Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior

Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior fot. falubaz.com
- Było super. Pierwszy raz jeździłem przed kibicami i bardzo mi się podobało. Dziękuję wszystkim za brawa i doping - powiedział 12-letni Kacper, adept zielonogórskiej szkółki żużlowej. Grupa Falubaz Junior w niedzielę uczestniczyła w pokazowym treningu na torze przy W69. 20 przyszłych żużlowców zaprezentowało się przed blisko 300 osobową publicznością.

 

Chcieliśmy pokazać naszym kibicom efekty rocznej pracy w szkółce. Po reakcji widzów mogę ocenić, że to był dobry pomysł. Łącznie na torze zaprezentowało się 20 adeptów. Byli to zawodnicy, którzy trenują w klubie już kilka sezonów oraz tacy, którzy dołączyli do nas podczas tegorocznego naboru - powiedział Andrzej Wnęk, instruktor w zielonogórskiej szkółce.

W pierwszej części treningu przyszli żużlowcy pojedynczo wyjeżdżali na tor i pokonywali kilka okrążeń. Po krótkiej przerwie grupa zaawansowana zaprezentowała się rywalizując w parach na dwa okrążenia po wspólnym starcie. Każdy z adeptów zjeżdżając do parku maszyn mógł liczyć na brawa. Duże wrażenie zrobili przede wszystkim ci, którzy w tym roku rozpoczęli przygodę z żużlem. Niektórzy z nich byli w stanie płynnie pokonać łuk, jadąc z niemal w pełni odkręconą manetką gazu.

Taki trening to dla młodych zawodników wielkie wydarzenie. Kilku z nich zrezygnowało z wcześniejszych planów. Na trybunach poza zwykłymi kibicami pojawiły się także rodziny naszych adeptów. Każdy z nich mocno przeżywał ten dzień, ale wszyscy spisali się na medal. Widać, że  poważnie podchodzą do każdego treningu i z każdym kolejnym okrążeniem prezentują się coraz lepiej - skomentował Marek Hućko, trener w zielonogórskiej szkółce.

Grupa adeptów od samego początku zrobiła duże wrażenie na kibicach. Część zawodników ubrana była w efektowne żółto-biało-zielone kevlary, a na ich motocyklach pojawiły się nowe poszycia, również w klubowych barwach.

Sukcesywnie rozbudowujemy zaplecze sprzętowe w naszej szkółce. Zakupiliśmy kilka nowych silników o pojemności 250 ccm oraz obniżonych ram do motocykli, które przystosowane są do nauki najmłodszych zawodników. Mamy też do dyspozycji 7 motocykli typu pit-bike. To wszystko pozwala nam sprawnie przeprowadzać kolejne treningi. Adepci nie muszą martwić się o motocykle. Mogę skupić się tylko na swojej jeździe. Duża w tym zasługa wszystkich sponsorów klubu, z miastem Zielona Góra na czele - dodał Andrzej Wnęk.

Kolejna nowość w szkółce Falubaz Junior, o której poinformowano na niedzielnym treningu, to rozpoczęcie współpracy z klubem PitBike51. Dzięki niej przyszli żużlowcy trenować będą nie tylko przy W69, ale również na specjalnym torze w Zaborze. Takie zajęcia pozwolą im doskonalić technikę jazdy oraz panowanie nad motocyklem.

O tym, że młodzież garnie się do uprawiania sportu żużlowego najlepiej świadczy zainteresowanie tegorocznymi naborami. W maju do szkółki dołączyło ponad 20 osób. Po wczorajszym treningu odbyło się spotkanie z kolejnymi chętnymi. Tym razem chęć rozpoczęcia żużlowych treningów wykazało kilkunastu chłopców.

Czy z tej mąki będzie żużlowy chleb i za kilka lat będziemy dopingować kolejnych wychowanków zielonogórskiej szkółki, punktujących dla Falubazu? Dziś oczywiście jest za wcześnie na takie zapewnienia. Większość z blisko 30 osobowej grupy dopiero rozpoczyna żużlową przygodę. Regularne działania, których brakowało w ostatnich latach, pozwalają być jednak optymistą w tej kwestii. Rekordowe zainteresowanie jazdą na żużlu, wysoka frekwencja na treningach, poważne dosprzętowienie klubowego warsztatu, różnorodność zajęć czy współpraca z innymi klubami motorowymi z Zielonej Góry, to tylko niektóre zmiany wprowadzone w sezonie 2021. Przed sztabem szkoleniowym i przede wszystkimi przed młodymi adeptami kolejne miesiące ciężkiej pracy i zbieranie żużlowego doświadczenia.
 
falubaz.com
wrzesień 23, 2021

Mecze 75-lecia: Stal - Falubaz `09

in Sport

by user1

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 2008 roku, mimo wielu…
wrzesień 20, 2021

Sportowe podsumowanie weekendu

in Sport

by user2

Sporo działo się w halach i na boiskach w mijający…
wrzesień 17, 2021

Pierwsza wizyta [FELIETON]

in Sport

by user1

Ciekaw jestem, co po meczu z Anglią powiedzą ci, którzy…
wrzesień 17, 2021

Zorza Ochla - klub piłkarski całego sołectwa

in Sport

by user1

Zorza - piłkarski klub z zielonogórskiej Ochli - w ostatnich…
wrzesień 17, 2021

Szczypiorniści powalczą o awans

in Sport

by user1

Wyjazdowym spotkaniem - ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie - rozpoczną w…

Janusz Kubicki: udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3.000.000 zł na budowę zadaszonego boiska piłkarskiego

Najmłodsi adepci tej najbardziej popularnej dyscypliny na świecie, w okresie zimowym nie bardzo mają gdzie…

VII Memoriał Rycerzy Speedwaya w sobotę 18 września

W sobotę 18 września w Zielonej Górze odbędzie się VII Memoriał Rycerzy Speedwaya. Zawody te…

Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior

- Było super. Pierwszy raz jeździłem przed kibicami i bardzo mi się podobało. Dziękuję wszystkim…

Kasza kontra tor przeszkód

Rafał Kasza wraca do reality show Ninja Warrior Polska. Jego zmagania będzie można oglądać we…

Lista obecności [FELIETON]

Wiem, że w naszym mieście ja i mnie podobni fani futbolu, są w mniejszości. Tutaj…

Z kapitanem po ekstraligę!

W miniony weekend, w Grudziądzu, odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Brązowe medale wywalczyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.