Prezydent zaprasza rapując!

Już 20 listopada zielonogrzanin Rademenez stanie do walki o rekord świata w najdłuższym rapowaniu na…

Muzycznie i charytatywnie - zbliża się XVII Gala Warto Jest Pomagać!

Gwiazdy zielonogórskiego żużla w roli piosenkarzy? Dlaczego nie?! Znamy szczegóły XVII edycji gali charytatywnej stowarzyszenia…

Będzie fantastycznie!

Już dzisiaj o godzinie 15 ruszają 35. Bachanalia Fantastyczne. Motywem przewodnim imprezy jest sztuka fantastyczna.…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.