„Myszy” błyszczały przy sztucznym świetle

Krzysztofa Buczkowskiego bezskutecznie próbuje gonić Adrian Gała. Trzeci jedzie Maksym Borowiak. Krzysztofa Buczkowskiego bezskutecznie próbuje gonić Adrian Gała. Trzeci jedzie Maksym Borowiak. Fot. Marcin Krzywicki
Komplet punktów Krzysztofa Buczkowskiego, trzykrotnie bity rekord toru, do tego pewne zwycięstwo i umocnienie się na pozycji lidera 1 ligi. Żużlowcy Enei Falubazu wprawili w świetny nastrój swoich kibiców, pokonując w ostatni piątek ebebe PSŻ Poznań 53:37.  

I tylko szkoda, że w najbliższy weekend „Myszy” mają wolne. W sobotę przy W69 miał być mecz z Arged Malesą Ostrów Wlkp. Byłby to hit zaplecza PGE Ekstraligi i starcie lidera z drugim zespołem w tabeli, ale Francis Gusts, który trafił do Ostrowa na wypożyczenie, w tym czasie będzie ścigał się w duńskim Vojens w eliminacjach do SGP2, czyli mistrzostw świata juniorów.

W chwili zamknięcia tego numeru „Łącznika” nie poznaliśmy nowej daty spotkania. Nie wiemy też, kiedy dokładnie Falubaz będzie mierzył się w Łodzi z H. Skrzydlewską. Wiadomo, że będzie to kolejny weekend, ale mecze I ligi dzielone są między sobotę i niedzielę.

Żużlowi kibice nie mają łatwo, jeśli chodzi o układanie kalendarza pod mecze swoich ulubieńców. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Falubaz jak dotąd jeździ wybornie, a do grona dobrze jadących seniorów w ostatni weekend dołączyli też juniorzy.

Najwięcej punktów z formacji młodzieżowej zdobył Michał Curzytek, który pojawił się na torze pięciokrotnie, zdobywając osiem „oczek” z trzema bonusami. - Świetnie się czułem na torze. Pod koniec miałem już trochę problem ze startami, ale po trasie udawało się dojeżdżać na punktowanych pozycjach - cieszył się 21-latek wypożyczony z Wrocławia.

W drużynie zielonogórskiej debiut w tym sezonie zaliczył Maksym Borowiak. Wychowanek Fogo Unii Leszno zdobył punkt w trzech startach. W sezon wchodzi późno i widać, że potrzebuje jeszcze trochę czasu. Tak jak… krawiec, bo premierowy start przypadł w kevlarze szkółki Falubaz Junior. - Klub ten mi pożyczył, a mój jest w trakcie szycia - dodał M. Borowiak.

Prawdziwy popis dał w miniony piątek Krzysztof Buczkowski, który nie dość, że zdobył komplet 15 punktów, to jeszcze dwukrotnie poprawiał w tym meczu rekord toru. W wyścigu trzecim i 13. Przez chwilę rekord należał też do Przemysława Pawlickiego, który jako pierwszy zszedł poniżej 60 sek. w 11. biegu. „Buczek” jeszcze wyśrubował i obecnie rekord to: 59,38 sek.

- To wszystko oznacza, że dobrze pracujemy. Dziękuję moim mechanikom i Michałowi Marmuszewskiemu (tuner „Buczka” - dop. mk). Na komplet czekałem od 2011 roku - stwierdził po meczu jeden z liderów Falubazu, po komplecie najskuteczniejszy obecnie zawodnik 1 ligi ze średnią biegową 2,56.

- Wynik zadowala, generalnie jako drużyna prezentujemy się bardzo dobrze - podsumował Piotr Protasiewicz, dyrektor klubu.

mk-łz
czerwiec 09, 2023

Człowiek, który przeskoczył siebie

in Sport

by user1

Przed kilkoma dniami zmarł Edward Czernik. Wielokrotny mistrz i rekordzista…
czerwiec 09, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie będzie się nudzić podczas tego weekendu! Sprawdź…
czerwiec 07, 2023

Podnoszenie ciężarów to sport… dla każdego!

in Sport

by user3

Zaczynał w wieku 9 lat. Ma na koncie brązowe medale…
czerwiec 05, 2023

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Nie tylko żużlowcy i piłkarze rywalizowali w miniony weekend o…
czerwiec 02, 2023

Humory są, ale czujność też!

in Sport

by user2

Cztery dowody na siłę Enei Falubazu? Miejsce w tabeli, przewaga…

Cisza przed burzą? [FELIETON]

Ekstraklasa piłkarska zakończyła rozgrywki. Przyszedł czas podsumowań, rankingów i spekulacji - kto i gdzie zostaje,…

W sobotę Falubaz jedzie z Orłem! Zapraszamy na falubazowy Dzień Dziecka!

Mecz Enea Falubaz Zielona Góra - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź już w sobotę. Dziś poznaliśmy awizowane…

Koło się zamyka [FELIETON]

Wpadliśmy z żoną na kilka dni do Gdańska. Przyjechaliśmy, akurat kiedy Lechia Gdańsk grała z…

Enea Falubaz i… cała reszta!

W tabeli 1 ligi ścisk jest ogromny, ale zielonogórzanie są nad „kotłem”. Enea Falubaz pewnie…

Szczypiorniak ma 20 lat! (ZDJĘCIA)

Możliwość spotkania po latach, wspomnień, ale i rywalizacji. UKS Szczypiorniak Zielona Góra świętuje 20-lecie istnienia.…

Na razie jest mgła... [FELIETON]

Jako niepoprawny i niereformowalny fan futbolu chciałem w ostatni weekend, oprócz Lechii, obejrzeć w akcji…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.