Początek sierpnia z Latem Muz Wszelakich [PROGRAM]

Początek sierpnia z Latem Muz Wszelakich [PROGRAM] fot. zok
To będzie bardzo kulturalny sierpień! Oprócz wydarzeń cyklicznych, które odbywały się również w lipcu, w sierpniu pojawi się kilka nowości, które mieszkańcy Zielonej Góry doskonale znają z poprzednich lat! 

 

Sierpień to przede wszystkim miesiąc, który wielu kojarzy się z festiwalem BUSKER BUS! Tak będzie również i w tym roku, 23 -24 sierpnia, na Zielonogórskim Deptaku pojawią się artyści uliczni z całego świata – Argentyny, Litwy, Stanów Zjednoczonych, Chile czy Wielkiej Brytanii. Wszystkie szczegóły na temat tegorocznego Festiwalu można znaleźć na https://zok.com.pl/xxvi-miedzynarodowy-festiwal-sztuki-ulicznej-buskerbus-zielona-gora-2022/

W sierpniu wraca również znany i lubiany cykl koncertów WIECZORY U LUTERANÓW. 7, 14 i 21 sierpnia ponownie spotkamy się w Parafii Ewangelicko – Augbusrkiej w Zielonej Górze na koncertach muzyki dawnej, realizowanych przez Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze Cantores. 
A co jeszcze, w stałych cyklach Lata, do których mieszkańcy już się zdążyli przyzwyczaić?

 

OPISY WYBRANYCH WYDARZEŃ

2.08, godz. 19.00 PEŁECH&HORNA recital gitarowy, Pałac w Starym Kisielinie – Filia ZOK

Tych dwóch na jednej scenie robi dobry wieczór! Bądźcie z nami, bo zdecydowanie warto.

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Jest Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA + / Guitar Masters i Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.
Robert Horna – Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Słowacji, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition. Od 2012 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh. Pelech&Horna Duo to jedyny taki duet w Polsce, który bierze na warsztat repertuar z kręgu muzyki latynoamerykańskiej, tworząc własne aranżacje i improwizując, co nie jest typowe dla muzyków klasycznie wykształconych.

 

 

 

4.08, godz. 19.00 – ABS czyli Artur Barciś Show, Plac przy Filharmonii Zielonogórskiej

Pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym aktorem. Artur Barciś w lekki i zabawny sposób odsłoni realia aktorskiego życia. W anegdotach o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym opowie o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach. Dowiemy się, jakie dowcipy aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami.

Wystąpią:
Artur Barciś
Marek Zalewski – fortepian
Mariusz Ambrożuk – akordeon
Artur Barciś –         aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Grał w wielu warszawskich teatrach – Teatru na Targówku (1979–1981) Teatru Narodowego (1982–1984). Od 1984 jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Popularność zyskał dzięki występom w programie telewizyjnym „Okienko Pankracego” przeznaczonym dla młodych widzów. Zagrał w wielu filmach fabularnych i popularnych serialach telewizyjnych min. – „Miodowe lata” ,„Ranczo” .

 

 

 

5.08., godz. 11.00, „Porwanie Gąski Sabinki” Studio Teatralne Guliwer, Ogród Botaniczny

Kryminał dla najmłodszych.

Gamoniowaty pastuszek Jasio zasypia na łące, powierzając opiekę nad swoją jedyną Gąską Sabinką dzieciom. Cwany Lisek Chytrusek wykorzystuje uwagę pilnujących i porywa Gąskę. Zrozpaczony Jasio próbuje ją odnaleźć…
Spektakl w dwóch planach – żywym i lalkowym. Świetna, wartka fabuła, interaktywna akcja, widowiskowe duże lalki, kolorowa scenografia, piosenki i zaskakujące zakończenie.

 

 

 

6.08 – CHŁOPIEC I WILK, reż. Adrià Garcia, godz. 21.30 Pałac w Starym Kisielinie

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

 

 

 

6.08 – SMYCZKOWE LATO – Thalloris Quartet, 21.00 Park Książęcy Zatonie

Kamila Susłowicz – skrzypce I
Beata Gołemberska – skrzypce II
Ewa Schuhmacher – altówka
Bożena Kotwińska – wiolonczela

 

 

 

7.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Bardzo fajny klaun / DJ Gleba, 10.00 i 12.00 plaża przy Dolinie Gęśnika

 

 

 

 

7.08 – WIECZORY U LUTERANÓW – Koncert kameralny, 19.00 Kościół Ewangelicki

wykonanie:
Joanna Lisowska (sporan)
Dagmara Barna (sopran)
Maciej Kończak (lutnia, teorba)
Michał Kocot (klawesyn, pozytyw)
Radosław Dembiński (viola da gamba)

Bilety: 20 i 10 zł, młodzież szkolna bezpłatnie

 

 

 

wzg / zok

 

sierpień 10, 2022

BuskerBus z artystami całego świata - Kto przyjedzie i co pokaże?

in Kultura

by user1

Wielkimi krokami w Zielonej Górze zbliża się BuskerBus, czyli Międzynarodowy…
sierpień 09, 2022

Lato Muz Wszelakich - to już siódmy tydzień! [PROGRAM]

in Kultura

by user1

Koncerty, spektakle dla dzieci czy może kino letnie? Sprawdź co…
sierpień 08, 2022

Wakacje z Biblioteką [PROGRAM NA TYDZIEŃ]

in Kultura

by user1

Kolejny tydzień sierpnia przynosi nowe propozycje w Wojewódzkiej i Miejskiej…
sierpień 05, 2022

„Zielona Góra w sztuce” - Album na 800-lecie Winnego Grodu i 100-lecie muzeum

in Kultura

by user1

Muzeum Ziemi Lubuskiej poinformowało o albumie „Zielona Góra w sztuce”,…
sierpień 05, 2022

Bzycząca niedziela

in Kultura

by user1

To będzie rodzinna impreza z pożytecznym owadem w głównej roli.…

Dziewczyny kręcą miejską kulturą [PROGRAM LMW]

Teresa Grzesiak, Małgorzata Paszkier, Agata Miedzińska, Marta Blonkowska i Kamila Winkler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury…

„100 lat temu- kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”[ZDJĘCIA]

Przenieśliśmy się razem 100 lat wstecz. W Parku Książęcym w Zatoniu na naszych gości czekały…

Zatonie i Stary Kisielin to dwa z wielu punktów na mapie Lata Muz Wszelakich [VIDEO]

Lipiec coraz bliżej, a wraz z nim rusza Lato Muz Wszelkich. Jak już Was informowaliśmy…

100 lat temu - kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus - koncerty, pokazy kina…

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Książęcego w Zatoniu, gdzie odbędzie się wydarzenie pt. „100…

Dziś Ruszają Bachanalia w Zielonej Górze!

Dziś, po blisko trzech latach pandemicznej przerwy, rozpoczynają się 50-te, jubileuszowe Dni Kultury Studenckiej czyli…

Bachanalia w nowym miejscu! Już nie stadion na Wyspiańskiego! Gdzie?

Jubileuszowe 50. Bachanalia rozpoczynają się już niedługo, bo 6 czerwca. Obchody święta studentów są wyczekiwane…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.