Jedziemy z Niemcami

Czy limit wpadek został już wykorzystany? W Gdańsku zawiedli wszyscy, także Max Fricke (kask żółty). Czy limit wpadek został już wykorzystany? W Gdańsku zawiedli wszyscy, także Max Fricke (kask żółty). Fot. Łukasz Forysiak/falubaz.com
Zmazać plamę - to cel żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra na niedzielę, 3 lipca. Przy W69 zamelduje się Trans MF Devils Landshut, czyli niemiecki beniaminek, który może aspirować do miana rewelacji eWinner 1. ligi.

 

Bawarska ekipa znajduje się obecnie na trzeciej pozycji. Drużyna prowadzona przez Sławomira Kryjoma miała być kopciuszkiem, tymczasem ma na koncie pięć zwycięstw, tyle samo porażek, a na rozkładzie m.in. - w domu Abramczyk Polonię Bydgoszcz, na wyjeździe - łódzkiego Orła. Niemcy postraszyli też Cellfast Wilki w Krośnie. Już te wyniki powinny w zielonogórzanach wzmóc dużą czujność. - Taki Kai Huckenbeck, ktoś powie, kogo my się boimy, ale to jest zawodnik będący w czołówce ligi (trzecia średnia - dop. mk). Mają młodych Bachhubera i Blödorna. Zwróćcie uwagę na nich, bo to są zawodnicy, którzy powalczą z naszymi juniorami. Nazwiska nie powalają, ale to naprawdę rzetelna, pierwszoligowa drużyna - mówi Maciej Noskowicz, komentator Canal+. W dodatku jadąca bez przymierzanego do grania czołowej roli Martina Smolinskiego, w przeszłości zawodnika Falubazu.

W kwietniu Stelmet Falubaz wygrał w Niemczech, po trudnym spotkaniu, 48:42. Zielonogórzanie wprawiają fanów w duże wahania nastrojów. Gdy wydawało się, że Falubaz jest już na dobrym kursie po dwumeczu z ROW-em Rybnik, poległ za „trzy” w Bydgoszczy. Gdy pokazał równą i dobrą jazdę przeciwko łodzianom u siebie, tydzień później zupełnie niespodziewanie i w fatalnym stylu przegrał w Gdańsku ze Zdunkiem Wybrzeżem, osłabionym brakiem dwóch zawodników, 40:50. Tracąc też punkt bonusowy. Po meczu, w niewybrednych słowach, w mediach społecznościowych wypowiedział się Mateusz Tonder, który pojechał w Gdańsku tylko raz, mimo słabej postawy całej drużyny. Tegoroczne zaplecze ekstraligi kocha niespodzianki i potknięcia faworytów, ale zielonogórscy kibice liczyli, że limit wpadek już na początku sezonu został wykorzystany.

Zarząd klubu podjął decyzję, że w ramach rekompensaty za nieudany mecz w Gdańsku, niedzielny mecz kibice obejrzą za darmo. Tym, którzy kupili bilety, zwrócone zostaną pieniądze. Pierwszy wyścig o 14.00.

 

mk - ŁZ
wrzesień 28, 2022

Piotr Protasiewicz: Spalonej ziemi w Falubazie nie będzie [VIDEO]

in Sport

by user1

- Sport nie znosi próżni. Ja schodzę ze świecznika, ale…
wrzesień 28, 2022

W sobotę na CRS Gala Makowski Fighting Championship!

in Sport

by user1

Jubileuszowa, 20. Gala Makowski Fighting Championship już w najbliższą sobotę,…
wrzesień 27, 2022

Lechia Zielona Góra zagra z Jagiellonią Białystok w Pucharze Polski. Janusz Kubicki: To będzie święto…

in Sport

by user4

12 października na stadionie przy ul. Sulechowskiej Lechia Zielona Góra…
wrzesień 23, 2022

To wielka zagadka. Na co będzie stać ten zespół?

in Sport

by user3

W niedzielę, 25 września, swój 13. sezon z rzędu na…
wrzesień 23, 2022

Teorie spiskowe [FELIETON]

in Sport

by user1

Zapowiadałem wstrzymanie oddechu przed rewanżowym meczem Falubaz - Wilki Krosno,…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

P. Protasiewicz: To, co dzisiaj wyprawiał sędzia, to dawno nie widziałem takiej komedii.

Ostatni bieg zdecydował o tym, kto pojedzie w PGE Ekstralidze 2023. Stelmet Falubaz wygrał całe…

DZIĘKUJEMY KAPITANIE - Ekstraliga nie dla Falubazu!

Ostatni bieg zdecydował o tym, kto pojedzie w PGE Ekstralidze 2023. Stelmet Falubaz wygrał cały…

Oby ta sobota była dla nas!

Dzisiaj powinniśmy poznać ekstraligowca. Zupełnie nowego albo wracającego do grona najlepszych po rocznej przerwie. Stelmet…

Otwarcie zielonogórskiego BALONU piłkarskiego 7 października! [VIDEO]

Na ten moment czekają z utęsknieniem pasjonaci futbolu w naszym mieście, zarówno ci starsi, jak…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.