Mistrz Dowcipu rozbawi cię do łez

- Na planie czuję się, jak Marilyn Monroe u szczytu sławy -zapewnia Romek Awiński (na zdjęciu z lewej). Obok Michał Pałubski, kierownik jury programu. - Na planie czuję się, jak Marilyn Monroe u szczytu sławy -zapewnia Romek Awiński (na zdjęciu z lewej). Obok Michał Pałubski, kierownik jury programu. Fot. Materiały prasowe TV4
Od marca, w piątkowe wieczory będziesz zrywał boki ze śmiechu za sprawą nowego programu rozrywkowego „Mistrz Dowcipu”. Warto włączyć telewizyjną „Czwórkę” z jeszcze jednego powodu - prowadzącym został nasz zielonogórski dziennikarz Roman Awiński!

 

- Jak zostaje się prowadzącym nowego talent-show?

Roman Awiński, dziennikarz, prezenter: - Przy produkcjach dla dużej anteny, każdy program ma swojego pomysłodawcę i producentów. Ja nie szukałem specjalnie możliwości, żeby się tam znaleźć. Powiedzmy, że trafiliśmy na siebie. Jak każdy musiałem przejść przez gęste sito castingu, sprawdzić się przy próbach. Wreszcie wyłoniono mnie z grona kilkudziesięciu kandydatów na prowadzącego nowy program.

- Opowiedz, jak się w tej roli czujesz. Wcześniej nie decydowałeś się na pracę w telewizji.

- To pierwszy raz, kiedy biorę udział w takiej dużej produkcji telewizyjnej. Wcześniej sądziłem, że się do tego nie nadaję. To był błąd. Teraz bezczelnie powiem - tak, nadaję się do tego i to jest moje właściwe miejsce! Na planie czuję się, jak Marilyn Monroe u szczytu sławy. Jeszcze nigdy tyle osób o mnie nie dbało, tak bardzo się nie troszczyło. Podczas pierwszych nagrań myślałem, że uczestniczę w jakimś wielkim spisku. Miałem wrażenie, że wszyscy działają w zmowie i za chwilę ktoś wyskoczy zza ściany i krzyknie „Niespodzianka! Chcieliśmy, żebyś przez chwilę poczuł się jak gwiazda”. Praca na planie jest fenomenalna. Producenci, ekipa, reżyser tworzą taką atmosferę, że nie czuję, że jestem w pracy. To jest czysta przyjemność. Są wszelkie powody ku temu, żeby bardzo szybko odbiła mi palma albo uderzyła woda sodowa. Oni naprawdę robią wszystko, żeby mi odbiło.

- W programie towarzyszysz osobom, które chcą zdobyć tytuł Mistrza Dowcipu. Masz swoich faworytów?

- Tak, nawet kilku. Zgłosili się świetni ludzie, opowiadali kawały, które znałem, ale robili to w tak zaskakujący sposób, że ciężko było utrzymać powagę. O to właśnie chodzi. Warto podkreślić, że my nie szukamy w tym programie dowcipów. Szukamy Mistrza Dowcipu. Niejednokrotnie mamy do czynienia z jakimś żartem, który znamy. Mimo wszystko śmiejemy się, bo został opowiedziany w sposób specyficzny, który uruchomi naszą wyobraźnię.

- Czy można się jeszcze zgłaszać do udziału w programie?

- Oczywiście, zapraszamy! Każdy może się zgłosić. Każdy uczestnik ma szansę na wygranie pieniędzy. Można wyjść bogatszym nawet o 4,5 tys. zł. Niezależnie, czy bardziej czy mniej wychodzi ci opowiadanie dowcipów, zgłoś się, bo to fajna zabawa!

- Kto zasiądzie w jury i będzie oceniał uczestników?

- Kierownikiem jury jest stand-uper Michał Pałubski. Pozostali członkowie są wyłaniani z publiczności. To, że program jest nagrywany z udziałem publiczności pomaga też uczestnikom wczuć się w klimat. Kiedy szerokie audytorium w żywy sposób reaguje na dowcipy, to tym lepiej dla osoby występującej. Wiemy, że towarzyszy jej stres, bo są kamery, światła, scena, duża produkcja, która może przerażać, ale to są pierwsze sekundy.

- Z niecierpliwością czekamy więc na premierę w piątek, 4 marca, o godz. 21.00 w telewizyjnej „Czwórce”.

- Zapraszam! To jest luźny program, podczas którego nie musisz zasiadać na kanapie z ciepłą herbatą. To jest program, który może cię wciągnąć bez reszty, ale może też ci towarzyszyć. Może lecieć w tle, kiedy w piątki wieczorem spotykacie się ze znajomymi, rozmawiacie. Usłyszycie dowcip, złapiecie puentę, zaśmiejecie się. My chcemy, żebyście się dobrze bawili. Oglądając ten program zaczniecie się prześcigać w opowiadaniu dowcipów. A słyszałeś to, a tamto? To świetne preludium przed występem na naszej scenie.

- Dziękuję.

 

Agata Przybylska

sierpień 12, 2022

W tym roku bez Grand Prix w konkursie na plakat winobraniowy [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

W tym roku bez Grand Prix. Komisja nie wyłoniła zwycięzcy…
sierpień 11, 2022

We Meditate w Zatoniu. Nie zabraknie muzyki, tańca i medytacji!

in Kultura

by user1

W niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 13.00, w Parku Książęcym…
sierpień 11, 2022

Wyniki konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie

in Kultura

by user1

Zakończyła się 12. edycja konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie organizowanego przez…
sierpień 10, 2022

„Winobranie” - wystawa patchworku w muzeum

in Kultura

by user1

31 sierpnia 2022 roku ( środa) o godz. 17.00 nastąpi…
sierpień 10, 2022

BuskerBus z artystami całego świata - Kto przyjedzie i co pokaże?

in Kultura

by user1

Wielkimi krokami w Zielonej Górze zbliża się BuskerBus, czyli Międzynarodowy…

Dożynki z miejskim charakterem - Zagra BEATA i BAJM!

Chleb ze smalcem, domowe pierogi, a na deser koncert zespołu Bajm i potańcówka. Po pandemicznej…

Dziewczyny kręcą miejską kulturą [PROGRAM LMW]

Teresa Grzesiak, Małgorzata Paszkier, Agata Miedzińska, Marta Blonkowska i Kamila Winkler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury…

„100 lat temu- kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”[ZDJĘCIA]

Przenieśliśmy się razem 100 lat wstecz. W Parku Książęcym w Zatoniu na naszych gości czekały…

Zatonie i Stary Kisielin to dwa z wielu punktów na mapie Lata Muz Wszelakich [VIDEO]

Lipiec coraz bliżej, a wraz z nim rusza Lato Muz Wszelkich. Jak już Was informowaliśmy…

100 lat temu - kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus - koncerty, pokazy kina…

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Książęcego w Zatoniu, gdzie odbędzie się wydarzenie pt. „100…

Dziś Ruszają Bachanalia w Zielonej Górze!

Dziś, po blisko trzech latach pandemicznej przerwy, rozpoczynają się 50-te, jubileuszowe Dni Kultury Studenckiej czyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.