Lato Muz Wszelakich - to już siódmy tydzień! [PROGRAM]

Lato Muz Wszelakich - to już siódmy tydzień! [PROGRAM] fot. zok
Koncerty, spektakle dla dzieci czy może kino letnie? Sprawdź co będzie się działo w ramach Lata Muz Wszelakich w tym tygodniu! 

 

 

 

11.08, godz. 19.00 – Koncert Marka Kaliszuka, Plac przy Filharmonii Zielonogórskiej

Jedni znają go bardziej jako aktora, inni jako wokalistę. On sam twierdzi, że „jedno drugiego nie wyklucza, a wręcz przeciwnie” i od lat konsekwentnie łączy swoje największe pasje: muzykę i aktorstwo. Można go spotkać na deskach teatru, przed kamerą i na estradzie, ale odkąd pracuje nad swoim debiutanckim albumem zdecydowanie więcej czasu poświęca muzyce. W 2022 roku ukaże się jego debiutancka płyta. Dotąd zaprezentował kilka singli zapowiadających album: NAPRZECIW, BEZ CIEBIE NIE MA MNIE, AUA czy KaWe. Wszystkie piosenki utrzymane są w stylistyce nowoczesnego popu z elementami klubowej elektroniki, a za teksty i częściowo muzykę odpowiedzialny jest sam Marek.
Koncert Marka Kaliszuka jest wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty. Światowe i polskie przeboje z repertuaru m.in. Franka Sinatry, Justina Tomberlake’a, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, czy Georga Michaela zabrzmią w zupełnie nowych i zaskakujących aranżacjach! Na słuchaczy czeka wiele pięknych dźwięków, różnych nastrojów, emocji i zaskoczeń takich jak np. głos Hanki Ordonówny…

 

 

 

12.08, GODZ.11.00 – KTO TAM?, TEATR USZYTY, KRAKÓW, Ogród Botaniczny

Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda?
Obejrzyjcie spektakl.

 

 

 

13.08, godz. 21.00 – ASTERIX I OBELIX: OSIEDLE BOGÓW, reż. Louis Clichy, Pałac w Starym Kisielinie

Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

 

 

 

13.08, godz. 21.00 – Soprano e la bella tromba, Park książęcy Zatonie

Klaudia Trzasko – sopran
Paweł Hulisz – trąbka naturalna, trąbka piccolo, fluegelhorn
Filip Cieszyński – pozytyw organowy

 

 
14.08, godz. 10.00 i 12.00 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Studnia Życzeń / DJ Tula,  plaża przy Dolinie Gęśnika

 

 

  

 

 

13.09, godz. 19.00, Muzeum Etnograficzne w Ochli

13 sierpnia Planetarium Wenus zaprasza na „Noc Spadających Gwiazd”, czyli nocne obserwacje Perseidów – pod ciemnym niebem i przy dźwiękach elektronicznej muzyki na żywo.
O zjawiskach, które będziemy mogli zaobserwować, różnych obiektach, gwiazdozbiorach relację na żywo, jak co roku, będzie prowadził Marek Marcinkowski. Oczywiście nie zabraknie także naszych teleskopów – przez które, niektórym obiektom będziemy mogli przyjrzeć się bliżej. Poza patrzeniem w niebo przygotowaliśmy także wiele ciekawych atrakcji, a tuż po zachodzie Słońca – „niespodzianka specjalna” – tego jeszcze u nas nie było.
Impreza odbędzie się na terenie Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli w dniu 13.08 tj. w sobotę, od godziny 19.00 do 24.00.
Serdecznie zapraszamy.

 

 

październik 05, 2022

Rozpoczynamy jesienny sezon koncertowy - Przyjdź na Bluesowy Jam Session!

in Kultura

by user1

Rozpoczynamy sezon!!! Zapraszamy na Bluesowy Jam Session w Zielonej Górze!…
październik 04, 2022

Jubileuszowy tydzień z biblioteką Norwida

in Kultura

by user2

Ten tydzień jest wyjątkowy, bo wspólnie z biblioteką Norwida będziemy…
październik 04, 2022

Miejskie retrospekcje pani Alicji - Wernisaż pod Ratuszem [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

Przemykającą ulicami Zielonej Góry postać z nieodłącznym plecakiem i aparatem…
październik 03, 2022

Koncerty dla duszy i umysłu

in Kultura

by user1

Niezwykłe koncerty muzyki baroku, nastawiające refleksyjnie umysł i uspokajające duszę,…
październik 03, 2022

75 lat biblioteki Norwida – Forum Bibliotekarzy i niespodzianki dla czytelników [ZDJĘCIA / PROGRAM]

in Kultura

by user2

W tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Cypriana Kamila…

Koncert Jubileuszowy Orkiestry Dętej „Zastal” w Planetarium! [ZDJĘCIA]

Dziś w Planetarium Wenus odbył się koncert galowy z okazji jubileuszu 75-lecia Orkiestry Dętej „Zastal”.…

Finał Winobrania - Urszula Dudziak i „Tribute to Zbigniew Namysłowski” [ZDJĘCIA]

Koncert Urszuli Dudziak wypełniły inspirowane muzyką Zbigniewa Namysłowskiego ze szczególnym uwzględnieniem utworów zarejestrowanych na płycie…

Viki Gabor i tłumy najmłodszej publiczności na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Viki Gabor porwała tłumy najmłodszej młodzieży na Winobraniu. Fani artystki w nadkomplecie stawili się przed…

Co to był za koncert! IGOR HERBUT na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Takiego koncertu nikt się nie spodziewał na Winobraniu 2022! Tłumy przed sceną winobraniową, a na…

Tłumy młodzieży na Winobraniu czyli koncert KACPERCZYK [ZDJĘCIA]

Bracia Kacperczyk to niezmiennie samowystarczalny duet. Udowodnili to podczas winobraniowego koncertu w Zielonaj Górze. Ten…

Najbardziej kwiecisty koncert Winobrania 2022! Natalia Szroeder w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Natalia Szroeder to artystka, której dotychczasowa, niezwykle oryginalna, droga artystyczna, pokazuje świadome dążenie do eksplorowania…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.