Koncert na zielonogórskim Wagmostawie!

Koncert na zielonogórskim Wagmostawie! fot. fb Koncepcje bez twarzy
Projekt CO TU SIĘ ODBYWA trwa, ale tym razem Zielonogórski Ośrodek Kultury nie chce zaskakiwać tylko zaprosić! Już w najbliższy piątek - 11 czerwca, o godzinie 19.00 na Wagmostawie, gdzie został tak ciepło przyjęty koncert Thalloris Quartet, usłyszymy muzyków "Koncepcji bez twarzy".

 

Opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.

"Koncepcje bez twarzy" - to założenie muzycznej wędrówki, kameralnych spotkań z człowiekiem. Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi. Przez całość koncertu prowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka - Rumiego. To otwarte zaproszenie do współprzeżywania . Kiedyś, gdzieś, tu i teraz.
Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos

Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika

Koncert odbędzie się na pomoście przy Wagmostawie w Zielonej Górze.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

zok

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.