Dziś przy W69 jedziemy przedwczesny finał

Dziś przy W69 jedziemy przedwczesny finał fot. falubaz.com
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Abramczyk Polonia Bydgoszcz - tak miał wyglądać decydujący bój o awans do PGE Ekstraligi. I będzie, ale już na etapie półfinału eWinner 1. ligi. Zwycięzca zostanie w grze o powrót do elity. Przegrany obejdzie się smakiem i sezon spisze na straty. Pierwszy bieg w piątek, 26 sierpnia, o 17.00 przy ul. Wrocławskiej.

 

W ćwierćfinale bydgoszczanie nie bez problemów uporali się ze Zdunkiem Wybrzeżem. W Gdańsku przegrali 43:46, ale u siebie wygrali pewnie 56:34. Tym samym w „play-offowej tabelce” uplasowali się na drugim miejscu, za Cellfastem Wilkami Krosno i wpadli na trzeci Stelmet Falubaz. Zielonogórzanie też wygrali jedno z dwóch ćwierćfinałowych spotkań. Po porażce w Łodzi z H. Skrzydlewska Orłem 40:50, u siebie odrobili straty z nawiązką, zwyciężając 52:38. Łodzianie zostali „szczęśliwym przegranym” i tworzą drugą półfinałową parę z krośnianami.

 

Dwa juniorskie światy

Postawa bydgoszczan w Gdańsku była wynikiem problemów ich 17-letniej rewelacji. Wiktor Przyjemski jest najlepszym polskim zawodnikiem eWinner 1. ligi. Gdy nad morzem borykający się z urazem palca junior pojechał tylko raz, Polonia przegrała. W rewanżu już pojechał czterokrotnie, ani razu nie przegrywając z żużlowcem rywali. Bydgoszczanie w całym sezonie skutecznie zasypują nim wszystkie seniorskie dziury.

Przyjemski w pojedynkę zrobił dwa razy więcej punktów niż wszyscy zielonogórscy młodzieżowcy razem wzięci. Spoglądanie na ich jazdę w dwumeczu z Orłem mogło przyprawiać o ból głowy. W obu spotkaniach z łodzianami młode Falubazy zdobyły razem… trzy punkty. Wszystkie były autorstwa wypożyczonego z Leszna Maksyma Borowiaka. Młody „Byk” nie będzie jedynym. Z Fogo Unii przed meczami z Polonią wypożyczony został jeszcze niespełna 17-letni Antoni Mencel. - Presji nie czuję. Trzeba myśleć o tym, co tu i teraz i spróbować zrobić jak najlepszy wynik - mówi nowy zawodnik, który w tym sezonie, w barwach macierzystego klubu, miał okazję zadebiutować w PGE Ekstralidze.

W rundzie zasadniczej Stelmet Falubaz wygrał z Polonią 48:42, ale w Bydgoszczy uległ 41:49. W tych meczach zabrakło Piotra Protasiewicza. Kapitan Stelmetu Falubazu fruwał w ostatnim spotkaniu z Orłem, gdzie nie pokonał go żaden z rywali. Krzysztof Buczkowski zaliczył natomiast najsłabszy mecz w całym sezonie, zdobywając cztery punkty. „Buczek” w dniu meczu z Orłem oznajmił, że pozostanie w Zielonej Górze na kolejny sezon bez względu na końcowe rozstrzygnięcia. - To był wypadek przy pracy - uważa Tomasz Szymankiewicz, menedżer Stelmetu Falubazu. - Rozmawialiśmy po meczu. Krzysztof wie, gdzie jest problem i postara się go wyeliminować.

 

Mają czego bronić

Zdaniem Jacka Frątczaka, byłego żużlowego menedżera klubów z Zielonej Góry i Torunia, wygrana zielonogórzan różnicą większą niż sześć punktów pozwoli myśleć o sukcesie i awansie do finału. - W Bydgoszczy można sobie „latać po płocie”. Niekoniecznie trzeba wygrywać starty. Moim zdaniem zielonogórzanie dobrze znają ten tor - uważa J. Frątczak. Swój optymizm opiera na wysokiej w ostatnim czasie formie Piotra Protasiewicza i Jana Kvecha oraz na tym, że pierwszy mecz jest w Zielonej Górze.

 

(mk) - łz
listopad 30, 2022

"Buczek" za sklepową ladą zaprasza na mikołajkowe zakupy!

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski zaprasza na mikołajkowe zakupy do Sklepu Kibica. Buczek…
listopad 28, 2022

Sportowe podsumowanie weekendu

in Sport

by user1

Emocje w halach w miniony weekend. Jak się spisały nasze…
listopad 25, 2022

Trefl Tabaka zakończył serię Zastalu

in Sport

by user4

Na pięciu zwycięstwach skończyła się passa Enei Zastalu BC w…
listopad 25, 2022

Rafał „Gonzo” nie zawodzi!

in Sport

by user4

Rafał Gąszczak obronił w tureckiej Antalyi tytuł mistrza Europy w…
listopad 25, 2022

Młodzież Lechii awansowała

in Sport

by user3

Młodzi piłkarze zielonogórskiej Lechii pozazdrościli sukcesów starszym kolegom i po…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.