CZAS ZACZĄĆ ŚCIGANIE! JUŻ CZUĆ SEZON!

CZAS ZACZĄĆ ŚCIGANIE! JUŻ CZUĆ SEZON! fot. Materiały klubowe
Dla fanów czarnego sportu nie ma lepszych oznak wiosny niż wyjazd na tor żużlowców! Ci już kręcą kółka, na razie treningowe i w sparingach, ale to już znak, że poważne ściganie coraz bliżej. Zwiastuje je także prezentacja klubu. - Ta w piątek, 22 marca, w hali CRS, która z pewnością wypełni się do ostatniego miejsca! - zapowiada Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy ZKŻ SSA.

 

Przy W69 znów można usłyszeć warkot żużlowych motocykli, nasi zawodnicy trenują na własnym torze. Jonas Knudsen ścigał się już w Anglii, a Jarosław Hampel niedługo wystartuje w Kryterium Asów.

Wcześniej nasi żużlowcy jeździli już w Krsko, Gorican, Rawicz i Rzeszów, ale teraz przyszła pora na W69.

- Warunki na torze po zimie, po remontach są całkiem niezłe. Zawodnicy rozjeżdżają się, łapią luz na motocyklu, w drużynie jest dużo spokoju. To są zawodowcy, mają profesjonalne podejście, a weryfikacja przyjdzie, jak zaczniemy się ścigać w pierwszych meczach ligowych - mówi Piotr Protasiewicz. - Jestem bardzo zadowolony, że w końcu mogę pojeździć. Wchodzimy w kolejny etap przygotowań, bo już się ścigam trochę spod taśmy z Michałem Curzytkiem  - mówi Krzysztof Sadurski.

Treningi to tylko jeden z elementów przedsezonowych przygotowań. Kolejny etap to sparingi. W najbliższą sobotę o 15.00 nasza drużyna zmierzy się z KS Apator Toruń. Tegoroczni karnetowicze wejdą na te zawody bezpłatnie na podstawie swoich karnetów, natomiast pozostali fani Falubazu mogą zakupić bilety w cenie 20 zł na www.biletynafalubaz.pl, w sklepie kibica przy ul. Wrocławskiej 69 (godziny otwarcia: 10.00-18.00 poniedziałek-piątek, 10.00-14.00 sobota) oraz w dniu zawodów w kasach przy stadionie od 14.30. Dzieci do 13. roku życia - wstęp wolny. Sparing można obejrzeć z sektorów K1-K10, A1, A2, VIP Start.

Na ligę trzeba jeszcze nieco poczekać, ale 24 marca w Bydgoszczy odbędzie się XXXV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Organizatorzy co roku dbają o ciekawą obsadę i zapraszają do udziału zawodników ze światowej czołówki. Zieloną Górę reprezentuje Jarosław Hampel, który w ubiegłorocznej edycji zajął dziewiąte miejsce z dorobkiem siedmiu punktów.

Jarek Hampel nie będzie jednak pierwszym naszym żużlowcem, który ma już za sobą starty w oficjalnych zawodach. To miano należy do Jonasa Knudsena. Duńczyk ścigał się w Testimonialu Charlesa Wrighta na torze w Middlesbrough. Zdobył cztery punkty i zajął 14. pozycję. W tym roku będzie reprezentował barwy Falubazu w U24 Ekstralidze. Zawody wygrał Fredrik Lindgren. Na drugim miejscu uplasował się Erik Riss, a trzeci był Ben Cook. Na torze w Middlesbrough zaprezentowali się m.in Daniel Bewley, Brady Kurtz i Jaimon Lidsey.

 

To będzie niezapomniany wieczór w Zielonej Górze i największa żużlowa prezentacja przed sezonem 2024. Gala KSF24 już 22 marca o 19.00 w hali CRS.

Ważne godziny

18.15 - otwarcie wejścia na halę CRS

18.45 - prezentacja szkółki Falubaz Junior

18.50 - prezentacja najmłodszych juniorów

19.00 - oficjalne otwarcie Gali KSF24

 

fot. Łukasz Forysiak

 

(gd) - łz
kwiecień 16, 2024

Plandeka na W69

in Sport

by user1

Kolejna nowość na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. W piątek…
kwiecień 15, 2024

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Ruszył żużel, kończą się ligowe zmagania w halach, a do…
kwiecień 12, 2024

Dramat w dwóch aktach

in Sport

by user2

Zielonogórska Lechia doznała kompromitującej porażki 3:6 (1:3) z broniącą się…
kwiecień 12, 2024

Dobrze skończyć domowe granie

in Sport

by user2

W sobotę, 13 kwietnia ostatni mecz Enei Stelmetu Zastalu w…
kwiecień 08, 2024

We wtorek startuje sprzedaż biletów na pierwszy mecz przy W69

in Sport

by user1

21 kwietnia pierwszy ligowy mecz w Zielonej Górze. Na W69…

ŻUŻEL - Po pierwsze: Chcemy tutaj zostać!

W piątek, 12 kwietnia, o 18.00 swój pierwszy wyścig po ponad dwuletniej przerwie w PGE…

Nowy Park Maszyn na W69! Zobacz jak wygląda! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Równo za tydzień rozpoczną zmagania w PGE Ekstralidze żużlowcy NovyHotel Falubazu. Zielonogórzanie otworzą ściganie 12…

Bajki o żelaznym wilku [FELIETON]

Pewien mój dobry znajomy - człowiek, którego zdanie sobie cenię, zarówno jeśli chodzi o spojrzenie…

Los kibica [FELIETON]

- Tak jak wspominałem przed tygodniem, w ostatni weekend postanowiliśmy wyskoczyć z żoną nad morze.…

Pierwsze jazdy zielonogórskich zawodników

Jak co roku w marcu kluby żużlowe oraz sami zawodnicy szukają okazji do jak najszybszego…

Obym się mylił! [FELIETON]

Niekończąca się opowieść. Tak można by nazwać to, co w ostatnich dniach działo się wokół…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.