Drony w walce z piratami na lubuskich drogach!

Drony w walce z piratami na lubuskich drogach! fot. lubuska policja
Policjanci krośnieńskiej drogówki wspierani przez kolegów z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili zmasowane działania na drogach. By jeszcze skuteczniej walczyć z piractwem drogowym i egzekwować od kierujących przestrzegania przepisów, funkcjonariusze wykorzystali drona i wideorejestrator. Dzięki nowym technologiom podejmowane przez funkcjonariuszy działania znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa podróżnych.

Krośnieńska drogówka przeprowadziła zmasowane działania, których celem jest przede wszystkim wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, a tym samym zmniejszyć ilości wypadków, w szczególności z udziałem pieszych. Policjanci do realizacji zadań wykorzystują specjalistyczny sprzęt i pojazdy. Tym razem ku zaskoczeniu wielu kierowców, funkcjonariusze z powiatu krośnieńskiego, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego przyglądali się ich zachowaniu na drodze, nie tylko za pomocą laserowych mierników prędkości, nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, ale także drona.

 

Dzięki nowej technologii, funkcjonariusze mogli to robić z dużej odległości i w bardzo dobrej jakości. Umożliwił to obraz kamery przyczepionej do statku powietrznego sterowanego przez dwóch wykwalifikowanych policjantów. Jeden z nich był odpowiedzialny za sterowanie dronem, drugi kamerą. Podczas poniedziałkowych działań (7 czerwca) funkcjonariusze w szczególności obserwowali zachowanie kierowców w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania oraz na skrzyżowaniu dróg oznaczonych znakiem STOP.  Zarejestrowane wykroczenia przekazywane były do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy. Taryfy ulgowej nie mieli także kierujący, których jazdę z nadmierną prędkością zarejestrował laserowy miernik prędkości, bądź kamera w nieoznakowanym radiowozie. Poza kontrolą prędkości, policjanci zwracali także uwagę na inne wykroczenia, których popełnienie ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Musimy pamiętać, że każde zachowanie niezgodne z przepisy może nieść za sobą poważne konsekwencje. Czasami wystarczy tylko chwila, żeby doszło do tragedii.

 

Były to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie działania na terenie powiatu krośnieńskiego z wykorzystaniem policyjnego drona. Funkcjonariusze już planują kolejne przedsięwzięcia, by jeszcze skutecznej dbać o bezpieczeństwo na drogach. 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

kmp zg 

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.