Rockowe nasTROJE - w piątek koncert w Zielonej Górze!

Rockowe nasTROJE - w piątek koncert w Zielonej Górze! fot. materiały organizatorów
Koncerty, pod nazwą Rockowe nasTROJE, odbywają się od jesieni zeszłego roku, ideą przewodnią jest promocja zespołów i ich dopiero co wydanych płyt: Meteroids - debiutancki krążek pt. "Przemyślenia" i zespołu Prorock - drugiej płyty pt. "Na Bezdechu". Te dwa zespoły utworzyły trzon i jak do tej pory razem podbijają kolejne klubowe sceny, jednakże koncerty odbywały się zazwyczaj w trzy zespołowym składzie, stąd pomysł na nazwę trasy. Pierwszym "przystankiem" na trasie było Leszno i klub Zakład, gdzie wyżej wymienione zespoły zagrały razem ze Strefą Zagrożenia Hałasem z podpoznańskiego Czempina. Do wymienionego wyżej tandemu następnie dołączyła grupa Wrocławska Wielka Płyta, która zagrała na kilku koncertach, zachwycając oryginalnym pomysłem na promocję i energetycznymi dźwiękami. Na trasie zagrały jeszcze Kapela Bożków (z Bożkowa), Cannonball (Poznań), a na najbliższych koncertach - o czym niżej - ETA (Szczecin) i Bezpresja (Toruń). Do tej pory oprócz wymienionego wyżej Leszna zespoły gościły we Wrocławiu - Klub Liverpool, Żarach - Elektrownia, Poznaniu Klub u Bazyla, Głogowie - Mayday, Jeleniej Górze - Tattoo Bar, Sulęcinie - Klub u Bulka, a 20 maja będą rozgrzewać publiczność w zielonogórskim JazzKinie, a dzień później zawitają do Torunia i klubu Dwa Światy. 

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie, 20 maja klub JazzKino. Po raz pierwszy na trasie Meteroids zagra w swoim rodzimym mieście razem z zespołami Prorock (Poznań) i ETA (Szczecin). Fani zespołu już niejednokrotnie przekonali się, że młodzieńcza energia kipiąca ze sceny udziela się wszystkim uczestnikom i zabawa jest przednia. A dwa zaproszone zespoły, które po raz pierwszy zagrają w Zielonej Górze, będą gwarancją udanego wieczoru! Są to grupy jeszcze undergroundowe, ale już rozpoznawalne i doskonale radzące sobie na scenie, co niejednokrotnie udowadniali niepowtarzalnymi występami na żywo.

Każda z kapel ma już za sobą wydanie debiutanckich krążków i posiada rzeszę wiernych fanów. Działają aktywnie i ambitnie realizują dalsze muzyczne cele, czego najlepszym przykładem są kolejne koncerty na trasie. Szykuje się pełna energii rockowa uczta, do uczestnictwa w której serdecznie zapraszam, nie będziesz żałować - bądź i przeżyj to na własnej skórze, dreszczyk emocji gwarantowany.

 

 

 

 

--- 𝐌𝐞𝐭𝐞𝐫𝐨𝐢𝐝𝐬 ---

W swoim debiucie wygrali Przegląd Zespołów Rockowych Województwa Lubuskiego LUBUSKIE DOBRZE ROCKUJE FEST 2020 organizowanym przez Sulęciński Ośrodek Kultury. Energetyczna ściana gitar i entuzjastyczny występ porwał publiczność i jurorów - werdykt był jednogłośny. Kolejny raz zgarnęli nagrodę główną i indywidualne wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie... a to pewnie nie koniec zdobyczy.

Pochodzą z Zielonej Góry, grają własne hRAd-Rockowe kompozycje... tak to nie błąd, a ich autorska mieszanka dźwięków. Czerpią wiele z metalowych ballad, hardrockowego brzmienia i brudnego grungowego riffu... Jak wskazuje o-błędna nazwa „Meteroids”, są jak meteoroidy - krążące, poszukujące celu, wyzwalające swoją energię w muzyce i eksplodujące z werwą na scenie.

Debiutancki krążek zespołu, z trzynastoma utworami, miał swoją premierę we wrześniu 2021 roku. Albumem „Przemyślenia” zachęcają słuchaczy do posiadania własnego zdania i nie zatrzymywania się w szarej codzienności. Opowiadają o tym jak niefortunnie, błędnie, wypowiedziane słowa mogą dać początek do stworzenia czegoś dobrego, tak jak to było w ich przypadku.

Utworów można posłuchać na popularnych serwisach streamingowych (Spotify, iTunes, YT, Tidal itp.)

Płytę promowała trasa koncertowa Rockowe NasTROJE po większych miastach w zachodnio-południowej Polsce (Wrocław, Poznań, Jelenia Góra, Głogów, Żagań, Leszno). Zawsze w muzycznym trio z innymi kapelami porywali publiczność do wspólnej zabawy ciekawymi i mocnymi brzmieniami.

Za nimi wiele koncertów m.in. na zielonogórskim Winobraniu, koncertach WOŚP, jako support zespołów „Farben Lehre”, „Dr Misio” i „The Analogs” oraz na wielu imprezach w okolicach Zielonej Góry. Grali na festiwalach i przeglądach, m.in. na: WAKE UP & LIVE w Sulęcinie, Domówce Woodstock w Mayovce, Żubrowisku w Pszczynie czy Gostyńskich Rockowaniach.

Są wysoko notowani na Liście Przebojów Radia SOK, Liście PolishChart w Radio WNET i Liście Radia Orbit. Utwory można usłyszeć na antenie Radia Nowy Świat, Radia Zachód, Radia Index czy Radia SOK.

 

Skład zespołu:

Hubert Sozański - wokal

Jan Domagała - gitara basowa

Filip Sanowski - perkusja

Leon Ochocki - gitara elektryczna

Jakub Mroczek - gitara elektryczna

 

Strona FB: https://www.facebook.com/meteroidsband

Spotify: https://open.spotify.com/artist/1erXlxfTtTBK25TOh3UZsb

YT: https://www.youtube.com/channel/UCRT4R1P3twU49HtiMA1Jnfw 

 

PRZEMYŚLENIA: 

NIEZNANY: 

MÓJ DOM: 

 

 

--- 𝐏𝐑𝐎𝐑𝐎𝐂𝐊 ---

Zespół PROROCK to spełnienie marzeń z okresu młodości – na początku była to dwójka szaleńców/zapaleńców, którzy bardzo chcieli tak jak Lombard czy Pink Floyd dawać ludziom radość swoją twórczością. Z czasem do tej dwójki zaczęli dołączać następni zapaleńcy. Jak to zwykle bywa działo się różnie, raz lepiej , raz gorzej, jedni przychodzili, inni odchodzili, ale każdy pozostawiał po sobie coś. Jedni nuty, inni tylko wspomnienia, ale bez tego nie byłoby dzisiejszego PROROCKA.
Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa - epkę, i dwie pełnowymiarowe płyty.

Obecny skład zespołu wykrystalizował się dwa lata temu i wygląda następująco:

- Lena – wokal

- Damian Mendlikowski – instrumenty klawiszowe

- Paweł Kulpa – gitara

- Jacek Tomczak – gitara

- Tomasz Grzywa – gitara basowa

- Tomasz Duszczak – perkusja

A tak o sobie mówią:

Lena: Śpiewanie wyzwala we mnie uczucie wolności i niezależności. Tylko wtedy zapominam o problemach i kłopotach dnia codziennego. No, cóż… ludzie mają różne uzależnienia. Jestem ambitna, uparta i mówię „prosto z mostu” co nie przysparza mi przyjaciół. Lubię jasne sytuacje i nienawidzę obłudy. Ekspresja to moje drugie ja. Pisząc  teksty utworów „Prorocka” zaglądam w głąb siebie i przelewam na papier moje uczucia i przemyślenia. Lubię gotować i spędzać czas z przyjaciółmi. Poza tym… zakochana ciągle w tym samym facecie, wrażliwa i zwyczajna ze mnie kobietka.

 

Damian o sobie nie mówi, więc My za niego: Człek niezwykłej skromności, dużych umiejętnościach i takiego samego talentu. Sam siebie bardzo nie docenia, za to wszyscy członkowie zespołu bardzo go doceniają. Znany jako – „to jest podobne do” i „oj tam, oj tam”. Posiadacz wielu bardzo ciekawych nałogów i narowów. Jego motto życiowe to: „całe życie z klawiszami” – chociaż, jak sam mówi nigdy nie siedział i też nie przepracował ani minuty w pierdlu. Na co dzień bardzo zapracowany i zamyślony. Taki jest nasz Damian

Paweł Kulpa: Poezja śpiewana, folk i acid rock lat 70-tych stały się podstawą, która ukształtowała mój gust muzyczny. Z biegiem lat inspiracje zostały wzbogacone o Indie-rock, grunge czy rock progresywny i jazz. Obecny styl Prorocka określam mianem rock-poezji. Najlepsze partie i riffy tworzę w domu rodzinnym, zaszyty w lesie wśród swoich płyt i artefaktów minionych czasów przelewając emocje na gitary. Tak powstał rdzeń pod sławnego już Demagoga a wiele innych perełek, czeka na realizacje. Poza muzykowaniem walczę ze światem konsumpcjonizmu próbując utrzymać balans pomiędzy tym czy być, czy mieć…

Jacek Tomczak: Gdy tylko dotarło do mnie czym jest muzyka, uzależniłem się od niej bezgranicznie. TSA, Lombard, Republika i cały ten muzyczny świat rocka lat 80-tych, pochłonął mnie do tego stopnia, że odciska to piętno na tym co robię muzycznie do dzisiaj. Pewnego dnia, w niedzielne przedpołudnie usłyszałem i zobaczyłem Judas Priest. Wtedy havy metal stał się moim kolejnym uzależnieniem a włosy ku niezadowoleniu rodziców i nauczycieli, sięgnęły ramion i pozostały długie przez kolejnych trzydzieści kilka lat. Z lenistwa postanowiłem się nie golić i już na zawsze pozostać umiarkowanie zarośniętym. Poznałem co to  rock progresywny i dlatego dziś nie macie szans usłyszeć muzyki Prorocka w radio, bo to przeze mnie żaden utwór nie ma "radiowego" czasu. Piszę czasami teksty, które bywają przekleństwem dla wokalistki. A tak poza tym to chyba pozytywnie zakręcony ze mnie gość, który nigdy nie odmówi, jeśli zaprosicie go by napił się z Wami dobrej whisky.

Tomasz Grzywa: Kiedyś chciałem być policjantem, ale jeżeli bym egzekwował prawo tak jak stosuje się do teorii muzyki to szybko bym skończył karierę. Dlatego zostałem basistą. Lubię tańczyć, mam wysokie oczekiwania wobec kobiet, a kiedy nikt nie patrzy udaje że jestem mrocznym lordem sith albo innym „mongołem”.

Tomasz Duszczak: Jestem niepoprawnym optymistą i bardzo wierzę w ludzi. W Prorock-owej sekcji rytmicznej jestem odpowiedzialny za kontakty ze światem zewnętrznym.

Zawsze mam coś do powiedzenia – niekoniecznie mądrego.

Zostałem „wyhodowany” na ciężkich rockowych bitach gdzieś na obrzeżach wielkopolskich lasów. Gram dlatego, że bardzo lubię grać i muzyka jest moją drugą miłością życia – pierwszą jest na zawsze moja ukochana żona. Mój ulubiony alkohol – Jack Daniels, ulubiony kolor – pomarańczowy. Największa porażka – włosy. Najbardziej obawiam się swoich głupich pomysłów.

Nasza muzyka to efekt / połączenie naszych muzycznych fascynacji. Każdy z nas ma swój styl i skutecznie przemyca cząstkę siebie do każdej kompozycji. Gramy taką muzykę, jaką chcielibyśmy słyszeć ze sceny - gdy występuje nasz ulubiony zespół -  i mamy nadzieję, że podoba się ona nie tylko nam.

Co chcielibyśmy osiągnąć??? Chcielibyśmy aby nasza muzyka dawała słuchaczom tyle radości ile nam daje jej granie. Chcielibyśmy być rozpoznawalni nie tylko w naszej rodzinnej okolicy ale i w innych częściach kraju. A nade wszystko chcielibyśmy aby „statystyczny” przechodzień zapytany, czy słyszał o zespole PROROCK odpowiedział – to chyba Ci z tą zabójczą rudą wokalistką co tak fajnie grają. Tego właśnie chcemy!!!!!!

 

Strona FB: https://www.facebook.com/prorockpl

Spotify: https://open.spotify.com/artist/2hLNyDrJy12DPF2SeN1YQN

YT: https://www.youtube.com/channel/UCmU8-EzG3auT8xfamtrKKtA

 

Gniew: 

Demagog: 

 

✯✯✯ ETA ✯✯✯

ETA to szczeciński zespół z pogranicza rocka i punkrocka, który ma za sobą wiele koncertów w całej Polsce i nie tylko.

Można powiedzieć, że to nieślubne dziecko Rolling Stones i Nirvany, które wychowało się u boku wujka Green Daya. Scena i energia z niej płynąca to nasza druga natura, dlatego po występie, możecie się spodziewać ogromnej ilości energii oraz endorfin w swoich żyłach, które sprawią, że będziecie chcieli więcej!

 

Portfolio:

 • Występ w roli headlinera na dużej scenie ukraińskiego przystanku Woodstock 2018 (tutaj skrót z tego koncertu:
  )
 • Finaliści Antyfestu Antyradia 2020 (wyróżnienie)
 • Laureaci Wake up and Live Festival (2018)
 • Laureaci II miejsca ogólnopolskiego przeglądu zespołów Festiwal Garaże (2019)
 • 6. miejsce na liście Turbo Top Antyradia z numerem "Radioaktywni"
 • Zdobywcy dzikiej karty i I miejsca festiwalu Passion of the Young (2018)
 • Zwycięzcy Rock&Beer Fest 2018
 • I miejsce na 60 zespołów z całej Polski (dzięki głosom publiczności) w konkursie na support Jesiennej Trasy Koncertowej Afromental, Illusion, The Sixpounder, Power of Trinity i Corią w Gdańsku,
 • laureaci II miejsca Eliminacji do Trzciamajka Festiwal 2019
 • i wiele więcej...

 

ETA (skład):

Beniamin Bochnacki – wokal główny, gitara rytmiczna

Damian Przygoda – bas, wokal

Kamil Grabowski – gitara prowadząca, wokal

Szymon Bohdankiewicz – instrumenty klawiszowe, wokal

Nikodem Bochnacki - perkusja

 

 FB: www.facebook.com/zespoleta

 YT: https://www.youtube.com/c/etaofficiaI 

 Spotify: https://open.spotify.com/artist/149QEXtnvrvVIWjUhB9Qxz

 Apple Music: https://music.apple.com/ng/artist/eta/id1330926656

Teledyski ETA:

 RADIOAKTYWNI: 

 TO NIE JEST MÓJ ŚWIAT: 

 PARANOJA: 

 OK: 

 ZOSTAŃ NA NOC: 

 DO NIEBA: 

 HEROSI: 

 

wzg
sierpień 12, 2022

W tym roku bez Grand Prix w konkursie na plakat winobraniowy [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

W tym roku bez Grand Prix. Komisja nie wyłoniła zwycięzcy…
sierpień 11, 2022

We Meditate w Zatoniu. Nie zabraknie muzyki, tańca i medytacji!

in Kultura

by user1

W niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 13.00, w Parku Książęcym…
sierpień 11, 2022

Wyniki konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie

in Kultura

by user1

Zakończyła się 12. edycja konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie organizowanego przez…
sierpień 10, 2022

„Winobranie” - wystawa patchworku w muzeum

in Kultura

by user1

31 sierpnia 2022 roku ( środa) o godz. 17.00 nastąpi…
sierpień 10, 2022

BuskerBus z artystami całego świata - Kto przyjedzie i co pokaże?

in Kultura

by user1

Wielkimi krokami w Zielonej Górze zbliża się BuskerBus, czyli Międzynarodowy…

Dożynki z miejskim charakterem - Zagra BEATA i BAJM!

Chleb ze smalcem, domowe pierogi, a na deser koncert zespołu Bajm i potańcówka. Po pandemicznej…

Dziewczyny kręcą miejską kulturą [PROGRAM LMW]

Teresa Grzesiak, Małgorzata Paszkier, Agata Miedzińska, Marta Blonkowska i Kamila Winkler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury…

„100 lat temu- kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”[ZDJĘCIA]

Przenieśliśmy się razem 100 lat wstecz. W Parku Książęcym w Zatoniu na naszych gości czekały…

Zatonie i Stary Kisielin to dwa z wielu punktów na mapie Lata Muz Wszelakich [VIDEO]

Lipiec coraz bliżej, a wraz z nim rusza Lato Muz Wszelkich. Jak już Was informowaliśmy…

100 lat temu - kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus - koncerty, pokazy kina…

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Książęcego w Zatoniu, gdzie odbędzie się wydarzenie pt. „100…

Dziś Ruszają Bachanalia w Zielonej Górze!

Dziś, po blisko trzech latach pandemicznej przerwy, rozpoczynają się 50-te, jubileuszowe Dni Kultury Studenckiej czyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.