Policjanci na medal - eskortowali chorego mężczyznę do szpitala

Krośnieńscy policjancji nie po raz pierwszy pomogli  choremu w szybkim dotarciu do szpitala. Krośnieńscy policjancji nie po raz pierwszy pomogli choremu w szybkim dotarciu do szpitala. fot. Lubuska Policja
Bez chwili zawahania dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który potrzebował szybko dotrzeć do szpitala w Zielonej Górze. Jego ojciec będąc po wcześniejszej operacji serca, tracił przytomność i potrzebował natychmiastowej pomocy. Policjanci szybko i bezpiecznie dotarli do placówki medycznej na oddział ratunkowy, gdzie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. W przypadku tych funkcjonariuszy nie była to pierwsza interwencja, w której czas odgrywa istotną rolę.

 

Pomagamy i chronimy, to hasło towarzyszące policjantom powiatu krośnieńskiego. Swoją postawą i zaangażowaniem w wielu sytuacjach, udowadniają, iż w walce o zdrowie i życie człowieka, bez wahania ruszają z pomocą. Tak było i tym razem. W czwartek (8.04), patrolujących miejscowość Pław dzielnicowych zatrzymał kierowca forda, prosząc ich o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Mężczyzna w pojeździe wiózł będącego po operacji serca ojca, który poczuł się źle, tracił przytomność i potrzebował natychmiastowej pomocy. Dzielnicowy gminy Dąbie sierżant sztabowy Marek Worgan oraz pełniący obowiązki dzielnicowego gminy Krosno Odrzańskie sierżant sztabowy Andrzej Sukiennik niezwłocznie podjęli decyzję o udzieleniu pomocy i po poinformowaniu dyżurnego jednostki o podjętej eskorcie ruszyli w kierunku Zielonej Góry. Przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko i bezpiecznie dotarli do szpitala na odział ratunkowy, gdzie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Wiemy, że wszystko zakończyło się dobrze i pan Kazimierz po badaniach i uzyskaniu niezbędnej pomocy medycznej jest już w domu.

Mimo, iż podstawowym zadaniem policjantów jest ochrona zdrowia i życia obywateli, to każda tego typu sytuacja, powoduje wiele emocji, daje satysfakcję i motywuje do dalszego działania. W przypadku tych funkcjonariuszy nie była to pierwsza interwencja, w której czas odgrywa istotną rolę.

Lubuska Policja

 

 

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.