Jako jedyni niepokonani w I lidze

Przemysław Pawlicki i Rasmus Jensen mkną po komplet punktów w meczu z Polonią Przemysław Pawlicki i Rasmus Jensen mkną po komplet punktów w meczu z Polonią Fot. Marcin Krzywicki
Maszyna pod nazwą Enea Falubaz cały czas na zwycięskim kursie na zapleczu PGE Ekstraligi. W minioną niedzielę zielonogórzanie pokonali w hicie I ligi Abramczyk Polonię Bydgoszcz 50:40. W ten weekend wyprawa do Bawarii.  

Jeśli spotkania w Rybniku i w Gdańsku w nomenklaturze studenckiej miały status kartkówek, to mecz z bydgoszczanami spokojnie można było nazwać mianem kolokwium. Zielonogórzanie mierzyli się z rywalem, który znów ma aspiracje sięgające awansu, do tego po raz pierwszy w tym sezonie areną zmagań był obiekt przy W69. - Ja w swojej edukacji nie dożyłem kolokwium, ale chyba można tak powiedzieć - uśmiechał się po spotkaniu Krzysztof Buczkowski, nowy rekordzista toru w Zielonej Górze. A tor po zmianach związanych m.in. z odwodnieniem liniowym mierzy obecnie 344 metry i rekordy piszą się tu od nowa. - Mecz był dosyć stresujący, ale poradziliśmy sobie i na dzisiaj jest dobrze - dodał „Buczek”.

Zielonogórzanie cały czas jadą bez zawodników na pozycji U-24. Stąd niezbędna jest wyśmienita dyspozycja całej czwórki seniorów. O tym, że tak jest, świadczą średnie biegowe. W czołowej siódemce I ligi pod względem średnich są czterej seniorzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza elity jest Przemysław Pawlicki, trzecią średnią ma K. Buczkowski, piątą Rasmus Jensen, siódmą Rohan Tungate.

- Jesteśmy mocną drużyną. Jedziemy w osłabionym składzie, a jednak wygrywamy mecze. Tylko się cieszyć i kontynuować to do końca sezonu - ocenił P. Pawlicki.  - Czekamy z utęsknieniem na Luke’a Beckera, bo chyba on wyzdrowieje jako pierwszy. Juniorzy robią, co mogą i starają się. Jesteśmy monolitem - dodał K. Buczkowski. Znacznie więcej młodzieżowego wsparcia pochodzi od Michała Curzytka. Wypożyczony z Wrocławia junior jest w stanie rozstrzygać na swoją korzyść biegi młodzieżowe, a także urywać punkty w konfrontacjach z seniorami. O drugim juniorze, Dawidzie Rempale, nie można tego samego napisać. Mecz z Polonią z perspektywy trybun obserwował Maksym Borowiak, który w poprzednim sezonie zjednał sobie sympatię kibiców, gdy trafił do Zielonej Góry na zasadzie wypożyczenia z Fogo Unii Leszno.

W niedzielę, 7 maja, o 14.00 zielonogórzanie zmierzą się w Niemczech z Trans MF Landshut Devils. Rywal ma na koncie komplet trzech porażek. Niemcy ulegali kolejno w Poznaniu z ebebe PSŻ-em 42:48, u siebie z Arged Malesą Ostrów Wlkp. 38:52 i ostatnio w Łodzi z H. Skrzydlewska Orłem 40:50. Przed rokiem w Niemczech były „ciężary”, ale zwycięskie dla zielonogórzan. Falubaz wygrał 48:42. W tym sezonie każdy inny wynik niż wygrana żółto-biało-zielonych, zwłaszcza po takim otwarciu sezonu, miałby status sensacji.

mk-łz
czerwiec 09, 2023

Tuż za pudłem

in Sport

by user3

Na czwartym miejscu skończyli rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów do…
czerwiec 09, 2023

Jeszcze dwa mecze

in Sport

by user3

Tylko jeden punkt w czterech ostatnich spotkaniach zdobyli w III…
czerwiec 09, 2023

Człowiek, który przeskoczył siebie

in Sport

by user1

Przed kilkoma dniami zmarł Edward Czernik. Wielokrotny mistrz i rekordzista…
czerwiec 09, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie będzie się nudzić podczas tego weekendu! Sprawdź…
czerwiec 07, 2023

Podnoszenie ciężarów to sport… dla każdego!

in Sport

by user3

Zaczynał w wieku 9 lat. Ma na koncie brązowe medale…

Nie jechali tam od lat

Niemal 17 lat nie ścigali się ze sobą o ligowe punkty żużlowcy drużyn z Zielonej…

Cisza przed burzą? [FELIETON]

Ekstraklasa piłkarska zakończyła rozgrywki. Przyszedł czas podsumowań, rankingów i spekulacji - kto i gdzie zostaje,…

W sobotę Falubaz jedzie z Orłem! Zapraszamy na falubazowy Dzień Dziecka!

Mecz Enea Falubaz Zielona Góra - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź już w sobotę. Dziś poznaliśmy awizowane…

Koło się zamyka [FELIETON]

Wpadliśmy z żoną na kilka dni do Gdańska. Przyjechaliśmy, akurat kiedy Lechia Gdańsk grała z…

Enea Falubaz i… cała reszta!

W tabeli 1 ligi ścisk jest ogromny, ale zielonogórzanie są nad „kotłem”. Enea Falubaz pewnie…

Szczypiorniak ma 20 lat! (ZDJĘCIA)

Możliwość spotkania po latach, wspomnień, ale i rywalizacji. UKS Szczypiorniak Zielona Góra świętuje 20-lecie istnienia.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.