Derby dla Ani

Trwa walka z czasem, żeby mała Ania była zdrowa. Trwa walka z czasem, żeby mała Ania była zdrowa. fot. Archiwum Joanny i Michała Orłowskich.
9 maja Derby Ziemi Lubuskiej przy W69. Derby to święta wojna, ale też znakomita okazja do... czynienia dobra. Z takiego założenia wyszli inicjatorzy kolejnej pomocowej akcji dla Ani Orłowskiej.

 

Przypomnijmy, dziewczynka  choruje  na  SMA, czyli rdzeniowy zanik  mięśni. Kwota na jej koncie zbliża się do 5 mln 900 tys. zł, ale do sfinansowania terapii genowej potrzeba jeszcze 3 mln zł. - Derby dla Ani - tak się ta akcja nazywa - mówi Roman Awiński, dziennikarz, jeden z pomysłodawców. - Wiadomo, że na stadion nie możemy wejść, ale wiadomo też, że każdy jakoś będzie uczestniczył w tym wydarzeniu. Naszym pomysłem jest to, żebyście kupili bilety - dodaje R. Awiński. Bilety mają charakter cegiełek w kwocie minimum 10 zł.  - Oczywiście,  jeśli ktoś chce zapłacić za bilet 2 mln zł, to nie będziemy robili żadnych przeszkód - uśmiecha się pomysłodawca. Do akcji przyłączyły się oba kluby, które przekazały również gadżety żużlowe na licytacje. A te- w formie on-line będą prowadzone od 15.00 na fanpage’u Falubazu Zielona Góra na Facebooku. - Ja nie miałem złudzeń, że to mogłoby się nie udać, bo o Ani wie bardzo dużo ludzi, nie tylko w Zielonej Górze, ale właściwie w całej Polsce. Jedyne pytania, które słyszeliśmy, to w jaki sposób można pomóc - podkreśla dziennikarz. Do wylicytowania będą także fanty, które przekazały inne  gwiazdy  sportu. - Dostaliśmy gadżety ze Stali i Falubazu, ale mamy także piłeczkę tenisową podpisaną przez Agnieszkę Radwańską wtedy, kiedy tu zagrała. Mamy także koszulkę siatkarskiej reprezentacji Polski. Te gadżety będziemy licytować właśnie w dniu meczu - zaznacza R. Awiński. Determinacja duża, bo i czasu coraz mniej. Ania, która ma 10 miesięcy, musi bezcenny lek otrzymać jak najszybciej. SMA to podstępna choroba, która cały czas postępuje, pogarsza funkcje ruchowe i oddechowe. W czerwcu mała zielonogórzanka powinna zostać poddana terapii. Derbowy mecz żużlowców Falubazu ze Stalą  w niedzielę, 9 maja, o 19.15.

 

mk - ŁZ

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.