Niemożliwe dla niego nie istnieje - wywiad z Rademenezem!

Niemożliwe dla niego nie istnieje - wywiad z Rademenezem! fot. Igor Skrzyczewski UM
Już w ten weekend Rademenez będzie rapować bez przerwy przez 36 godzin! Tego nie zrobił jeszcze nikt na świecie. - Chcę pokazać, że można przekraczać granice swoich możliwości - mówi Radosław Blonkowski.

 

- Rapowałeś już przez 4, 12 i 24 godziny. Teraz chcesz pobić rekord Guinessa i freestylować bez przerwy przez 36 godzin.

Radosław Blonkowski „Rademenez”, raper, freestyler: - Podczas ostatniego wydarzenia dla Ani chorej na SMA, kiedy nawijałem bez przerwy przez dobę, byłem mocno zmęczony, jednak pojawiła się też myśl, że dałbym radę jeszcze parę godzin dłużej. Czułem, że jestem na siłach to zrobić. Obecny rekord Guinessa wynosi 33 godziny 33 minuty i 9 sekund. Został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że tytuł rekordzisty przywędruje do Polski, do Zielonej Góry.

 

- Bicie rekordu jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu. Jak się przygotowujesz na ten maraton?

- Freestyluję codziennie przez godzinę lub dwie. Ważne jest przygotowanie fizyczne. Do 24 godzin przygotowywałem się przez 18 dni, do obecnego wyzwania już od dwóch miesięcy, więc mogę zintensyfikować treningi. Przyjmuję odpowiednie suplementy, mam treningi z trenerem personalnym i kickboxerem. Śpię w okularach blokujących światło niebieskie, mam sesje naświetlania czerwonym światłem, a to świetnie regeneruje organizm i pobudza krążenie krwi. Korzystam też z komory hiperbarycznej. Pomaga mi również rehabilitant głosu, żebym luzował struny głosowe, nie zapominam o treningach oddechowych.

 

- Masz już doświadczenie z poprzednich wielogodzinnych rapowań. Co możesz poprawić podczas bicia rekordu?

- Inaczej rozłożę siły. To jest jak maraton. Wiem też od rehabilitantki, że muszę pić wodę w temperaturze mojego ciała. Ostatnio nie zwróciłem na to uwagi, woda była chłodniejsza i przez to miałem problemy ze strunami głosowymi.

 

- A co z przerwami? Podczas ostatniego, 24-godzinnego rapowania, nie zrobiłeś ani jednej...

- Tak, to prawda. Rapowałem przez 24 godziny bez żadnej przerwy. Do jedzenia miałem rosół, więc popijałem go między wersami, łyk wody to zaledwie pięciosekundowa pauza. Według regulaminu bicia rekordu Guinessa przysługuje mi pięć minut przerwy co godzinę. Jeśli ich nie wykorzystam, to te minuty się kumulują i np. po 24 godzinach miałbym dwugodzinną przerwę. Nie chcę w ogóle korzystać z przerw. Taki jest mój plan.

 

- Przygotowania do bicia rekordu to wielka, organizacyjna machina. Jak sobie z nią radzisz?

- Mam bardzo dużo na głowie, ale wiem, że warto. Pomagają mi przedstawiciele z Biura Rekordów Polski. Chcę, żeby to wydarzenie było zrobione na wysokim poziomie. Wszystko będzie zgodne z regulaminem bicia rekordu Guinessa. Potrzebne są dwie osoby do kontrolowania czasu, dwie osoby do zapisywania tematów, mam też koordynatorów, którzy czuwają nad całym projektem. Jeden DJ może grać maksymalnie przez cztery godziny. Przygotowaliśmy 12 bloków muzycznych. To duże przedsięwzięcie, które wiąże się też z kosztami. Obsługa livestreamu, nagłośnienia, oprawa muzyczna, graficzna, zakwaterowanie ludzi. Dlatego utworzyłem zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Nie wszystkie koszty udało się pokryć dzięki wsparciu sponsorów.

 

- Wielkie wydarzenie rozpocznie się w tę sobotę, o godz. 9.00. Będzie można tobie towarzyszyć i kibicować na żywo?

- Oczywiście! Impreza odbędzie się w Hydro(za)gadce, wstęp jest wolny. Jeśli ktoś chciałby mnie wspomóc, może kupić moją płytę, koszulkę lub czapkę. Przez cały czas będzie też transmisja na żywo na moim kanale na YouTube oraz na Facebooku, na profilu Rademenez. Zaczynam w sobotę o 9.00 i kończę w niedzielę o 21.00.

 

- Jakie masz plany na piątkowy wieczór?

- Po południu odbędzie się próba generalna. Kiedy skończymy, wracam do domu. Chcę porozmawiać z żoną, może coś obejrzę, zjem kolację. Zależy mi, żeby oczyścić głowę, a w sobotni poranek wejść z energią w nowy dzień.

 

- Dziękuję.

 

Agata Przybylska - łz
grudzień 02, 2021

Mniej widzów w teatrze - wszystko przez covid

in Kultura

by user2

Już są i obowiązują nowe obostrzenia covidowe. Restrykcje dotyczą między…
listopad 30, 2021

Iluzja w Muzeum Ziemi Lubuskiej

in Kultura

by user2

W piątek (3 grudnia), o 17.00, Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza…
listopad 30, 2021

Kolejna płyta Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

in Kultura

by user2

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego chwali się nową płytą. Na świeżo…
listopad 29, 2021

Gala literacka "Winiarka" - laury dla Piotrowskiego i Fedorowicza

in Kultura

by user2

Literaci znów nie zawiedli. Okazuje się, że w Polsce jest…
listopad 25, 2021

Recital jazzowy Wojciecha Niedzieli

in Kultura

by user2

W czwartek (2 grudnia), o godz. 19.00, zaplanowano kolejną odsłonę…

Prezydent: SKANDAL - MEJZA - KUBICKI

Tak zatrudniałem Łukasza Mejzę, tak zarobił u mnie 30 000 zł, natomiast od Marszałka „dostał”…

70 lat Lubuskiego Teatru – prezydent docenił dyrektora i aktorów [ZDJĘCIA]

Lubuski Teatr obchodzi 70. urodziny. Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się w sobotę (27 listopada), widowiskowym spektaklem…

Zielona Góra ma Mistrza Świata w rapowaniu - Rademenez robił to przez 36 godzin -…

36 godzin, tyle zielonogórzanin Rademenez rapował non stop! Ten wynik dał mu wpis do księgi…

Rademenez chce pobić światowy rekord Guinessa - Prezydent zaprasza rapując!

Już 20 listopada zielonogrzanin Rademenez stanie do walki o rekord świata w najdłuższym rapowaniu na…

Muzycznie i charytatywnie - zbliża się XVII Gala Warto Jest Pomagać!

Gwiazdy zielonogórskiego żużla w roli piosenkarzy? Dlaczego nie?! Znamy szczegóły XVII edycji gali charytatywnej stowarzyszenia…

Będzie fantastycznie!

Już dzisiaj o godzinie 15 ruszają 35. Bachanalia Fantastyczne. Motywem przewodnim imprezy jest sztuka fantastyczna.…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.