Wybierz zespół na Winobranie 2022!

Wybierz zespół na Winobranie 2022! fot. Facebook Winobrania
Zielonogórski Ośrodek Kultury przedstawia projekty, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji WyGRAJ To! i zmierzą się o występ na Scenie Winobraniowej 2022! Będzie to wyjątkowe Winobranie otwierające obchody 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700 – lecie uzyskania praw miejskich.

 

Szykuje się zacięta walka, a projekty, które biorą udział w wyścigu o występ podczas Winobrania reprezentują różnorodne nurty muzyczne.

Rzecz jasna, kandydatów można podejrzeć czy raczej podsłuchać na Youtube. Najlepiej jednak o wyborze projektu zadecydować po obejrzeniu występu na żywo. ZOK ujawnił już terminy koncertów. Na początku lutego w Hydro(za)gadce gościła Chuda Wiedźma, która weźmie udział w plebiscycie. Klimat, jaki wyłania się z jej muzyczno-lirycznych opowieści można określić jako melancholijny, poetycki, ale zarazem ironiczny i prowokacyjny. Lubi zabawę słowem. Kolejnych kandydatów poznamy już wkrótce.

- W konkursie bierze udział pięć projektów. Po każdym koncercie przez tydzień można oglądać występ zespołu na stronie internetowej ZOK. W czerwcu na fb pokażemy wszystkie występy i wtedy ruszy głosowanie – wyjaśnia Marta Blonkowska z ZOK. – Na Scenie Winobraniowej zobaczymy trzy projekty z największą ilością polubień.

Warto jednak wybrać się na koncert, szczególnie, że wstęp jest bezpłatny.

25 lutego, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, ROADHOUSE

“Roadhouse – młode lubuskie trio, które przeniesie nas do lat świetności rocka, poprzez swoje pełne energii, klimatyczne, vintage’owe rockandrollowe show, składające się zarówno z autorskich kawałków, jak i coverów klasyki rocka oraz improwizacji. Zespół powstał w 2018 roku, a jego skład przechodził różne zmiany, w wyniku czego z pierwotnego składu został tylko założyciel, gitarzysta i wokalista Szymon Jurkowski, a skład uzupełniają perkusista Tomek Wójtowicz oraz basista Hubert Mazurek. Muzykę Roadhouse wyraźnie cechują inspiracje takimi zespołami jak Led Zeppelin, The Beatles, KISS, AC/DC, Aerosmith, The Rolling Stones, Cream, etc.”

18 marca, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, FAJNA FERAJNA

Fajna Ferajna to kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Wiechlic, grających muzykę folkową. W poszukiwaniu twórczych inspiracji zespół sięga do lwowskiej, łemkowskiej i polskiej muzyki ludowej. Fajna Ferajna ma na swoim koncie  sukcesy  na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. dwukrotnie zwycięstwo na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy,  Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską i Turystyczną w Żaganiu. Zespół reprezentował kraj na Polsko-Niemieckich Targach Młodzieży JUNG LIVE we Frankfurcie nad Odrą a także brał udział w obchodach 60 rocznicy akcji „Wisła” w Kijowie.

22 kwietnia, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, GRA SÓW

Grupę tworzą: Kamil Meler (wokal oraz gitary), Marta Wołczecka (gitara elektryczna), Tomasz Dopierała (gitara basowa) oraz Max Wolff (perkusja). Autorem wszystkich tekstów oraz muzyki jest Kamil Meler.

Zespół powstał w 2017 roku, ale ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Zostali jedynym zespołem laureatem na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego w Poznaniu (2018) oraz zajęli pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu dla Młodych Zespołów GettingOut w Gorzowie Wlkp (2018). W tym roku zaliczono ich do 15 najlepszych projektów muzycznych z Poznania.

Cały czas doskonalą swój warsztat ciągle koncertując oraz nagrywając nowe utwory. W lipcu 2018 pojawiła się ich debiutancka epka. W lutym roku 2020 wyszła ich pierwsza płyta długogrająca zatytułowana „Wolne Tańce”. Pierwszym utworem promującym ten album są „Fantastyczne Stworzenia”.  Drugi singiel to „Coś Więcej”. Trzeci: „Film”. Na początku roku 2022 pojawi się również ich druga płyta długogrająca.

Muzyka Gry Sów to pozorna prostota skrywająca w sobie sporą warstwę energii oraz chwytliwości. To piosenki poruszające tematy ucieczki od przeszłości, poszukiwania przyszłości, wszelkiej innej refleksji. Podróż do świata zbudowanego z pragnień i chęci działania, radości i smutku, poczucia młodości i starości.

20 maja, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, ATAWIZM

ATAWIZM powstał w Zielonej Górze w listopadzie 2019 roku. W twórczości zespołu słychać inspirację różnymi gatunkami muzycznymi. Muzycy ATAWIZMU łączą elementy rocka progresywnego, piosenki literackiej i muzyki klasycznej. Stawiają na autorską twórczość, ale lubią nawiązywać w niej do utworów innych wykonawców. Sekcja rytmiczna, którą tworzą Lech Popławski (gitara basowa) i Mateusz Kamiński (perkusja) współgra z brzmieniem skrzypiec Weroniki Lenart i wokalem oraz gitarą Zosi Ścigaj. Zespół został doceniony podczas Antyfestu Antyradia 2021. Od początku istnienia, zespół wspiera swymi koncertami WOŚP i akcje charytatywne.

 

ah - ŁZ

 

sierpień 12, 2022

W tym roku bez Grand Prix w konkursie na plakat winobraniowy [ZDJĘCIA]

in Kultura

by user1

W tym roku bez Grand Prix. Komisja nie wyłoniła zwycięzcy…
sierpień 11, 2022

We Meditate w Zatoniu. Nie zabraknie muzyki, tańca i medytacji!

in Kultura

by user1

W niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 13.00, w Parku Książęcym…
sierpień 11, 2022

Wyniki konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie

in Kultura

by user1

Zakończyła się 12. edycja konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie organizowanego przez…
sierpień 10, 2022

„Winobranie” - wystawa patchworku w muzeum

in Kultura

by user1

31 sierpnia 2022 roku ( środa) o godz. 17.00 nastąpi…
sierpień 10, 2022

BuskerBus z artystami całego świata - Kto przyjedzie i co pokaże?

in Kultura

by user1

Wielkimi krokami w Zielonej Górze zbliża się BuskerBus, czyli Międzynarodowy…

Dożynki z miejskim charakterem - Zagra BEATA i BAJM!

Chleb ze smalcem, domowe pierogi, a na deser koncert zespołu Bajm i potańcówka. Po pandemicznej…

Dziewczyny kręcą miejską kulturą [PROGRAM LMW]

Teresa Grzesiak, Małgorzata Paszkier, Agata Miedzińska, Marta Blonkowska i Kamila Winkler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury…

„100 lat temu- kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”[ZDJĘCIA]

Przenieśliśmy się razem 100 lat wstecz. W Parku Książęcym w Zatoniu na naszych gości czekały…

Zatonie i Stary Kisielin to dwa z wielu punktów na mapie Lata Muz Wszelakich [VIDEO]

Lipiec coraz bliżej, a wraz z nim rusza Lato Muz Wszelkich. Jak już Was informowaliśmy…

100 lat temu - kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus - koncerty, pokazy kina…

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Książęcego w Zatoniu, gdzie odbędzie się wydarzenie pt. „100…

Dziś Ruszają Bachanalia w Zielonej Górze!

Dziś, po blisko trzech latach pandemicznej przerwy, rozpoczynają się 50-te, jubileuszowe Dni Kultury Studenckiej czyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.