Tak było na otwarciu Lubuskiego Lata Teatralnego - co nas czeka w ten weekend? [PROGRAM]

Tak było na otwarciu Lubuskiego Lata Teatralnego - co nas czeka w ten weekend? [PROGRAM]
W miniony weekend pod patronatem prezydenta miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego ruszyło Lubuskie Lato Teatralne. Przed nami dwa miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z występami aktorów w plenerze. Na spektakle i warsztaty teatralne dla dzieci zapraszają ośrodek wypoczynkowy Temar w Dąbiu oraz Plac Teatralny w Zielonej Górze. Nie pójdziesz do teatru ale teatr przyjdzie do Ciebie!
Bardzo licznie zgromadzona publiczność na rozpoczęcie Lubuskiego Lata Teatralnego obejrzała recital Ojej Kobieta oraz spektakl Księżniczka na opak odwrócona. W otoczeniu lasu, jeziora, na piaszczystej plaży zielonogórzanie, lubuszanie oraz wypoczywający na ośrodku mieszkańcy z różnych części Polski doskonale się bawili jednocześnie odpoczywając. Uczestniczy podkreślają, że nie spodziewali się aż takich emocji.
  [caption id="" align="alignnone" width="1754"]Obraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
- Przyjechałam z drugiego końca Polski tu odpocząć i przy okazji uczestniczę w niezwykłym wydarzeniu. Jestem pod wielkim wrażeniem – podkreśliła Pani Elżbieta.
 - Nie trzeba jechać na Mazury! Tu w okolicach Zielonej Góry macie piękne jeziora, lasy i ten pomysł, z teatrem na żywo to rewelacja -  mówił Pan Piotr z Lubina.
  [caption id="" align="alignnone" width="1977"]Obraz może zawierać: 1 osoba, tańczy, na scenie, stoi, buty i w budynku fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
Doskonałym pomysłem i udogodnieniem okazał się także specjalnie podstawiony autobus, który dowozi mieszkańców Zielonej Góry do Dąbia i z powrotem. Skorzystało z niego bardzo dużo osób.
- Dopisały humory i przede wszystkim pogoda. Jesteśmy bardzo zadowoleni i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkać z Państwem. Poza kulturą i sztuką na żywo można wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia Warto jest Pomagać. Muszę przyznać, że uczestnicy LLT chętnie wrzucają do puszek  – powiedział Grzegorz Hryniewicz jeden z organizatorów.
  [caption id="" align="alignnone" width="2048"]Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, niebo, na zewnątrz i przyroda fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
Program - Dąbie - Plaża:
Przed nami kolejne spektakle, na które już dziś serdecznie zapraszamy. W piątek 3 lipca o godz. 21.00 "Ławeczka", w sobotę 4 lipca także o godz. 21.00 "Stworzenia sceniczne".
"Ławeczka"… czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach. To słodko-gorzka opowieść o kobiecie i mężczyźnie, o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów. Spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego.
  [caption id="" align="alignnone" width="1700"]Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i na zewnątrz fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
"Stworzenia sceniczne" – spektakl w w reżyserii Roberta Czechowskiego. “Stworzeniami scenicznymi” nazywano aktorki w XVII wiecznym Londynie, gdzie kobiety po raz pierwszy uzyskiwały pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami. Sztuka April de Angelis jest historią o czterech aktorkach okresu Restauracji Angielskiej, która staje się okazją do pokazania teatru jako miejsca odwiecznej walki o pozycję i godność.
  Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Bilety w sprzedaży, do nabycia za pośrednictwem serwisu internetowego Abilet.pl, w kasach Lubuskiego Teatru oraz w recepcji Kompleksu Wypoczynkowego Dąbie.
Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/lubuskielatoteatralne/
  https://www.facebook.com/WartoJestPomagac/posts/4010846548957013
dg - WZG
listopad 27, 2023

Kulturalny Rozkład Jazdy – biblioteka Norwida poleca!

in Kultura

by user2

Biblioteka Norwida staje na wysokości zadania. W tym tygodniu nie…
listopad 24, 2023

Weź kryminał do ręki i ruszaj na spacer

in Kultura

by user1

Zielonogórski pisarz Krzysztof Koziołek zasłynął z kryminałów, które przyciągnęły rzesze…
listopad 21, 2023

Aleami Piano Duo w Jazzującym Muzeum

in Kultura

by user1

W najbliższy czwartek, 23 listopada o godzinie 19:00 Muzeum Ziemi…
listopad 20, 2023

25 lat Jazzu w Zielonej Górze - Gala Jubileuszowa

in Kultura

by user1

23 listopada o godz.19.oo w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się Gala…
listopad 20, 2023

Wysp nowych propozycji od biblioteki Norwida!

in Kultura

by user2

W kolejnym tygodniu biblioteka Norwida znów rozpieszcza czytelników. Festiwal literacki…

Ostatnia niedziela i ostatnie atrakcje Dni Zielonej Góry Winobranie 2023 [17 września]

Choć wczoraj Bachus oddał klucze do bram miasta, w Zielonej Górze nadal można świetnie się…

Muniek i T.LOVE porwali tłumy na Winobraniu 2023 w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

W ostanią sobotę Winobrania na scenie na Placu Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze wystąpił zespół…

Ósmy Dzień Winobrania 2023 (16 września): Korowód, T.Love i ostatnie koncerty na Placu Teatralnym

Ostatnia sobota Dni Miasta Zielona Góra oznacza, że największe święto wina w kraju powoli dobiega…

BRODKA na Winobraniu 2023! [ZDJĘCIA]

Piosenkarka alternatywna BRODKA wystąpiła na zielonogórskim Winobraniu 2023. Zobaczcie zdjęcia z jej występu na największym…

Toast przed jubileuszowym muralem [ZDJĘCIA]

To był dobry powód, by zielonogórzanie wraz z prezydentem Januszem Kubickim, Bachusem i prof. Czesławem…

Siódmy Dzień Winobrania 2023 (15 września): Odsłonięcie muralu na Areszcie Śledczym, nocny spacer z przewodnikiem…

Początek drugiego weekendu tegorocznych Dni Miasta Zielona Góra zapowiada się bardzo ciekawie. W programie m.in.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.