Bachus biega nocami. Od 37 lat!

Bachus biega nocami. Od 37 lat!
Nocny Bieg Bachusa zbliża się do czterdziestki. 38.edycja imprezy tradycyjnie w pierwszy dzień Winobrania - sobota, 9 września. Start o 19.00. Trasa od lat się nie zmienia i ma 10 kilometrów.  

Najważniejsza informacja jest taka, że zapisy na imprezę są już zamknięte. Limit 250 biegaczy został nawet przekroczony. Na starcie ma pojawić się 270 uczestników. Wśród nich jest Krzysztof Łuczak, który biegł we wszystkich edycjach imprezy. - Wystartuje z numerem 257 - informuje Wacław Hansz, prezes lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze, od pierwszej edycji organizator wydarzenia.

Początki sięgają 1986 roku. Na starcie pierwszego „Bachusa” stanęło 63 biegaczy. Później było ich znacznie więcej. Rekordową frekwencję odnotowano osiem lat temu, gdy wystartowało 790 zawodników.

- W tym roku przyjadą do nas biegacze z Wrocławia, Świnoujścia, Stalowej Woli, Katowic, Jeleniej Góry, Jastrzębia-Zdroju, Dusznik, Bydgoszczy i Poznania. Spodziewamy się też gości z Niemiec - wylicza W. Hansz.

Na liście startowej jest też ubiegłoroczny triumfator. Adam Marysiak trzykrotnie wygrywał Nocny Bieg Bachusa (2012, 2020, 2022). Wcześnie hat-tricka „ustrzelił” jeszcze Artur Olejarz.

Organizatorzy proszą, aby zwłaszcza miejscowi biegacze - w miarę możliwości - swoje pakiety startowe odebrali już w piątek, w biurze lubuskiego TKKF przy al. Niepodległości 16/9, w godz. 16.00-19.00. - Start i meta tradycyjnie będzie na ul. Bohaterów Westerplatte, przy wieżowcu PGNiG. Tam też w sobotę powstanie biuro zawodów, będzie czynne od 16.00 - dodaje organizator.

Trasa 10-kilometrowego biegu od lat się nie zmienia i wiedzie ulicami: Westerplatte, Ułańską, al. Niepodległości, Bankową, Chrobrego, Kupiecką, Drzewną, Jedności, Reja i Bohaterów Westerplatte. Uczestnicy pokonają cztery pętle. Ubiegłoroczny triumfator potrzebował na to 33 min. 48 sek. Najszybszą kobietą przed rokiem była Sandra Nowak (37:41).

Granicę pół godziny złamał kenijski zawodnik, który wystartował w 2017 roku. Biwot Wycliffe Kipkorir pobiegł w czasie 28 min. 50 sek.

Na puchary, medale i nagrody mogą liczyć najlepsi w klasyfikacjach generalnych i poszczególnych kategoriach wiekowych. Będą też prowadzone klasyfikacje najlepszych zielonogórzan i Lubuszan. Uhonorowani będą też najstarsi zawodnicy. Biegaczy do wysiłku będzie zachęcał ten, który z wysiłkiem fizycznym ma… niewiele wspólnego - Bachus ze swoją świtą, tuż przed startem, który nastąpi o 19.00 - kończy W. Hansz.

mk-łz
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.