Norwid organizuje Tydzień Bibliotek [ZDJĘCIA/VIDEO]

Norwid organizuje Tydzień Bibliotek [ZDJĘCIA/VIDEO] fot. Bartosz Mirosławski
Wystawy, spotkania autorskie, gry dla całych rodzin, konkursy, projekcje filmowe - działalność bibliotek od dawna już wybiega poza udostępnianie zbiorów. Edycja, która potrwa od 8 do 15 maja, będzie naszpikowana atrakcjami.

 

  

 

- Biblioteka to drzwi do uniwersum. Cała wiedza o świecie jest tu na wyciągnięcie ręki – zachęca Żaneta Cierach, wicedyrektor WiMBP im. Norwida w Zielonej Górze przedstawiając tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Szereg wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin czeka na nas w gmachu głównym i filiach.

 

Do biblioteki zamiast do kina

W gmachu głównym Norwida w ramach forpoczty Kozzi Film Festival obejrzymy film „Żeby nie było śladów” w reż. Jana P. Matuszyńskiego. To polsko-francusko-czeski dramat filmowy z 2021 roku zrealizowany na podstawie reportażu Cezarego Łazarewicza. Film jest inspirowany wydarzeniami związanymi ze śmiercią Grzegorza Przemyka na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Filia przy ul. Ptasiej natomiast otwiera się na widzów nie tylko polskojęzycznych i sięga po kino nieme. Będziemy mogli obejrzeć kultowego niegdyś „Generała” z 1926 roku w reż. Bustera Keatona.

 

Kryminał do poduszki

- Karta biblioteczna nie jest potrzebna. Czekamy na wszystkich zainteresowanych – zaznacza Magdalena Faron z WiMBP im. Norwida i zaprasza na „Cztery noce i jeden dzień z kryminałem”. – To cykl, w którym odkryjemy ciemną stronę Winnego Grodu.

W programie spotkania autorskie z lokalnymi autorami kryminałów – Alfredem Siateckim, Marcinem Radwańskim i Przemysławem Piotrowskim. Będziemy mieli okazję posłuchać również mrocznych doświadczeń prokuratora Zbigniewa Fąfery, z których z powodzeniem mógłby powstać mrożący krew w żyłach kryminał.

 

Galeria sztuki wśród książek

Noc Muzeów zbiega się w tym roku z Tygodniem Bibliotek, w związku z czym Norwid po raz 11  otwiera dla mieszkańców Muzeum Ilustracji Książkowej. 14 maja będzie czynne od 19.00 do 22.00. – O tej porze z pewnością zajrzą do nas całe rodziny. Organizujemy warsztaty plastyczne i graficzne, zagadki, konkursy i zwiedzanie dla dzieci i dorosłych – zaprasza Maria Radziszewska z WiMBP im. Norwida.

W ramach Tygodnia Bibliotek zainteresowanych sztuką czeka więcej atrakcji. Norwid organizuje wernisaż malarstwa Izabeli Sak i fotografii Romana Czarneckiego, który uwiecznił twórczą pracę artystki.

 

Książki, albumy i płyty za półdarmo

W rozkładzie jazdy Tygodnia Bibliotek nie mogło zabraknąć Majowego Kiermaszu Książek.

- W ofercie książki o różnej tematyce dla dzieci i dorosłych. Ceny już od kilku złotych – zachęca Małgorzata Jeżykowska z WIMBP im. Norwida. - Do nabycia publikacje literatury pięknej polskiej i obcej, powieść obyczajowa, sensacyjna, fantastyka, literatura popularnonaukowa, albumy. Będzie duży wybór płyt winylowych z muzyką klasyczną, filmy DVD a także audiobooki.

W poszukiwaniu unikatów należy odwiedzić namiot przed gmachem głównym biblioteki przy al. Wojska Polskiego. Kiermasz potrwa od 9 do 14 maja w godz. 10.00-17.00, w sobotę 10.00-14.00.

Po szczegółowy program Tygodnia Bibliotek Norwid >>> TUTAJ <<<

 

 

(ah)
grudzień 05, 2022

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE zagra w ZIELONEJ GÓRZE!

in Kultura

by user1

Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza na koncert brawurowej i energetycznej…
grudzień 05, 2022

Z biblioteką Norwida zima nie taka straszna

in Kultura

by user2

Za oknem już praktycznie zima. Tym bardziej warto się rozgrzać…
grudzień 01, 2022

KIS czyli Kultura i Sztuka - Kolejne koło naukowe na UZ

in Kultura

by user1

Kultura i Sztuka to kolejne koło naukowe, które poznaliśmy w…
listopad 30, 2022

Zagraj lub posłuchaj bluesa na Jamie!

in Kultura

by user1

Zapraszamy na grudniowy Bluesowy Jam Session w Zielonej Górze! Jak…
listopad 29, 2022

Jazz w muzeum!

in Kultura

by user1

1 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 Muzeum Ziemi…

Prawdziwe święto zielonogórskiej literatury [ZDJĘCIA]

W Muzeum Ziemi Lubuskiej spotkali się właściciele najlżejszych piór w regionie. Wydarzenie wspólnie zorganizowali zielonogórski…

Stanisław Soyka wystąpi dziś na Lubuskich Zaduszkach Jazzowych

Pierwsze dni listopada to czas, w którym odwiedzamy cmentarze i wspominamy bliskich zmarłych. Nie brakuje…

XVIII charytatywna Gala Warto Jest pomagać – gwiazdy zaśpiewają dla potrzebujących [ZDJĘCIA / PROGRAM /…

Grudzień tradycyjnie należy do ludzi o dobrych sercach. 17 grudnia o godz. 19.00 w hali…

Koncert Jubileuszowy Orkiestry Dętej „Zastal” w Planetarium! [ZDJĘCIA]

Dziś w Planetarium Wenus odbył się koncert galowy z okazji jubileuszu 75-lecia Orkiestry Dętej „Zastal”.…

Finał Winobrania - Urszula Dudziak i „Tribute to Zbigniew Namysłowski” [ZDJĘCIA]

Koncert Urszuli Dudziak wypełniły inspirowane muzyką Zbigniewa Namysłowskiego ze szczególnym uwzględnieniem utworów zarejestrowanych na płycie…

Viki Gabor i tłumy najmłodszej publiczności na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Viki Gabor porwała tłumy najmłodszej młodzieży na Winobraniu. Fani artystki w nadkomplecie stawili się przed…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.