Już wiemy, że to nie będzie spacerek

Tak wyglądał Rohan Tungate po nawałnicy w środku zawodów. Australijczyk zdobył 11 punktów dla Falubazu. Tak wyglądał Rohan Tungate po nawałnicy w środku zawodów. Australijczyk zdobył 11 punktów dla Falubazu. Fot. Marcin Krzywicki
Dziesięcioma, dwudziestoma, a może nie wyjdą z trzydziestki? - wyliczaliśmy przed inauguracją eWinner 1. ligi w Zielonej Górze. Tymczasem Aforti Start Gniezno sprawił niezłego psikusa przy W69.

 

Stelmet Falubaz tylko zremisował z ekipą z pierwszej stolicy Polski 45:45. I to był wynik, z powodu którego po ostatnim biegu słychać było głębokie „uff”, zwłaszcza w obozie zielonogórzan. Start od pierwszego biegu świetnie spisywał się w Zielonej Górze i nie zmieniła tego także gradowa nawałnica po szóstym biegu. Po wznowieniu zmagań goście dalej chętnie burzyli przedsezonowy ład. - Nikt nas nie stawiał w roli faworyta, a my wchodzimy z backstage’u i robimy swoje - mówił po meczu Oskar Fajfer, który w Zielonej Górze zanotował rewelacyjny występ, zdobył 14 punktów, przegrywając tylko raz z Maksem Fricke. Drugim liderem gnieźnian był stary znajomy zielonogórzan, Michael Jepsen Jensen, zdobywca 11 punktów z bonusem. I przed, i po meczu mógł liczyć na oklaski od zielonogórskich kibiców, powędrował zresztą po spotkaniu na pierwszy łuk, by osobiście podziękować za ciepłe przywitanie.

- Warunki były bardzo zdradliwe. Naprawdę nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pogodzie - mówił M. Fricke, ale zielonogórzanie zgodnie dodawali, że nie ma mowy o zwalaniu winy na pogodę, bo ta była taka sama dla wszystkich.

Falubaz prowadził po raz pierwszy po jedenastym wyścigu, gdy po dublet z Janem Kvechem pomknął Piotr Protasiewicz. Kapitan przystąpił do ligi bez sparingów. To były jego jedyne dwa punkty w meczu. - Moi mechanicy mówili, że to nie mogło się udać. Mocy miałem na 50-60 procent - przyznał PePe. - Dużo pracy przed nami wszystkimi. To nie jest tak, że nam się coś należy - dodał kapitan Stelmetu Falubazu, który cieszy się na perspektywę najbliższego weekendu bez ligi. Będzie więcej czasu na treningi, bo kolejne mecze zielonogórzanie odjadą już po świętach.

Najpierw, 23 kwietnia, zmierzą się w niemieckim Landshut z Red Devils. Niemiecki beniaminek ligę też zaczął z przytupem, bo pokonał innego z faworytów pierwszoligowych zmagań - Abramczyk Polonię Bydgoszcz 47:43. Dwa dni po meczu w Niemczech zielonogórzanie udadzą się na drugi koniec Polski na mecz z Cellfast Wilkami Krosno, 25 kwietnia.

- Widać, że liga nie jest słaba. Może dobrze, że taki kubełek wylano nam na głowę. Liczę, że w przyszłych meczach będzie jeszcze większa mobilizacja - spuentował trener Piotr Żyto.

 

(mk) - łz
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.