Prezydent: SKANDAL - MEJZA - KUBICKI

Prezydent: SKANDAL - MEJZA - KUBICKI fot. facebook Janusz Kubicki / wzg
Tak zatrudniałem Łukasza Mejzę, tak zarobił u mnie 30 000 zł, natomiast od Marszałka „dostał” 1 000 000 zł. Widzicie różnicę? - pisze na swoim facebooku Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. 
 
 
SKANDAL - MEJZA - KUBICKI. Macie minutę to poczytajcie. Może chodź troszeczkę otworzą Wam się oczy na niektóre sprawy. Ale musicie poczytać do końca.
Nie milkną echa sprawy Łukasza Mejzy. Pisałem już o tym, iż nie ma żadnego wytłumaczenia tego co się stało. Nie można żerować na czyjeś chorobie, nieszczęściu. To jest coś co dyskwalifikuje, to jest coś nad czym nie można przejść do porządku dziennego. Nigdy nie zaprzeczałem że znam Łukasza, że mu pomagałem, że mieliśmy wspólną kampanię. Nie jestem tym, który będzie teraz próbował pokazać że to nie ja, że go nie znam jak robią to niektórzy. Nie będę zamieszczać ich fotek razem z Łukaszem, czy ich wspólnych akcji. Niech sami o tym mówią, ale nie zaprzeczają temu co się stało.. Cóż taki mamy klimat, lepiej kłamać niż być sobą, ponoć w polityce trzeba kłamać żeby być, żeby żyć. Ja tak nie potrafię, to już za daleko idzie. Tak zatrudniałem Łukasza, tak zarobił u mnie 30 000 zł, natomiast od Marszałka „dostał” 1 000 000 zł. Widzicie różnicę? Czy dziś postąpił bym inaczej w sprawie Łuaksza? Chyba nie macie wątpliwości. Tylko czasu nie cofniemy.
Ale nie o tym chciałem pisać. Powiem jedno Pani Marszałek złożyła doniesienie do prokuratury w związku z tym, iż Mejza dostał od jednej z jej spółek kwotę 1 000 000 zł. I dobrze niech ktoś to z boku sprawdzi, niech rozliczy do samego końca. O szkoleniach wykonanych za tą kwotę rozpisywał się portal Wirtualna ‘Polska. Czemu o tym wspominam? Bo pamiętam jak ponad rok temu zrobiłem dym w zakresie wydawania środków Unijnych. Miałem wielkie zastrzeżenia. Mówiłem głośno o tym, że to wielki skandal, szwindel i przekręt.
Pamiętam mój wpis na FB. Pamiętam też, że w „nagrodę” został na mnie za to przypuszczony totalny atak, spadały na moją głowę oskarżenia jak gromy z jasnego nieba. Mówili, jak śmiem krytykować Urząd Marszałkowski, jak mogę uderzać w Marszałka. Jestem PiS-owcem, jestem człowiekiem bez honoru. Wtedy udało się spraw zamieść pod dywan. Wtedy nikt nie podjął tematu. Wtedy udało się różnymi „sztuczkami” sprawie ukręcić łeb. Pomagały niektóre media, wiadomo za pieniądze można zrobić wszystko. Minął pond rok i jak widać, miałem rację, że wydatkowanie kasy z Unii Europejskiej, nie do końca jest właściwe. Czemu dopiero teraz? Bo zabrała się za to centralna redakcja nie nasze lokalne media zrobił to portal Wirtualna Polska. Ich jak widać nie udało się powstrzymać, oni się nie bali, oni potrafili napisać prawdę o tej sprawie. Pamiętam jak pisałem ponad rok temu. O tym, że to jeden wielki skandal, że to jest patologia itp. itd. Niestety zostałem zakrzyczany, nie udał mi się wtedy. Wiedziałem, że ta sprawa jest co najmniej dziwna. Pozwolę sobie też zacytować cześć tego wpisu całość jest na FB.
„Ostrzegali mnie prominentni działacze jedne z partii, „żeby się nie wychylał”, „żebym nic z tym nie robił”, „żebym to zostawiał bo to tylko smród, a jak zaczniesz grzebać w smrodzie to możesz dostać gównem”.
No i … no i sprawę zamietli wtedy pod dywan, a ja dostałem gównem.
Pamiętam też słowa Janusz Jasiński który o moim wpisie mówił - Te słowa dokładnie wpisują się w nurt kampanii wyborczej PiS. Od tego czasu jestem jego wrogiem numer jedne. On też ma swoje pięć groszy w tej sprawie. On też jest w to zamieszany. Ale nie będę kontynuował.
No cóż od tego czasu dużo wody w Wiśle upłynęło. Dużo mi się dostało, za tamto wystąpienie. Dużo wycierpiałem. Niestety ale … ale to był i jest czubek góry lodowej. To co się dziej z pieniędzmi z UE w woj. lubuskim to jak działa nasza lokalna „ośmiornica”, to coś o czym ciężko pisać. Bo … bo potem następuję niszczenie każdego kto się odezwie. Może kiedyś napiszę kilka słów o sieci powiązań, o układach, o tym, że nie ma podziału na PiS, PO, SLD, że dla wielu liczy się tylko kasa. Wiem, że pisząc te słowa po raz kolejny narażam się na atak. Na totalną wojnę z lubuskim układem. Ale czy musimy zawsze chować głowę w piasek? Czy musimy zawsze o tym milczeć?
Na koniec dodam, że mam swoją wewnętrzną satysfakcje że … że już wtedy coś czułem, że wtedy już ludzie szeptali, ale bali się mówić. Szkoda, że wtedy się to nie udało, może nie mieliśmy teraz takiej wspaniałej „promocji i reklamy”. Może nie byłoby Ministra, za którego musimy się dziś wstydzić. Może … nie ma co wracać, czasu nie cofniemy. Trzeba iść do przodu. Wiem, że zaraz pojawią się komentarze z fejkowych kont, wiem, bo nasz lubuski układ ma farmę trolli, którzy dbają o jego dalsze istnienie i rozwój. Będą się starali zmienić narrację, aby nie mówić o tym co ważne, tylko, żeby mnie zaatakować, przerzucić odpowiedzialność za wszystko na mnie. Odwróci wzrok o układu. Zobaczycie że tak będzie.
Pamiętajcie o jednym w życiu trzeba mieć zasady. Trzeba móc spojrzeć sobie rano w lustro. Trzeba być sobą, uśmiechać, kochać ludzi, być szczęśliwym. Unikać tych złych. Miłego dnia...
 
 
 
facebook Janusz Kubicki
sierpień 16, 2022

Jubileuszowe wydarzenie muzyczne w Zielonej Górze już w sobotę! [VIDEO]

in Kultura

by user1

Już w sobotę przed zielonogórskim ratuszem ma wybrzmieć 800 instrumentów…
sierpień 16, 2022

Lato Muz Wszelakich - Program na najbliższy tydzień!

in Kultura

by user1

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne wydarzenia Lata Muz Wszelakich.…
sierpień 12, 2022

W tym roku bez Grand Prix w konkursie na plakat winobraniowy [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

W tym roku bez Grand Prix. Komisja nie wyłoniła zwycięzcy…
sierpień 11, 2022

We Meditate w Zatoniu. Nie zabraknie muzyki, tańca i medytacji!

in Kultura

by user1

W niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 13.00, w Parku Książęcym…
sierpień 11, 2022

Wyniki konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie

in Kultura

by user1

Zakończyła się 12. edycja konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie organizowanego przez…

Dożynki z miejskim charakterem - Zagra BEATA i BAJM!

Chleb ze smalcem, domowe pierogi, a na deser koncert zespołu Bajm i potańcówka. Po pandemicznej…

Dziewczyny kręcą miejską kulturą [PROGRAM LMW]

Teresa Grzesiak, Małgorzata Paszkier, Agata Miedzińska, Marta Blonkowska i Kamila Winkler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury…

„100 lat temu- kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”[ZDJĘCIA]

Przenieśliśmy się razem 100 lat wstecz. W Parku Książęcym w Zatoniu na naszych gości czekały…

Zatonie i Stary Kisielin to dwa z wielu punktów na mapie Lata Muz Wszelakich [VIDEO]

Lipiec coraz bliżej, a wraz z nim rusza Lato Muz Wszelkich. Jak już Was informowaliśmy…

100 lat temu - kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus - koncerty, pokazy kina…

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Książęcego w Zatoniu, gdzie odbędzie się wydarzenie pt. „100…

Dziś Ruszają Bachanalia w Zielonej Górze!

Dziś, po blisko trzech latach pandemicznej przerwy, rozpoczynają się 50-te, jubileuszowe Dni Kultury Studenckiej czyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.