Zmiany w prawie o ruchu drogowym dotyczące kierujących i pieszych

Zmiany w prawie o ruchu drogowym dotyczące kierujących i pieszych fot. poscigi.pl
Od 1 czerwca wchodzą bardzo ważne przepisy, które nakazują kierowcom ustąpienie pierwszeństwa pieszym nie tylko na pasach, ale również wchodzącym na zebry. Ujednolicona została prędkość w terenie zabudowanym.

Jak wyjaśnia  asp. sztab. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki, nowe przepisy obowiązujące od wtorku, 1 czerwca, mówią o tym, że kierowcy mają obowiązek ustąpienie pierwszeństwa pieszym nie tylko będącym na pasach, ale również wchodzącym na przejścia dla pieszych. – Oznacza to, że kierowcy muszą znacznie szerzej spoglądać na okolice przejść dla pieszych, aby umożliwić pieszym również bezpieczne wejście na pasy – mówi asp. sztab. Gramatyka.

 

Więcej o sprawie przeczytasz w artykule na portalu poscigi.pl  👇👇👇

 

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.