WAKACJE - Wybierz coś dla siebie!

WAKACJE - Wybierz coś dla siebie! fot. bartosz Mirosławski
Zaczynamy z przytupem! Pierwszy wakacyjny weekend i już tyle atrakcji!

 

* Lata 20. w Zatoniu

Jak wyglądało życie 100 lat temu? Przekonasz się w piątek i sobotę (24 i 25 czerwca) w Parku Książęcym w Zatoniu. Organizatorzy zapraszają na międzynarodową imprezę: „100 lat temu - kulturalne lato w Zatoniu i Cottbus”, podczas której przeniosą w klimat lat 20. i 30. XX w. Przed ruinami pałacu pojawią się aktorzy w strojach z epoki i zabytkowe auta, będzie muzyka retro, stare kino, prezentacja zdjęć Zatonia sprzed 100 lat. - Zachęcamy do przebrania się w stroje z lat 20. lub chociaż o akcent z epoki, taki jak np. boa, fifki, wachlarze, kapelusze, wąsy - mówią organizatorzy. W piątek w programie: 17.15 - spacer z przewodnikiem, 19.00 - zespół Retro Jazz Band, 20.00 - kino plenerowe z muzyką na żywo, „Brzdąc” Charlie Chaplina. W sobotę m.in.: od 15.00 do 19.00 gry i zabawy dla dzieci, kataryniarz, zabytkowe samochody, wycieczki po parku. O 18.30 gala wręczenia nagród im. Księżnej Dino. - Trafią do osób, które w szczególny sposób zasłużyły się kulturze i dziedzictwu w regionie - wyjaśnia Jarosław Skorulski, prezes zarządu Fundacji „Ogrody Kultury” im. księżnej Dino. O 19.00 kino plenerowe z muzyką na żywo, od 21.00 - IV Uczta Baltazara, bohaterką spotkania będzie Renata von der Lancken-Wakenitz - ostatnia właścicielka pałacu w Zatoniu. Na koniec potańcówka w retro stylu.

 

* W podomkach na wzgórza

To już 8. edycja nocnego spaceru po Wzgórzach Piastowskich. Zaproszeni są wszyscy: dzieci, młodzież, dorośli, można zabrać psa. Zbiórka przed Ogrodem Botanicznym, w sobotę, 25 czerwca, o 22.00. Obowiązkowy strój to piżama lub koszula nocna. Mile widziane są również podomki i szlafmyce. Warto pamiętać o latarce! - W tym roku spacerujemy pod eskortą strażaków. Część leśnej drogi oświetli nam sygnalizacja z legendarnego „dziadka”, czyli liczącego ponad 50 lat wozu ratowniczo-gaśniczego - mówi Paweł Wysocki, strażak ochotnik, zaangażowany w organizację spaceru. Po spacerze odbędzie się ognisko z kiełbaskami. Organizatorzy zapewnią kiełbaski oraz tacki, sztućce, musztardę i ketchup oraz kijki. Można też prowiant zabrać ze sobą. - Przy okazji spaceru chcemy zebrać środki na renowację wozu strażackiego OSP Sucha - dodaje Igor Skrzyczewski, współorganizator wydarzenia.

 

* Czas na sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na festyn sportowo-rekreacyjny z okazji 40. urodzin. W sobotę, 25 czerwca, na parkingu przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym zaplanowano imprezę „Czas na sport”. Od 10.00 do 15.00 na dorosłych i dzieci czekają atrakcje, nie tylko sportowe. W planach są występy sceniczne, pokazy wojskowe, dmuchańce, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne. - Jest co świętować i zamierzamy się dobrze bawić - zaprasza Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u. - W planach mamy wiele atrakcji dla mieszkańców, w tym nasz tradycyjny bieg na dystansie 5 i 10 km, do tego oczywiście bieg dla maluchów.

 

* Piknik rodzinny

Kto chce się dobrze bawić i spędzić czas w sąsiedzkim gronie, niech przyjdzie w sobotę, 25 czerwca, na boisko sportowe w Łężycy. O 15.00 rozpocznie się tam rodzinny festyn, organizatorzy przygotowali moc atrakcji: od dmuchańców i zjeżdżalni dla dzieci, po zabawę taneczną z DJ-em dla tych nieco starszych! Ponadto animacje dla dzieci, gry i zabawy, malowanie twarzy, turniej piłki nożnej młodzików i trampkarzy, pokaz ratownictwa OSP Przylep, pokazy najmłodszych formacji Mega Dance, występ zespołu „Nasza Łężyca”. Będą też stoiska gastronomiczne i domowe wypieki. Imprezę zaplanowano do północy.

 

* Humoreska pod chmurką

Fenomen koncertów promenadowych polega na tym, że potrafią przyciągnąć nie tylko zadeklarowanych fanów muzyki klasycznej. W niedzielę, 26 czerwca, przed Filharmonią Zielonogórską usłyszymy szlagiery muzyki filmowej. Ma być wakacyjnie - lekko i przyjemnie. W sezon urlopowy wejdziemy przy dźwiękach orkiestry symfonicznej FZ, za batutę chwyci Czesław Grabowski, były wieloletni dyrektor FZ. Filharmonicy mają wprowadzić nas w pozytywny nastrój. Nie bez powodu koncert promenadowy nosi tytuł „Humoreska”. Wstęp jest bezpłatny.

 

* Muzyka w parku

- Jak już zjecie niedzielny, rodzinny obiad i chwilę odpoczniecie, przybywajcie na koncert Orkiestry Dętej Zastal do parku w pałacu w Starym Kisielinie - zapraszają organizatorzy. Koncert odbędzie się 26 czerwca o 14.30. - Gwarantujemy widowisko na wysokim poziomie. Świetni muzycy, świetny dyrygent i świetna muzyka. Takiej nie spotyka się na co dzień. Dlatego okazja jest nadzwyczajna - dodają. W programie muzyka filmowa, rozrywkowa oraz z musicali. Na wydarzenie „Parkowe granie po kotlecie” wstęp jest bezpłatny.

  

* Kolorowo i tanecznie

Festiwal Folkloru powraca do Zielonej Góry. Będzie międzynarodowo, kolorowo, tanecznie, muzycznie i etnicznie! Impreza rozpoczęła się 22 czerwca i potrwa do niedzieli, 26 bm. W sobotę nie lada gratka, bo uroczysty koncert Gala Tradycji, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Od 18.00 do 21.00 występy wszystkich zespołów oraz gości specjalnych. W niedzielę przeniesiemy się do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Od 11.00 do 16.00 zakończenie festiwalu połączone z wydarzeniem „Dobre, smaczne, bo lubuskie”, korowód festiwalowy, prezentacja zespołów oraz degustacja potraw regionalnych. Więcej informacji na stronie: facesoftradition.pl.

 

(ap, ah, łc) - łz
sierpień 10, 2022

BuskerBus z artystami całego świata - Kto przyjedzie i co pokaże?

in Kultura

by user1

Wielkimi krokami w Zielonej Górze zbliża się BuskerBus, czyli Międzynarodowy…
sierpień 09, 2022

Lato Muz Wszelakich - to już siódmy tydzień! [PROGRAM]

in Kultura

by user1

Koncerty, spektakle dla dzieci czy może kino letnie? Sprawdź co…
sierpień 08, 2022

Wakacje z Biblioteką [PROGRAM NA TYDZIEŃ]

in Kultura

by user1

Kolejny tydzień sierpnia przynosi nowe propozycje w Wojewódzkiej i Miejskiej…
sierpień 05, 2022

„Zielona Góra w sztuce” - Album na 800-lecie Winnego Grodu i 100-lecie muzeum

in Kultura

by user1

Muzeum Ziemi Lubuskiej poinformowało o albumie „Zielona Góra w sztuce”,…
sierpień 05, 2022

Bzycząca niedziela

in Kultura

by user1

To będzie rodzinna impreza z pożytecznym owadem w głównej roli.…

Dziewczyny kręcą miejską kulturą [PROGRAM LMW]

Teresa Grzesiak, Małgorzata Paszkier, Agata Miedzińska, Marta Blonkowska i Kamila Winkler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury…

„100 lat temu- kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”[ZDJĘCIA]

Przenieśliśmy się razem 100 lat wstecz. W Parku Książęcym w Zatoniu na naszych gości czekały…

Zatonie i Stary Kisielin to dwa z wielu punktów na mapie Lata Muz Wszelakich [VIDEO]

Lipiec coraz bliżej, a wraz z nim rusza Lato Muz Wszelkich. Jak już Was informowaliśmy…

100 lat temu - kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus - koncerty, pokazy kina…

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Książęcego w Zatoniu, gdzie odbędzie się wydarzenie pt. „100…

Dziś Ruszają Bachanalia w Zielonej Górze!

Dziś, po blisko trzech latach pandemicznej przerwy, rozpoczynają się 50-te, jubileuszowe Dni Kultury Studenckiej czyli…

Bachanalia w nowym miejscu! Już nie stadion na Wyspiańskiego! Gdzie?

Jubileuszowe 50. Bachanalia rozpoczynają się już niedługo, bo 6 czerwca. Obchody święta studentów są wyczekiwane…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.