Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior

Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior fot. falubaz.com
- Było super. Pierwszy raz jeździłem przed kibicami i bardzo mi się podobało. Dziękuję wszystkim za brawa i doping - powiedział 12-letni Kacper, adept zielonogórskiej szkółki żużlowej. Grupa Falubaz Junior w niedzielę uczestniczyła w pokazowym treningu na torze przy W69. 20 przyszłych żużlowców zaprezentowało się przed blisko 300 osobową publicznością.

 

Chcieliśmy pokazać naszym kibicom efekty rocznej pracy w szkółce. Po reakcji widzów mogę ocenić, że to był dobry pomysł. Łącznie na torze zaprezentowało się 20 adeptów. Byli to zawodnicy, którzy trenują w klubie już kilka sezonów oraz tacy, którzy dołączyli do nas podczas tegorocznego naboru - powiedział Andrzej Wnęk, instruktor w zielonogórskiej szkółce.

W pierwszej części treningu przyszli żużlowcy pojedynczo wyjeżdżali na tor i pokonywali kilka okrążeń. Po krótkiej przerwie grupa zaawansowana zaprezentowała się rywalizując w parach na dwa okrążenia po wspólnym starcie. Każdy z adeptów zjeżdżając do parku maszyn mógł liczyć na brawa. Duże wrażenie zrobili przede wszystkim ci, którzy w tym roku rozpoczęli przygodę z żużlem. Niektórzy z nich byli w stanie płynnie pokonać łuk, jadąc z niemal w pełni odkręconą manetką gazu.

Taki trening to dla młodych zawodników wielkie wydarzenie. Kilku z nich zrezygnowało z wcześniejszych planów. Na trybunach poza zwykłymi kibicami pojawiły się także rodziny naszych adeptów. Każdy z nich mocno przeżywał ten dzień, ale wszyscy spisali się na medal. Widać, że  poważnie podchodzą do każdego treningu i z każdym kolejnym okrążeniem prezentują się coraz lepiej - skomentował Marek Hućko, trener w zielonogórskiej szkółce.

Grupa adeptów od samego początku zrobiła duże wrażenie na kibicach. Część zawodników ubrana była w efektowne żółto-biało-zielone kevlary, a na ich motocyklach pojawiły się nowe poszycia, również w klubowych barwach.

Sukcesywnie rozbudowujemy zaplecze sprzętowe w naszej szkółce. Zakupiliśmy kilka nowych silników o pojemności 250 ccm oraz obniżonych ram do motocykli, które przystosowane są do nauki najmłodszych zawodników. Mamy też do dyspozycji 7 motocykli typu pit-bike. To wszystko pozwala nam sprawnie przeprowadzać kolejne treningi. Adepci nie muszą martwić się o motocykle. Mogę skupić się tylko na swojej jeździe. Duża w tym zasługa wszystkich sponsorów klubu, z miastem Zielona Góra na czele - dodał Andrzej Wnęk.

Kolejna nowość w szkółce Falubaz Junior, o której poinformowano na niedzielnym treningu, to rozpoczęcie współpracy z klubem PitBike51. Dzięki niej przyszli żużlowcy trenować będą nie tylko przy W69, ale również na specjalnym torze w Zaborze. Takie zajęcia pozwolą im doskonalić technikę jazdy oraz panowanie nad motocyklem.

O tym, że młodzież garnie się do uprawiania sportu żużlowego najlepiej świadczy zainteresowanie tegorocznymi naborami. W maju do szkółki dołączyło ponad 20 osób. Po wczorajszym treningu odbyło się spotkanie z kolejnymi chętnymi. Tym razem chęć rozpoczęcia żużlowych treningów wykazało kilkunastu chłopców.

Czy z tej mąki będzie żużlowy chleb i za kilka lat będziemy dopingować kolejnych wychowanków zielonogórskiej szkółki, punktujących dla Falubazu? Dziś oczywiście jest za wcześnie na takie zapewnienia. Większość z blisko 30 osobowej grupy dopiero rozpoczyna żużlową przygodę. Regularne działania, których brakowało w ostatnich latach, pozwalają być jednak optymistą w tej kwestii. Rekordowe zainteresowanie jazdą na żużlu, wysoka frekwencja na treningach, poważne dosprzętowienie klubowego warsztatu, różnorodność zajęć czy współpraca z innymi klubami motorowymi z Zielonej Góry, to tylko niektóre zmiany wprowadzone w sezonie 2021. Przed sztabem szkoleniowym i przede wszystkimi przed młodymi adeptami kolejne miesiące ciężkiej pracy i zbieranie żużlowego doświadczenia.
 
falubaz.com
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.