Akademicy marzą o awansie do ligi centralnej

Przygotowania rozpoczęły się od treningu na stadionie przy ul. Wyspiańskiego Przygotowania rozpoczęły się od treningu na stadionie przy ul. Wyspiańskiego Fot. Marcin Krzywicki
Początek niewinny - truchtanie na stadionie przy Wyspiańskiego, ale praca będzie naprawdę ciężka, bo celem jest odegranie jednej z głównych ról w I lidze. PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.  

Poprzednia runda w wykonaniu zielonogórzan była znakomita. I to mimo piętrzących się problemów ze zdrowiem zawodników. Im krótsza była ławka, tym AZS grał lepiej. Do czasu, bo pod koniec sezonu w szeregi ekipy Ireneusza Łuczaka wkradło się już zmęczenie. Sezon skończył się na piątym miejscu. Byłoby lepiej, gdyby nie przespane pierwsze pół sezonu.

 

Bez pracy nie ma kołaczy

 

- Chciałbym, żebyśmy w nowym sezonie wystartowali tak, jak w drugiej rundzie. Żebyśmy nie zostali w blokach startowych - zapowiada trener zielonogórzan. Na pierwszym treningu, na którym akademicy spotkali się w poniedziałek, powitanie było krótkie. Po nim zespół udał się na pobliski stadion przy ul. Wyspiańskiego. Przez najbliższe tygodnie będzie migrowanie między stadionem, halą i siłownią. Wycisk będzie spory, bo jak zaznacza I. Łuczak „bez pracy nie ma kołaczy”.

Kadra jest pokaźna, bo docelowo będzie liczyć 20 zawodników. Priorytetem było zabezpieczenie każdej pozycji, także w zmienników. AZS, tradycyjnie, w poszukiwaniach wzrok skierował na Dolny Śląsk. Nowe twarze pochodzą z solidnych, superligowych ośrodków - Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów. Zawodnicy przychodzą po ogranie w seniorskiej piłce i sporo minut na parkiecie. Nowym graczem jest Szymon Matela, który występuje na lewym skrzydle. - Przychodzę tu po rozwój. Chcemy wygrać jak najwięcej spotkań. Będziemy chcieli zawsze grać na 110 procent - zapowiada S. Matela, który już pod koniec ubiegłego sezonu miał okazję trenować z zespołem akademików.

Gdy z AZS-em trenował już Cyprian Kociszewski, Mateli nie było jeszcze na świecie. Popularny „Cypis” od lat jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w Zielonej Górze. 34-latek teraz już tylko śrubuje ten wynik. - Sezonów nie liczę, ale pamiętam, kiedy zacząłem, a był to rok 2000 - zaznacza. Nim zawodnicy spotkali się na wspólnych zajęciach, wcześniej pracowali według indywidualnych planów treningowych. - Miejmy nadzieję, że wszyscy popracowali i efekty tego będą w sezonie - dodaje C. Kociszewski.

Podczas pierwszych treningów naprawdę wylewane są siódme poty. Pierwsze kontrolne granie dopiero w kolejny weekend. 13 sierpnia w Zielonej Górze rozegrany zostanie sparingowy turniej. Obok akademików zagrają: Stal Gorzów, Anilana Łódź i Grunwald Poznań.

 

Cele już nakreślone

 

Później, 17 sierpnia, AZS ma w planie sparing z ŚKPR-em Świdnica. Kolejne weekendy to turnieje w Niemczech, Legnicy i tydzień przed ligą Turniej Winobraniowy w Zielonej Górze. Rozgrywki rozpoczną się 17 września. Inauguracja będzie w domu, z Realem Astromalem Leszno. AZS jest zainteresowany walką o awans do ligi centralnej, czyli na zaplecze elity. Cele już zostały nakreślone. - Jeżeli nie postawimy sobie wysoko poprzeczki, to będziemy się bawić. A my chcemy postawić poprzeczkę bardzo wysoko - podkreśla trener.

mk-łz
październik 06, 2022

Falubaz ogłosił zawodników na nowy sezon! Co o nich myślicie?

in Sport

by user1

Rasmus Jensen, Przemysław Pawlicki i Lucke Becker zasilą Stelmet Falubaz…
październik 06, 2022

Polskie "złotka" w strzelectwie sportowym - Złoto wywalczyli także strzelcy z Zielonej Góry!

in Sport

by user1

W Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym, 14…
październik 06, 2022

Rozpoczęły się prace na W69 - Odwodnienie liniowe, park maszyn, oświetlenie...

in Sport

by user1

Awansu nie ma, ale część inwestycji na stadionie żużlowym zostanie…
październik 04, 2022

Pierwsze zwycięstwo akademickich futsalistów!

in Sport

by user1

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do I ligi odnieśli futsaliści AZS…
październik 02, 2022

Jubileuszowa Gala Makowskiego za nami [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Jubileuszowa, dwudziesta gala Makowski Fighting Championship przeszła do historii. W…

Janusz Kubicki: Zarząd Falubazu do dymisji

Na łamach WP Sportowefakty Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry wypowiedział się na temat działań związanych…

Coś z tym trzeba zrobić! [FELIETON]

Smutek, smuteczek. Tak krótko można podsumować nastroje zielonogórzan po rewanżowym meczu finałowym w pierwszej lidze.…

Maku” zaprasza w sobotę na galę

- Kiedyś galę załatwiało się na kilka telefonów, teraz organizacja jest znacznie trudniejsza - mówi…

P. Protasiewicz o budowie składu Falubazu: Sytuacja na rynku jest trudna

Skończył karierę, ale o wakacjach nie ma mowy. Piotr Protasiewicz z kapitana Stelmetu Faubazu stał…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.