Darmowe kody dostępu do ponad 180 000 książek!

Darmowe kody dostępu do ponad 180 000 książek! fot. fb Góra Mediów
W każdy pierwszy dzień miesiąca w Mediatece Góra Mediów możecie otrzymać kod do aplikacji Legimi, w której będziecie mieć dostęp do ponad 180 000 książek w formie audiobooków i ebooków. Kolejne rozdanie już w środę, 1 marca.

 

Zielonogórska Mediateka Góra Mediów to miejsce, gdzie możecie wypożyczać audiobooki lub wybrać się na wystawy i spotkania autorskie, ale raz w miesiącu uzyskujecie dostęp także do ebooków. Zainteresowanych darmowym dostępem do platformy Legimi jest wielu, o czym mówi Natalia Dyjas-Szatkowska, młodsza bibliotekarka Mediateki Góra Mediów.

 

Żeby dostać taki kod Legimi, to jest najważniejsza sprawa, trzeba być naszym czytelnikiem, to znaczy, mieć aktualną kartę biblioteczną. Nie ukrywamy, że kody Legimi cieszą się olbrzymią popularnością. W każdy pierwszy dzień miesiąca ustawiają się do nas kolejki, bez przesady, naprawdę tak jest. Już w tym miesiącu będzie to godzina 9:00, kiedy będziemy rozdawać kody i już wiadomo, że pół godziny wcześniej ustawia się kolejka przed naszymi drzwiami - Natalia Dyjas-Szatkowska.
 

W aplikacji znajduje się wiele pozycji książkowych, wśród nich są także nowości. Każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje.

 

To nie jest tak, że to są jakieś starocie, tylko to są nowości, które niedawno pojawiły się na półkach, takie książki, których szukaliśmy, a nie mogliśmy znaleźć w sklepie, bo są bardzo popularne, to na pewno znajdziecie je na Legimi. Jest to platforma wygodna, można czytać te książki na komórce, na tablecie, na czytnikach elektronicznych, które zresztą też można też wypożyczyć u nas w Mediatece Góra Mediów. Do wyboru, do koloru - Natalia Dyjas-Szatkowska.
 
 

Warto zaznaczyć, że kody Legimi są dostępne nie tylko w Mediatece Góra Mediów, ale także w niektórych filiach Biblioteki Norwida. W sumie jest ich prawie 200.

 

Warto pytać na filiach, czy właśnie też dostaniecie kod Legimi. To jest zawsze za mało, kodów Legimi jest wciąż za mało. Jakbyśmy nie powiększali puli, tak wciąż są pytania. Przez cały miesiąc przychodzą osoby i pytają. Nie ukrywamy, że nam pęka serce, kiedy musimy powiedzieć, że tych kodów już nie ma, ale z drugiej strony są to uczucia słodko-gorzkie, bo cieszymy się, że jest zainteresowanie literaturą - Natalia Dyjas-Szatkowska.
 
 

Z kodów do Legimi mogą skorzystać także osoby starsze, które mają problemy ze wzrokiem, ponieważ można powiększyć czcionkę książki na telefonie czy czytniku ebooków. Dzięki temu na ekranie jest możliwość wyświetlania tylko kilku zdań, które z łatwością przeczytamy.

Czytelnik Biblioteki Norwida, który otrzyma kod musi wpisać go do aplikacji w danym miesiącu i wtedy otrzymuje dostęp do aplikacji na 30 dni. Jeśli ktoś otrzymał kod, na przykład w styczniu lub w lutym, może otrzymać także kod w marcu.

 

 

Joanna Nawlicka - Radio Index
 
 
październik 03, 2023

Zabawnie i refleksyjnie na zielonogórskim deptaku [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

Warto pojawić się w okolicach zielonogórskiego ratusza. Na Starym Rynku…
październik 03, 2023

Rusza 14. edycja Fantazji Zielonogórskich!

in Kultura

by user1

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłosił 1 października 14. edycję …
październik 02, 2023

Październik z biblioteką Norwida

in Kultura

by user2

Konferencja naukowa, międzynarodowy festiwal kina i Noc Bibliotek. To tylko…
wrzesień 29, 2023

Nie ma czego się bać [ROZMOWA]

in Kultura

by user1

- Jazz to tak obszerna kategoria, że nie potrzebuje wytrawnego…
wrzesień 28, 2023

Zielonogórscy pisarze zapraszają do Ogrodu Botanicznego

in Kultura

by user1

Trzej zielonogórscy pisarze, w niedzielę 1 października w Ogrodzie Botanicznym…

Ostatnia niedziela i ostatnie atrakcje Dni Zielonej Góry Winobranie 2023 [17 września]

Choć wczoraj Bachus oddał klucze do bram miasta, w Zielonej Górze nadal można świetnie się…

Muniek i T.LOVE porwali tłumy na Winobraniu 2023 w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

W ostanią sobotę Winobrania na scenie na Placu Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze wystąpił zespół…

Ósmy Dzień Winobrania 2023 (16 września): Korowód, T.Love i ostatnie koncerty na Placu Teatralnym

Ostatnia sobota Dni Miasta Zielona Góra oznacza, że największe święto wina w kraju powoli dobiega…

BRODKA na Winobraniu 2023! [ZDJĘCIA]

Piosenkarka alternatywna BRODKA wystąpiła na zielonogórskim Winobraniu 2023. Zobaczcie zdjęcia z jej występu na największym…

Toast przed jubileuszowym muralem [ZDJĘCIA]

To był dobry powód, by zielonogórzanie wraz z prezydentem Januszem Kubickim, Bachusem i prof. Czesławem…

Siódmy Dzień Winobrania 2023 (15 września): Odsłonięcie muralu na Areszcie Śledczym, nocny spacer z przewodnikiem…

Początek drugiego weekendu tegorocznych Dni Miasta Zielona Góra zapowiada się bardzo ciekawie. W programie m.in.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.