Festiwal filmów krótkometrażowych do obejrzenia w sieci

Festiwal filmów krótkometrażowych ma duże walory edukacyjne Festiwal filmów krótkometrażowych ma duże walory edukacyjne fot. organizatorzy
Do 12 czerwca potrwa 16. edycja Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm Zielona Góra 2021. Organizatorzy nazywają to wydarzenie, które odbywa się online, drugą częścią 16 edycji. – Wspieramy ten projekt, ma duże walory edukacyjne dla młodzieży – mówi radny Paweł Wysocki (Zielona Razem). - To doskonała promocja miasta. Z uwagi na pandemię, tegoroczna edycja festiwalu odbywa się online.

 

Tegoroczną edycję prowadzą Edyta Kuczkowska oraz Philippe Tłokiński, który był Gościem honorowym 15. edycji FrankoFilm Zielona Góra.

Stream live z Festiwalu jest dostępny za darmo na profilach społecznościowych FrankoFilm Zielona Góra na Facebooku (https://fb.me/e/11weCwT1W) oraz YouTube (

)!

*Czwartek (10 czerwca) - start o 16:00 online

* Piątek (11 czerwca) - start o 11:00

 *Sobota (12 czerwca) - start o 10:30

Pełen program znajdziemy w mediach społecznościowych i na stronie www.frankofilm.pl

Tegorocznym tematem przewodnim jest  “Druga/Drugi”. Z tego powodu wybrane filmy będą rywalizowały w dwóch kategoriach: "Druga/Drugi" oraz "Drugi Oddech".

W pierwszej i głównej kategorii konkursowej znalazło się aż 13 wyjątkowych filmów. Przez wiele lat do głównego konkursu zgłoszono dziesiątki fantastycznych filmów, które jak dotąd, nie zostały nagrodzone. Festiwal chce podarować im drugie życie, tchnąć w nie drugi oddech. W drugiej kategorii konkursowej wyselekcjonowano aż 20 filmów z poprzednich edycji festiwalu, które po raz drugi wezmą udział w konkursie i zawalczą o nagrody w kategorii Drugi Oddech.

W tegorocznym Jury zasiądą: Alexandre Dayet (Przewodniczący Jury), Luc Jacobs (członek Jury) oraz Mathieu Lericq (drugi członek Jury).

Festiwal wsparli radni klubu Zielona Razem: Andrzej Brachmański, Zbigniew Binek, Grzegorz Hryniewicz, Paweł Wysocki, Filip Czeszyk i Filip Gryko.– Wspieramy ten projekt, ma duże walory edukacyjne dla młodzieży – mówi Paweł Wysocki. – To doskonała promocja miasta. Z uwagi na pandemię, tegoroczna edycja festiwalu odbywa się online.

Materiały organizatorzy

 

rk

 

 

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.