Żeński kwartet smyczkowy wystąpił na Wagmostawie (ZDJĘCIA)

Żeński kwartet smyczkowy wystąpił na Wagmostawie (ZDJĘCIA) fot. Piotr Jędzura
Zielonogórski Ośrodek Kultury wychodzi do ludzi i to dosłownie! Dzisiaj (21.05) na Wagmostawie, odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpił kwartet żeński Thallloris. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu Co tu się odbywa?

 

Kwartet Thalloris, żeński zespół smyczkowy powstał w 2019 r. Składa się z muzyków i solistów Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Artystki połączyło zamiłowanie do muzyki kameralnej. W repertuarze mają utwory muzyki barokowej, klasycznej i filmowej. Na plenerowym koncercie na Wagmostawie popis umiejętności dały:  Kamila Susłowicz - I skrzypce), Beata Gołemberska – (II skrzypce), Ewa Schuhmacher – (altówka) i Anna Kulak – (wiolonczela).

ZOK ma w planach kolejne, niezapowiedziane wydarzenia artystyczne w przestrzeni miejskiej. W projekcie wezmą udział między innymi: Prognostyka, PRABABA, Andriej Kotin i Darek Sieroń , ZGAS, Studio Piosenki Erato, Katarzyna Pusowska i Dariusz Cetner, Thalloris Quartet, SPOKO Family, Teatr Bałałajka, Teatr Pachmilanka, Teatr Zza Winkla, Teatr Bąbel, Grupy Plastyczne ZOK.

- Przez okres pandemii mieliśmy sporo czasu, aby uruchomić pokłady kreatywności – śmieje się Marta Blonkowska z ZOK. – Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jeszcze nie raz postaramy się zaskoczyć zielonogórzan i to wyłącznie pozytywnie. Nasi artyści pojawią się w nietypowych miejscach i z pewnością niektórzy mocno się zdziwią.

W środy będą odbywały się flash moby na deptaku, w piątki koncerty niespodzianki w przestrzeni miejskiej, a w soboty happeningi plastyczne dla dzieci, również „na mieście”.

FLASH MOBY na deptaku

* Teatr Pachmilanka

*Teatr Bąbel

*Spoko Family

 *Teatr Zza Winkla

 *Teatr Bałałajka

KONCERTY niespodzianki w przestrzeni miejskiej

* Prababa

* Kasia Pusowska i Dariusz Center

* Andriej Kotin

 *ERATO

 * ZGAS

 *Thalloris Quartet

 *Prognostyka & Dj Mekso

Happeningi PLASTYCZNE w przestrzeni miejskiej dla dzieci

Grupy plastyczne:

 *PO PROSTU z ZOK

 *ZE3

 * ZE 7

 * ZE 9

 *ZE 1

 * ZE 4

 *SP1

Więcej informacji znajdziemy na stronie https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury

 

rk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.