Darmowe kody dostępu do ponad 180 000 książek!

Darmowe kody dostępu do ponad 180 000 książek! fot. fb Góra Mediów
W każdy pierwszy dzień miesiąca w Mediatece Góra Mediów możecie otrzymać kod do aplikacji Legimi, w której będziecie mieć dostęp do ponad 180 000 książek w formie audiobooków i ebooków. Kolejne rozdanie już w środę, 1 marca.

 

Zielonogórska Mediateka Góra Mediów to miejsce, gdzie możecie wypożyczać audiobooki lub wybrać się na wystawy i spotkania autorskie, ale raz w miesiącu uzyskujecie dostęp także do ebooków. Zainteresowanych darmowym dostępem do platformy Legimi jest wielu, o czym mówi Natalia Dyjas-Szatkowska, młodsza bibliotekarka Mediateki Góra Mediów.

 

Żeby dostać taki kod Legimi, to jest najważniejsza sprawa, trzeba być naszym czytelnikiem, to znaczy, mieć aktualną kartę biblioteczną. Nie ukrywamy, że kody Legimi cieszą się olbrzymią popularnością. W każdy pierwszy dzień miesiąca ustawiają się do nas kolejki, bez przesady, naprawdę tak jest. Już w tym miesiącu będzie to godzina 9:00, kiedy będziemy rozdawać kody i już wiadomo, że pół godziny wcześniej ustawia się kolejka przed naszymi drzwiami - Natalia Dyjas-Szatkowska.
 

W aplikacji znajduje się wiele pozycji książkowych, wśród nich są także nowości. Każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje.

 

To nie jest tak, że to są jakieś starocie, tylko to są nowości, które niedawno pojawiły się na półkach, takie książki, których szukaliśmy, a nie mogliśmy znaleźć w sklepie, bo są bardzo popularne, to na pewno znajdziecie je na Legimi. Jest to platforma wygodna, można czytać te książki na komórce, na tablecie, na czytnikach elektronicznych, które zresztą też można też wypożyczyć u nas w Mediatece Góra Mediów. Do wyboru, do koloru - Natalia Dyjas-Szatkowska.
 
 

Warto zaznaczyć, że kody Legimi są dostępne nie tylko w Mediatece Góra Mediów, ale także w niektórych filiach Biblioteki Norwida. W sumie jest ich prawie 200.

 

Warto pytać na filiach, czy właśnie też dostaniecie kod Legimi. To jest zawsze za mało, kodów Legimi jest wciąż za mało. Jakbyśmy nie powiększali puli, tak wciąż są pytania. Przez cały miesiąc przychodzą osoby i pytają. Nie ukrywamy, że nam pęka serce, kiedy musimy powiedzieć, że tych kodów już nie ma, ale z drugiej strony są to uczucia słodko-gorzkie, bo cieszymy się, że jest zainteresowanie literaturą - Natalia Dyjas-Szatkowska.
 
 

Z kodów do Legimi mogą skorzystać także osoby starsze, które mają problemy ze wzrokiem, ponieważ można powiększyć czcionkę książki na telefonie czy czytniku ebooków. Dzięki temu na ekranie jest możliwość wyświetlania tylko kilku zdań, które z łatwością przeczytamy.

Czytelnik Biblioteki Norwida, który otrzyma kod musi wpisać go do aplikacji w danym miesiącu i wtedy otrzymuje dostęp do aplikacji na 30 dni. Jeśli ktoś otrzymał kod, na przykład w styczniu lub w lutym, może otrzymać także kod w marcu.

 

 

Joanna Nawlicka - Radio Index
 
 
marzec 23, 2023

Wyjątkowy koncert w Niedzielę Wielkanocną - Covery z każdego możliwego gatunku!

in Kultura

by user1

ACOUSTIC ANTHEM - to dwójka młodych zapalonych muzyków, którzy grają…
marzec 22, 2023

Warsztaty Wielkanocne ZGranej Rodziny w Palmiarnii Zielonogórskiej

in Kultura

by user1

Rodziny ZGrane na Warsztaty Wielkanocne już przygotowane? ZGrana Rodzina wraz…
marzec 21, 2023

The Beatles na jazzowo

in Kultura

by user1

Podczas tego koncertu zabierzecie się w podróż prosto do Liverpoolu. …
marzec 20, 2023

Wiosna z biblioteką Norwida

in Kultura

by user2

Warto powitać wiosnę w dobrym towarzystwie biblioteki Norwida. Zapoznajcie się…
marzec 20, 2023

Świat ich oczami - Dziś wernisaż wystawy dzieci z niepełnosprawnościami

in Kultura

by user1

Już dziś, 20 marca o godz.17:00 w siedzibie Stowarzyszenia Warto…

Casting na małą sobowtórkę ze słonecznikami

To będzie przednia zabawa - muzeum poszukuje dziewczynki, która odegra rolę bohaterki słynnego dzieła Olgi…

Darmowe kody dostępu do ponad 180 000 książek!

W każdy pierwszy dzień miesiąca w Mediatece Góra Mediów możecie otrzymać kod do aplikacji Legimi,…

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w hali CRS [DUŻO ZDJĘĆ]

To był magiczny wieczór! Trudno się dziwić, skoro i okazja wyjątkowa! Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska…

Winobranie, Lato Muz Wszelakich, Koncerty - To plany ZOKu na 2023 rok!

Czas na nowe kulturalne wyzwania związane z rokiem 2023. Zielonogórski Ośrodek Kultury dla mieszkańców miasta…

Prawdziwe święto zielonogórskiej literatury [ZDJĘCIA]

W Muzeum Ziemi Lubuskiej spotkali się właściciele najlżejszych piór w regionie. Wydarzenie wspólnie zorganizowali zielonogórski…

Stanisław Soyka wystąpi dziś na Lubuskich Zaduszkach Jazzowych

Pierwsze dni listopada to czas, w którym odwiedzamy cmentarze i wspominamy bliskich zmarłych. Nie brakuje…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.