Podobało się? Muzycy znów zagrają na pomoście!

Podobało się? Muzycy znów zagrają na pomoście! fot. Piotr Jędzura ŁZ
Wraz z luzowaniem obostrzeń w kalendarzu miejskich imprez przybywa ciekawych propozycji. Są koncerty, festyny, kiermasze… Może wybierzesz coś dla siebie?

 

MUZYKA NAD WODĄ

Projekt „Co tu się odbywa” trwa, ale tym razem Zielonogórski Ośrodek Kultury  nie chce zaskakiwać, tylko chce zaprosić na koncert - dziś, w piątek, 11 czerwca, o 19.00. - Na Wagmostawie, gdzie tak ciepło przyjęliście ostatnio Thalloris Quartet, usłyszycie teraz muzyków „Koncepcji bez twarzy” - informują organizatorzy. Wystąpią: Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos oraz Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika. Koncert odbędzie się na pomoście. Wstęp jest bezpłatny.

 

PIKNIK DLA POLI

Pola - mała Skrzatka z przedszkola Kraina Baśni w Zielonej Górze, choruje na mukowiscydozę. Została przyjęta na terapię genową, która może uratować jej życie. Jej koszt to 1 119 000,00 zł. Możesz pomóc. W niedzielę, 13 czerwca, w godz. 12.00-16.00, w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się charytatywny piknik dla Poli, w programie kiermasz i licytacje oraz wyprzedaż garażowa.

 

FESTYN NA OTWARCIE

W sobotę, 12 czerwca, na oficjalne otwarcie nowej siedziby w parku Tysiąclecia zaprasza stowarzyszenie „Warto jest pomagać” oraz Centrum Pomocy i Centrum Wolontariatu „Warto jest pomagać”. - Do zabawy zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów! Startujemy o 12.00. Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej i atrakcji: malowania twarzy, kręcenia balonów czy Minionka, który będzie się przechadzał po parku. Zaplanowaliśmy też pokazy tańców, występy młodych wokalistów, porady dietetyka i makijażystki. Będą lody, przekąski, napoje gazowane, soki oraz pyszna kawa i domowe ciasto - kusi Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia „Warto jest pomagać” i dodaje: - To miejsce było zamknięte od kilku lat, teraz je odczarowujemy.

Festyn połączony będzie ze zbiórką charytatywną na jednego z podopiecznych stowarzyszenia. Zabawa na patio zabytkowego budynku w parku Tysiąclecia przy ul. Wazów 3 będzie trwała do 16.00.

 

KULTURALNE LATO W DĄBIU

W pięknych okolicznościach przyrody, nad jeziorem, przez całe wakacje odbywać się będą koncerty i spektakle teatralne. 18 czerwca rusza Lubuskie Lato Kulturalne. W ośrodku Temar w Dąbiu powstaje już scena, na której wystąpią gwiazdy muzyki, teatru i kabaretu. Na każdy letni weekend organizatorzy przygotowali kulturalną ucztę. Razem odbędzie się 25 wydarzeń, a spodziewanych jest 25 tys. uczestników.

W piątek, 18 czerwca, rozśmieszy nas Kabaret Nowaki z programem „Za granicą żartu”. W sobotę, 19 czerwca, koncert zagra Sławek Uniatowski. - Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci. Sławek zaśpiewa utwory swoich największych, muzycznych idoli: Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry, Zauchy - zachęcają organizatorzy. Bilety na wszystkie letnie wydarzenia w Dąbiu dostępne są na abilet.pl. Więcej informacji na lubuskielato.pl

 

KUCHNIA I RĘKODZIEŁO

W sobotę, 26 czerwca, d 8.00 do 16.00, w Muzeum Etnograficznym w Ochli odbędzie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” - edycja lubuska. Wszelkie informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/informacje-o-festiwalu-s6057

- Jednocześnie podczas festiwalu swoje stoiska z rękodziełem i rzemiosłem artystycznym wystawią lubuscy twórcy i artyści. Nie zabraknie członków Lubuskiego Stowarzyszenia Twórców Rzemiosła Ludowego i Artystycznego, swoje wrota otworzy także Twórcza Chata Kosobudz. Przewidziane są liczne atrakcje i działania towarzyszące imprezie – informują organizatorzy. Wstęp na teren muzeum płatny.

 

(el, ap, dsp) - łz

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.