Mogli stracić stołki i władzę, więc obronili marszałek Elżbietę Polak. Synekury, stanowiska i ubezwłasnowolnienie…

Mogli stracić stołki i władzę, więc obronili marszałek Elżbietę Polak. Synekury, stanowiska i ubezwłasnowolnienie… fot. screen lubuskie.pl
Afera „praca za seks”, rtęć w Odrze, brak nadzoru marszałka nad jednostkami podległymi, mobbing, nieprawidłowości w dokumentach i zamieszanie z bonami dla przedsiębiorców. Te i wiele innych błędów wytykano marszałek Elżbiecie Annie Polak i zarządowi województwa podczas obrad Sejmiku Województwa Lubuskiego. - Mamy świadomość, że całe otoczenie marszałek będzie walczyło o stanowiska i synekury. Te frukty są bogate – mówiła radna Wioleta Haręźlak (Samorządowe Lubuskie) chwilę przed głosowaniem Sejmiku nad odwołaniem Elżbiety Anny Polak ze stanowiska. - Koalicjanci są zainteresowani słabym marszałkiem i słabym zarządem, wtedy mogą więcej wziąć dla siebie – grzmiała Aleksandra Mrozek. - Państwo sobie nie radzicie, powinniście podać się do dymisji – dodała. Mimo mocnych argumentów przeciw zarządowi, w tajnym głosowaniu radni koalicji rządzącej regionem obronili Elżbietę Annę Polak. - Radni PO,PSL i Bezpartyjni Samorządowcy mieli wiele do stracenia: stołki, pieniądze i władzę, więc głosowali tak, jak chciał zarząd województwa - słychać w kuluarach.

 

Radni głosowali dziś (17.10) nad odwołaniem marszałek Elżbiety Anny Polak. Wniosek w tej sprawie złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości. Radni zarzucili marszałek Elżbiecie Polak, że ta wiedząc o sprawie rzekomego mobbingu w gorzowskim WORD i głośnej aferze „praca za seks” nie powiadomiła niezwłocznie prokuratury. To mogło ułatwić dyrektorowi placówki przygotowanie linii obrony i przekonanie innych pracowników do swoich racji. Sprawę bada prokuratura. – To była próba zamiecenia sprawy pod dywan – komentowali radni. W uzasadnieniu do wniosku o odwołanie marszałek Elżbiety Anny Polak czytamy, że obowiązkiem pracodawcy jest przeciwdziałanie mobbingowi. To marszałek sprawuje nadzór nad zarządem, który to kontroluje jednostki podległe. Sensem funkcji nadzoru  jest zdobycie jak najszerszej obserwacji dotyczących danej placówki i natychmiastowe reagowanie. Tego zabrakło – argumentowali radni.

W swoich wystąpieniach radni opozycji podkreślali, że w ostatnich dniach marszałek Elżbieta Anna Polak nie miała dobrej passy. Radni wytykali marszałek różne błędy, potknięcia i wpadki. - Afera „praca za seks”, rtęć w Odrze, brak nadzoru marszałka nad jednostkami podległymi, mobbing, nieprawidłowości w dokumentach i zamieszanie z bonami dla przedsiębiorców – mówili.

 

- Tu nie chodzi tylko o WORD. Mamy dziesiątki pism od ludzi, którzy skarżą się na nieprawidłowości w urzędzie marszałkowskim i jednostkach podległych  – mówiła na sesji Aleksandra Mrozek (Samorządowe Lubuskie). - To ogromna arogancja. Pani nie chce słuchać ludzi – dodała. - Koalicjanci są zainteresowani słabym marszałkiem i słabym zarządem – wtedy mogą więcej wziąć. Państwo sobie nie radzicie, powinniście podać się do dymisji.

 

- Pani marszałek chciała dzisiaj zabrać głos, aby wyjaśnić sprawę. Miała pani sporo czasu, żeby sprawę wyjaśnić. Dziś to jest mało wiarygodne i nie fair. Nasz klub zgadza się ze wszystkimi zarzutami zawartymi w tym wniosku o odwołanie. Nigdy nie ukrywaliśmy też negatywnych ocen dotyczących marszałka – mówiła Wioleta Haręźlak (Samorządowe Lubuskie). - Mamy świadomość, że całe otoczenie zarządu województwa będzie walczyło o stanowiska i synekury. Te frukty są bogate. Ci, którzy są ubezwłasnowolnieni nie będą przyjmowali żadnych argumentów na temat pracy pani marszałek – dodała.

 

- Uprawiamy szachy polityczne. Wynikiem będzie pat. Ilość figur jest policzona. Niestety zwycięży nomenklatura partyjno-polityczna – mówiła radna Beata Kulczycka.

 

Mimo mocnych argumentów przeciw zarządowi województwa, w tajnym głosowaniu radni koalicji rządzącej regionem obronili Elżbietę Annę Polak. - Radni PO,PSL i Bezpartyjnych Samorządowców mieli wiele do stracenia: stołki, pieniądze i władzę więc głosowali tak, jak chciał zarząd województwa - słychać w kuluarach.

10 radnych głosowało za odwołaniem marszałek, 18 było przeciw. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

wzg 
listopad 29, 2022

Edward Fedko: Trwa boksowanie, padł wniosek o odwołanie wicemarszałka Łukasza Poryckiego

in Region

by user4

Po emisji reportażu Superwizjera TVN i Gazety Wyborczej o wyzyskiwaniu…
listopad 24, 2022

Szybka kolej, ścieżki rowerowe i ekologia. Lubuskie Trójmiasto pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

in Region

by user4

- Obwodnica południowa i zachodnia, to kluczowe rozwiązania komunikacyjne dla…
listopad 22, 2022

Dwóch Ukraińców zatrzymanych z podrobionymi dokumentami

in Region

by user1

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka oraz z Zielonej Góry-Babimostu zatrzymali…
listopad 21, 2022

Znacznie przekroczył prędkość w recydywie - Zgarnął 20 punktów i podwójny mandat!

in Region

by user1

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który zlekceważył przepisy drogowe…
listopad 11, 2022

"Długi Weekend” - Na drogach większa liczba policjantów w białych czapkach!

in Region

by user1

Kolejny listopadowy „długi weekend” przed nami. Lubuscy policjanci będą czuwać…

Oszczędzanie według Elżbiety Polak. „54 mln zł na I etap budowy pałacu marszałkowskiego, ponad 40…

- Marszałek chce zostawić po sobie symbole działalności, stąd ten upór przy budowie pałacu marszałkowskiego…

Edward Fedko: Nie zabierajcie pieniędzy samorządom! Dołóżcie wszystkim jednakową kwotę!

- Gdzie dyskutować na temat zagospodarowania i inwestowania pieniędzy europejskich, jak nie na sejmiku? –…

Duszek Lubuszek sporo kosztuje mieszkańców, a to dopiero początek!

Duszek Lubuszek, jak przystało na prawdziwego ducha objawia się rzadko, albo wcale. W tym konkretnym…

Dziś policyjne drony patrolować będą okolice lubuskich cmentarzy!

Trwają intensywne działania lubuskich policjantów związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich. Ruch na…

Od dziś przejedziemy nowym mostem

Od dziś (28.10) most przez Odrę między Milskiem a Przewozem zostanie otwarty dla kierowców. Na…

Mogli stracić stołki i władzę, więc obronili marszałek Elżbietę Polak. Synekury, stanowiska i ubezwłasnowolnienie…

Afera „praca za seks”, rtęć w Odrze, brak nadzoru marszałka nad jednostkami podległymi, mobbing, nieprawidłowości…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.