14-latek uciekając polici uderzył w radiowóz. Na koniec wpadł do rowu

14-latek uciekając polici uderzył w radiowóz. Na koniec wpadł do rowu fot. lubuska policja
Policjanci z krośnieńskiej drogówki ścigali mitsubishi. Uciekinierem okazał się 14-latek, który podczas ucieczki uderzył w bok radiowozu i wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawą zajmie się sądu rodzinnego i nieletnich.

We wtorek, 8 czerwca, policjanci krośnieńskiej drogówki zostali zawiadomieni o grupie nastolatków, która przyjechała samochodem nad jezioro w miejscowości Dąbie. Pojechali na miejsce. Widząc mitsubishi wyjeżdżające z parkingu ruszyli za nim.

Po dojechaniu do samochodu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierowcy zatrzymanie się. – Kierowca zlekceważył je i przyspieszył, jadąc w kierunku miejscowości Pław – mówi podkom . Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Policjanci ruszyli w pościg. Po zrównali się z pojazdem funkcjonariusz nakazał kierującemu uciekającego pojazdu zatrzymać się. Ten wtedy uderzył samochodem w bok radiowozu. Po chwili stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu.

Z samochodu wybiegły trzy osoby i zaczęły ucieczkę pieszo w różnych kierunkach. Policjant pobiegł za kierującym, zatrzymując go. Okazał się nim… 14-latek.

Dyżurny w rejon zdarzenia zadysponował dodatkowe patrole, które w miejscowości Pław zatrzymały dwóch młodych mężczyzn w wieku 15 i 19 lat. Zostali oni doprowadzeni do krośnieńskiej komendy do wyjaśnienia. Pojazd trafił na policyjny parking.

14-latek w obecności rodzica przyznał się do zabrania kluczyków od mitsubishi bratu, a następnie do kierowania autem i ucieczki policji. – W rozmowie z policjantami oznajmił, że zaczął uciekać, gdyż się przestraszył – mówi podkom. Kulka. Okazało się, że samochód nie ma ważnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. O dalszym losie 14-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.