Bez ściemniania [FELIETON]

Bez ściemniania [FELIETON] fot. feepik / wzg
Wybór trenera kadry nieco mnie zaskoczył, gdyż Fernando Santos nie był wymieniany w gronie faworytów. Uważam, że prezes PZPN nie najgorzej to wykombinował. Santos to świetny fachowiec, mający za sobą wiele sukcesów. Co najważniejsze - jest daleko od polskiego piekiełka i mam nadzieję, że tak zostanie.

 

Będzie miał autorytet, szacunek i uznanie. Tak jak kiedyś Leo Beenhakker. Niedawno jeden z byłych kadrowiczów opowiadał, że Holender miał takie poważanie wśród piłkarzy, że gdyby kazał mu kilkanaście razy obiec stadion, po prostu ruszyłby w trasę bez dyskusji. W przypadku innego szkoleniowca nasz reprezentant, który nie należał do łatwych do prowadzenia zawodników, najpierw zacząłby pytać po co, dlaczego i z jakiego powodu? Jak się wydaje, takiego trenera nam potrzeba.

Oczywiście zaraz zaczną się komentarze, narzekania i wyciąganie Santosowi porażek, które przecież każdy trener w czasie długiej kariery ponosi. Pojawią się też głosy, że jest za stary. Liczę, że Portugalczyk będzie zaimpregnowany na te wszystkie marudzenia. I nie oglądając się na sporą dziennikarską ekipę malkontentów i stały peleton internetowych marud, weźmie się do roboty.

Dopiero w programie „Strefa Chanasa” z udziałem trenera Zastalu Olivera Vidina dowiedziałem się, że kiedyś zielonogórski klub miał 12 milionów długów, a dziś ma tylko dwa miliony, czym ponoć specjalnie nie odbiega od niektórych zespołów. Gratulacje za odwagę i nieściemnianie - tak częste do tej pory. Trener to fajny, komunikatywny gość i choć od pierwszego dnia pracy ma w Zielonej Górze ludzi, którzy podważają jego umiejętności, sądzę że się mylą i to bardzo.

Tak na marginesie, podobnie jak kibice w hali CRS oraz pewnie spora ich grupa oglądająca ostatni mecz Zastalu z Kingiem Szczecin, długo rozpamiętywałem owe nieszczęsne 15 sekund, w czasie których zielonogórzanie wypuścili zwycięstwo z rąk. Jego może nam w końcowym rozrachunku zabraknąć. Myślę oczywiście o zmieszczeniu się w czołowej ósemce. Inna sprawa, że zespoły z dolnej części tabeli obudziły się i zaczęły wygrywać. Tak więc nawet myśląc o play-offie, musimy spoglądać na to, co dzieje się za naszymi plecami, bo tam wiele się jeszcze może zmienić. A przecież nikt nie chce zająć ostatniego miejsca i opuścić Polską Ligę Koszykówki...

Trener Andrzej Sawicki został szkoleniowcem roku, a Lechia drużyną roku w plebiscycie „Gazety Lubuskiej”. Uważam to, szczególnie jeśli chodzi o osobę szkoleniowca, za dobry wybór. Mam do tego plebiscytu wielki sentyment, bo przez 30 lat go współtworzyłem. Biorąc pod uwagę kontrowersje, jakie wywołało głosowanie na najlepszych zawodników Polski naszej najstarszej gazety sportowej, przed kilkoma laty zrobiliśmy bardzo dobrze, rozdzielając plebiscyt dwutorowo. Daliśmy Czytelnikom możliwość wyboru najpopularniejszych zawodników, a ustalenie najlepszych pozostawiając w rękach ekspertów, którzy przy ocenie kierują się nie sympatią do danej dyscypliny czy zawodnika, ale ich rzeczywistymi dokonaniami. To zadziałało i funkcjonuje do dziś. Mam nadzieję, że ludzie dowodzący ogólnopolskim plebiscytem też pójdą po rozum do głowy i zmienią coś w regulaminie. Ostatnie głosowanie, które wywołało wielkie kontrowersje jest kolejnym sygnałem, że trzeba to zrobić jak najszybciej.

W piątek w naszej piłkarskiej ekstraklasie rusza piłkarska wiosna nie zważając, że mamy jeszcze styczeń. Oczywiście u mnie się nic nie zmienia: zawsze kibicuję warszawskiej Legii, z jednym wyjątkiem, czyli 28 lutego w Zielonej Górze w ćwierćfinale Pucharu Polski.

 

Andrzej Flügel
marzec 23, 2023

Terminy pierwszych trzech meczów 1. ligi żużlowej - Zobacz kiedy pojedzie Falubaz!

in Sport

by user1

Znamy dokładne terminy trzech pierwszych rundy rozgrywek 1. ligi żużlowej.…
marzec 21, 2023

J. Kubicki: Zero polityki i kampanii na żużlu !!!

in Sport

by user1

- Falubaz Zielona Góra wszystko było jak w szwajcarskim zegarku…
marzec 21, 2023

Dziś sparing z FOGO Unią Leszno. Rewanż w czwartek!

in Sport

by user1

Bardzo dobre wiadomości dla kibiców spragnionych żużlowych emocji. Już dziś…
marzec 20, 2023

Falubaz na torze! Zaryczały motory przy W69! [FILM]

in Sport

by user1

Pogoda w weekend iście wiosenna, skorzystali z niej także żużlowcy…
marzec 20, 2023

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Wiosna już na piłkarskich boiskach w regionie, do tego rywalizacja…

J.Kubicki: #muremzaPePe! O co chodzi?

 - Jak kogoś musi boleć, że tak wspaniały człowiek jak PePe chce i angażuje się…

Wujek dobra rada [FELIETON]

W rozmowach z kolegami, fanami żużla, często śmiałem się z przekładania meczów na przykład z…

Trzeba zejść na ziemię... [FELIETON]

Bolesne było zmierzenie się z trzecioligową rzeczywistością. Po radosnym oczekiwaniu, wielkiej batalii, żeby mecz z…

Brawo! Jesteśmy trzecią drużyną w kraju!

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra w kategorii do lat 19 gra jak z nut. Pisaliśmy…

Sezon żużlowy coraz bliżej! Na W69 zainstalowano dmuchane bandy, trwa remont oświetlenia...

Pogoda w dużej mierze determinuje prace inwestycyjne na stadionie żużlowym przy Wrocławskiej, ale praca powoli…

„Łubu dubu”, ale... [FELIETON]

Czekaliśmy tyle na ten jeden mecz i już po wszystkim. Mimo porażki uważam, że naszemu…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.