Tak było na otwarciu Lubuskiego Lata Teatralnego - co nas czeka w ten weekend? [PROGRAM]

Tak było na otwarciu Lubuskiego Lata Teatralnego - co nas czeka w ten weekend? [PROGRAM]
W miniony weekend pod patronatem prezydenta miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego ruszyło Lubuskie Lato Teatralne. Przed nami dwa miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z występami aktorów w plenerze. Na spektakle i warsztaty teatralne dla dzieci zapraszają ośrodek wypoczynkowy Temar w Dąbiu oraz Plac Teatralny w Zielonej Górze. Nie pójdziesz do teatru ale teatr przyjdzie do Ciebie!
Bardzo licznie zgromadzona publiczność na rozpoczęcie Lubuskiego Lata Teatralnego obejrzała recital Ojej Kobieta oraz spektakl Księżniczka na opak odwrócona. W otoczeniu lasu, jeziora, na piaszczystej plaży zielonogórzanie, lubuszanie oraz wypoczywający na ośrodku mieszkańcy z różnych części Polski doskonale się bawili jednocześnie odpoczywając. Uczestniczy podkreślają, że nie spodziewali się aż takich emocji.
  [caption id="" align="alignnone" width="1754"]Obraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
- Przyjechałam z drugiego końca Polski tu odpocząć i przy okazji uczestniczę w niezwykłym wydarzeniu. Jestem pod wielkim wrażeniem – podkreśliła Pani Elżbieta.
 - Nie trzeba jechać na Mazury! Tu w okolicach Zielonej Góry macie piękne jeziora, lasy i ten pomysł, z teatrem na żywo to rewelacja -  mówił Pan Piotr z Lubina.
  [caption id="" align="alignnone" width="1977"]Obraz może zawierać: 1 osoba, tańczy, na scenie, stoi, buty i w budynku fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
Doskonałym pomysłem i udogodnieniem okazał się także specjalnie podstawiony autobus, który dowozi mieszkańców Zielonej Góry do Dąbia i z powrotem. Skorzystało z niego bardzo dużo osób.
- Dopisały humory i przede wszystkim pogoda. Jesteśmy bardzo zadowoleni i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkać z Państwem. Poza kulturą i sztuką na żywo można wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia Warto jest Pomagać. Muszę przyznać, że uczestnicy LLT chętnie wrzucają do puszek  – powiedział Grzegorz Hryniewicz jeden z organizatorów.
  [caption id="" align="alignnone" width="2048"]Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, niebo, na zewnątrz i przyroda fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
Program - Dąbie - Plaża:
Przed nami kolejne spektakle, na które już dziś serdecznie zapraszamy. W piątek 3 lipca o godz. 21.00 "Ławeczka", w sobotę 4 lipca także o godz. 21.00 "Stworzenia sceniczne".
"Ławeczka"… czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach. To słodko-gorzka opowieść o kobiecie i mężczyźnie, o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów. Spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego.
  [caption id="" align="alignnone" width="1700"]Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i na zewnątrz fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego[/caption]
"Stworzenia sceniczne" – spektakl w w reżyserii Roberta Czechowskiego. “Stworzeniami scenicznymi” nazywano aktorki w XVII wiecznym Londynie, gdzie kobiety po raz pierwszy uzyskiwały pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami. Sztuka April de Angelis jest historią o czterech aktorkach okresu Restauracji Angielskiej, która staje się okazją do pokazania teatru jako miejsca odwiecznej walki o pozycję i godność.
  Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Bilety w sprzedaży, do nabycia za pośrednictwem serwisu internetowego Abilet.pl, w kasach Lubuskiego Teatru oraz w recepcji Kompleksu Wypoczynkowego Dąbie.
Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/lubuskielatoteatralne/
  https://www.facebook.com/WartoJestPomagac/posts/4010846548957013
dg - WZG
listopad 30, 2022

Zagraj lub posłuchaj bluesa na Jamie!

in Kultura

by user1

Zapraszamy na grudniowy Bluesowy Jam Session w Zielonej Górze! Jak…
listopad 29, 2022

Jazz w muzeum!

in Kultura

by user1

1 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 Muzeum Ziemi…
listopad 28, 2022

Miasto okiem młodych - Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego w Domu Harcerza [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

Zielonogórski Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty! Znamy zwycięzców w dwóch kategoriach –…
listopad 28, 2022

Biblioteka Norwida zaprasza czytelników – zobacz co się wydarzy!

in Kultura

by user2

Końcówka jesieni nie musi być szara i smutna. Biblioteka Norwida…
listopad 27, 2022

Znamy laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Anny German!

in Kultura

by user1

25 sierpnia minął termin nadsyłania wierszy na X edycję Konkursu…

Prawdziwe święto zielonogórskiej literatury [ZDJĘCIA]

W Muzeum Ziemi Lubuskiej spotkali się właściciele najlżejszych piór w regionie. Wydarzenie wspólnie zorganizowali zielonogórski…

Stanisław Soyka wystąpi dziś na Lubuskich Zaduszkach Jazzowych

Pierwsze dni listopada to czas, w którym odwiedzamy cmentarze i wspominamy bliskich zmarłych. Nie brakuje…

XVIII charytatywna Gala Warto Jest pomagać – gwiazdy zaśpiewają dla potrzebujących [ZDJĘCIA / PROGRAM /…

Grudzień tradycyjnie należy do ludzi o dobrych sercach. 17 grudnia o godz. 19.00 w hali…

Koncert Jubileuszowy Orkiestry Dętej „Zastal” w Planetarium! [ZDJĘCIA]

Dziś w Planetarium Wenus odbył się koncert galowy z okazji jubileuszu 75-lecia Orkiestry Dętej „Zastal”.…

Finał Winobrania - Urszula Dudziak i „Tribute to Zbigniew Namysłowski” [ZDJĘCIA]

Koncert Urszuli Dudziak wypełniły inspirowane muzyką Zbigniewa Namysłowskiego ze szczególnym uwzględnieniem utworów zarejestrowanych na płycie…

Viki Gabor i tłumy najmłodszej publiczności na Winobraniu! [ZDJĘCIA]

Viki Gabor porwała tłumy najmłodszej młodzieży na Winobraniu. Fani artystki w nadkomplecie stawili się przed…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.