Dla nas jest już po sezonie

Taka była ta seria ze Śląskiem Wrocław. Zacięta, w której walczono dosłownie o każdą piłkę. Taka była ta seria ze Śląskiem Wrocław. Zacięta, w której walczono dosłownie o każdą piłkę. Fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga
Przez ostatnie 10 lat Zastal zawsze meldował się w czołowej czwórce Energa Basket Ligi. Nie zawsze kończył sezon z medalem, ale w ostatniej dekadzie był przy najważniejszym rozdaniu. Trwające półfinały odbywają się już bez zielonogórzan.

 

Ćwierćfinały ze Śląskiem Wrocław trwały dwa tygodnie, były najdłuższe, najbardziej dramatyczne i miały też największy zwrot akcji. Enea Zastal BC po pierwszych dwóch meczach prowadził 2-0 w serii i wydawało się, że ma wszystkie narzędzia do tego, by awans do półfinału świętować we Wrocławiu. Im dłużej trwała ta seria, tym więcej atutów przechodziło na stronę rywali. W piątym, decydującym meczu w hali CRS zielonogórzanie prowadzili przez blisko 35 minut, ale tylko w pierwszej połowie ich gra mogła się podobać. W drugiej zabrakło skuteczności z początku spotkania. Po zmianie stron zielonogórzanie trafili tylko jedną „trójkę” i to w ostatniej minucie meczu. Ten rzut należał do Nemanji Nenadicia i był jedynym celnym z gry w ciągu ostatnich czterech minut spotkania, gdy Śląsk wyszedł już na prowadzenie. W całej serii 122 punkty zdobył dla rywali Travis Trice, świetnie wywiązując się z roli MVP sezonu zasadniczego. A Zastal? Wydaje się, że nie miał lidera na trudne momenty.

Zielonogórzanie po raz pierwszy w historii hali CRS nie wygrali piątego, decydującego meczu w serii play-off. W dziesiątą rocznicę pierwszego dla Zielonej Góry brązowego medalu najważniejsze rozstrzygnięcia dzieją się bez nas. - Sezon był bardzo ciężki. Na początku dużo graliśmy na wyjazdach, gdy zaczęliśmy grać w domu było już lepiej - oceniał na gorąco zakończone rozgrywki trener zielonogórzan, Oliver Vidin. - Liga w tym sezonie jest znacznie silniejsza niż przed rokiem.

Trener odpowiedzialność wziął na siebie. Co będzie dalej? - Nie wiem, muszę pogadać z szefostwem klubu. Nie wiem czy mnie tu widzą - dodał.

Cele nie zostały osiągnięte, bo Zastal przed sezonem definiował chęci odzyskania mistrzowskiej korony. Na dziś ważne umowy z klubem mają Jarosław Zyskowski, Przemysław Żołnierewicz i Konrad Szymański. W tym sezonie, do momentu wybuchu wojny, zielonogórzanie grali w lidze VTB. W przyszłym deklarowali chęć gry w europejskich pucharach, ale szybkie odpadnięcie z fazy play-offów na razie żadnej z furtek nie otwiera. - Plan piszemy i pewne rzeczy za chwilę będziemy ogłaszać. Przed nami spotkanie w gronie rady nadzorczej i podsumowania - powiedział Janusz Jasiński, właściciel klubu.

 

(mk) - łz
maj 27, 2022

Weekend Kibica - oglądaj mecze!

in Sport

by user1

Żużel, piłka nożna lub futbol amerykański - kibicuj naszym!
maj 26, 2022

Trzecie miejsce Falubazu w Gorzowie

in Sport

by user1

Nasi juniorzy odrobili dzisiaj zaległości w eliminacjach DMPJ. Na torze…
maj 25, 2022

7 medali Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

in Sport

by user1

W Gdańsku, w dniach 19-22 maja 2022r. podczas Indywidualnych Mistrzostwach…
maj 24, 2022

Jubileusz na sportowo - zmagania zielonogórskich przedszkoli [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Do rywalizacji stanęło 17 zielonogórskich przedszkoli. Zmagania młodych sportowców potrwają…
maj 20, 2022

Zakończyli hegemonię!

in Sport

by user2

Wataha RC Zielona Góra wygrała z Hegemonem Mysłowice 40:0 w…

Falubaz wygrywa z Polonią Bydgoszcz - nasi nadal niepokonany w eWinner. 1 lidze!

Stelmet Falubaz nadal niepokonany w eWinner. 1 lidze! W hicie 6. kolejki zielonogórzanie zwyciężyli Abramczyk…

Po skandalu liczymy teraz na hit

Stelmet Falubaz nie miał możliwości sprawdzić się z Cellfast Wilkami Krosno. Zielonogórzanie w minioną niedzielę…

Historia bardzo bolesna [FELIETON]

Niech ktoś powie, że sport nie jest zaskakujący i nieprzewidywalny! Czy można było postawić w…

Rafał KASZA na trening NINJA & OCR zaprasza!

Trening odbędzie się 14.05.2022 w sobotę na nowo powstałej klatce combo OCR & NINJA, która…

Gwiazdy siatkówki w zielonogórskim CRS - kwalifikacje do mistrzostw Europy [ZDJĘCIA/VIDEO]

Siatkówka w wydaniu reprezentacyjnym powraca do hali CRS. Za tydzień rozpocznie się trzydniowy turniej kwalifikacyjny…

Porażka jest macochą [FELIETON]

Majówkę spędziliśmy z żoną i parą wypróbowanych przyjaciół w fajnym kompleksie hotelowym, położonym na obrzeżach…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.