Lato Muz Wszelakich - Program na najbliższy tydzień!

Lato Muz Wszelakich - Program na najbliższy tydzień! fot. zok
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne wydarzenia Lata Muz Wszelakich. To tydzień, w którym większość cyklicznych wydarzeń odbędzie się w tym roku po raz ostatni. Nie znaczy to oczywiście, że to koniec lata. Zakończymy je jak co roku Festiwalem Busker Bus.

 

18.08 – „Romantycznie ,nostalgicznie, nastrojowo” – recital Haliny Rowickiej i Juliana Mere / DEPTAK PRZY RATUSZU

Halina Rowicka – aktorka filmowa teatralna i telewizyjna. Niezapomniana odtwórczyni roli Ewy Talar w serialu telewizyjnym „Dom„.

Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, wystąpiła w spektaklu dyplomowym Wojciecha Młynarskiego pt. „Bo takie mamy życie… „ reżyserowanym przez Kazimierza Rudzkiego. Jej debiutem scenicznym była rola Ismeny spektaklu „Antygona„ w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na scenie Teatru Narodowego, z którym była związana w latach 1973–1985. Występowała w wielu teatrach warszawskich: Nowym, Ochoty, Komedia. Po raz pierwszy trafiła na kinowy ekran jako podporucznik Emilia Horak w dramacie wojennym Andrzeja Konica pt.” W te dni przedwiosenne”.

Julian Mere – Aktor, wokalista, autor piosenek i pedagog. związany z Teatrem Rampa w Warszawie od 2007 roku. Artystycznie ukształtował go Kraków z którego pochodzi. Podczas studiów w PWST był uczniem Jerzego Treli, Jerzego Stuhra i Krzysztofa Globisza. Do pracy w Warszawie zaprosił go Adam Hanuszkiewicz. Napisał wiele piosenek i nagrał 5 płyt. Ostatnia „Moi Mistrzowie, piosenki czeladnika” zawiera utwory o Mistrzach teatru i filmu: Hanuszkiewiczu, Pieczce, Dziewońskim, Nowickim, Seniuk i innych.

Żródło – Teatr Rampa

Podczas recitalu w Zielonej Górze artyści zaprezentują piękne liryczne piosenki, ballady, wiersze, liryki i przeboje, które wszyscy znamy i kochamy.

 

 

 

19.08, godz. 11.00 – „Ristorante”, Teatr Na Walizkach, Wrocław, Ogród Botaniczny

Ristorante to po prostu restauracja pełna niespodzianek oraz zaskakujących sytuacji. Teatr Na Walizkach zaprasza Was do gastronomii pełnej wrażeń i śmiechu. Znajdziecie w niej latające warzywa, najsłodsze torty oraz fajtłapowatych kelnerów. Kucharze żonglują ziemniakami a jajka rozbijają się nie tylko na patelni. Szef kuchni nie obiecuje , że się najecie do syta ale gwarantuje ubaw po pachy. Bon apetit droga publiczności.

 

 

 

20.08, godz. 21.00 – CHŁOPIEC Z CHMUR, reż. Nicolas Vanier, Pałac w Starym Kisielinie\

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

 

 

 

20.08., godz. 21.00 NOCE BEZ GWIAZD, Park Książęcy Zatonie

Iza Połońska – wokal
Witold Cisło – gitara

Projekt koncertowy, który Iza Połońska współtworzy z Witoldem Cisło, kompozytorem i multiinstrumentalistą, to pełen subtelności i delikatności program złożony z najlepszych polskich piosenek ostatnich lat, skupiając się głównie na twórczości Magdy Czapińskiej.

 

 

 

21.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Klaun Wesołek i Animatorzy / DJ Bamse, 10.00 i 12.00 plaża przy Dolinie Gęśnika

 

 

 

wzg / zok
październik 05, 2022

Rozpoczynamy jesienny sezon koncertowy - Przyjdź na Bluesowy Jam Session!

in Kultura

by user1

Rozpoczynamy sezon!!! Zapraszamy na Bluesowy Jam Session w Zielonej Górze!…
październik 04, 2022

Jubileuszowy tydzień z biblioteką Norwida

in Kultura

by user2

Ten tydzień jest wyjątkowy, bo wspólnie z biblioteką Norwida będziemy…
październik 04, 2022

Miejskie retrospekcje pani Alicji - Wernisaż pod Ratuszem [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

Przemykającą ulicami Zielonej Góry postać z nieodłącznym plecakiem i aparatem…
październik 03, 2022

Koncerty dla duszy i umysłu

in Kultura

by user1

Niezwykłe koncerty muzyki baroku, nastawiające refleksyjnie umysł i uspokajające duszę,…
październik 03, 2022

75 lat biblioteki Norwida – Forum Bibliotekarzy i niespodzianki dla czytelników [ZDJĘCIA / PROGRAM]

in Kultura

by user2

W tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Cypriana Kamila…

Koncert Jubileuszowy Orkiestry Dętej „Zastal” w Planetarium! [ZDJĘCIA]

Dziś w Planetarium Wenus odbył się koncert galowy z okazji jubileuszu 75-lecia Orkiestry Dętej „Zastal”.…

Finał Winobrania - Urszula Dudziak i „Tribute to Zbigniew Namysłowski” [ZDJĘCIA]

Koncert Urszuli Dudziak wypełniły inspirowane muzyką Zbigniewa Namysłowskiego ze szczególnym uwzględnieniem utworów zarejestrowanych na płycie…

Viki Gabor i tłumy najmłodszej publiczności na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Viki Gabor porwała tłumy najmłodszej młodzieży na Winobraniu. Fani artystki w nadkomplecie stawili się przed…

Co to był za koncert! IGOR HERBUT na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Takiego koncertu nikt się nie spodziewał na Winobraniu 2022! Tłumy przed sceną winobraniową, a na…

Tłumy młodzieży na Winobraniu czyli koncert KACPERCZYK [ZDJĘCIA]

Bracia Kacperczyk to niezmiennie samowystarczalny duet. Udowodnili to podczas winobraniowego koncertu w Zielonaj Górze. Ten…

Najbardziej kwiecisty koncert Winobrania 2022! Natalia Szroeder w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Natalia Szroeder to artystka, której dotychczasowa, niezwykle oryginalna, droga artystyczna, pokazuje świadome dążenie do eksplorowania…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.