Koło się zamyka [FELIETON]

Koło się zamyka [FELIETON] fot. freepik/wzg
Wpadliśmy z żoną na kilka dni do Gdańska. Przyjechaliśmy, akurat kiedy Lechia Gdańsk grała z Legią. Nawet rozważałem czy jako kibic Legii od zawsze nie udać się na mecz. Uznałem jednak, że z tej racji iż Lechia już wcześniej spadła o ligę niżej, a Legia miała już w kieszeni tytuł wicemistrzowski będzie to mecz o przysłowiową „pietruszkę”. I tak było. Nikt nikomu nie chciał zrobić krzywdy, gol dla gospodarzy na osłodę spadku padł z połowy boiska i tyle.

 

Wcześniej interesowała mnie inna Lechia. Nasza z Zielonej Góry. Nie ukrywam, że wściekłem się widząc jak outsider Odra Wodzisław wygrywa z ekipą z czołówki, bo ciągle tam jest Lechia, jak nasz zawodnik ogląda znów czerwoną kartkę. Wkurzało mnie tłumaczenie, że graliśmy z dobrym zespołem, gadanie o braku koncentracji i czort wie, czego jeszcze. Jeśli dobrym zespołem jest ekipa zamykająca tabelę to, co usłyszę, kiedy zmierzymy się z kimś usytuowanym wyżej?

Pisałem już wcześniej. Z pięknych jesiennych chwil nic nie zostało. Znów na widowni jest trzysta,  niemal tych samych osób, znów męczymy się strasznie, a od oglądania tego jak gra zespół aż bolą zęby. Nie mam absolutnie pretensji do trenera Andrzeja Sawickiego bo wracając do wspomnianych zębów, jeśli człowiek straci dwa trzonowe to jak skutecznie gryźć? Przecież utrata dwóch czołowych zawodników i nie zastąpienie ich w żaden sposób musiało spowodować spadek siły zespołu i gorszą grę wiosną. To temat do szefów klubu, władz miejskich i wszystkich, którzy w Zielonej Górze mają coś do powiedzenia w tym temacie. Robimy coś więcej czy bawimy się w amatorkę w środku tabeli trzeciej ligi? Zresztą wraca temat szkolenia młodzieży. Co z tego, że fajnie to wygląda skoro najlepsi z drużyn juniorskich, kiedy tylko pokażą się na boiskach gdzieś w Polsce są kuszeni przez możnych? Tak dziś jest, jeśli chodzi o naszych młodych zawodników. Tylko czym ich skusić? Zespołem seniorskim    ze środka tabeli czwartego poziomu rozgrywek? I tak koło się zamyka...

No tak, ale w naszym mieście futbol nie jest pierwszym zainteresowaniem tak władz, jak i kibiców. Motorki to co innego... Rozumiem i wiem, że to się nie zmieni, a ja choćby z uwagi na pesel nie doczekam pewnie ligi centralnej w ukochanej piłeczce. Wracając do żużla. Coś się w tym sezonie dzieje niedobrego w tej dyscyplinie. Awantury, wzajemne pretensje, dziwne odwoływanie meczów, które można by odjechać, nakazywanie startowania w tych, które nie powinny się nawet zacząć, albo przerywanie zaczętych w zupełnie zaskakujących momentach. Na szczęście zielonogórski Falubaz jest daleko od tego i spokojnie wygrywa.

Ciągle przewija się temat toru beniaminka ekstraligi, czyli Wilków Krosno. Przypomnę, że w poprzednim sezonie, kiedy Falubaz wygrał tam walkowerem właśnie z uwagi na stan toru rozpętała się wielka burza, a zielonogórski klub był oskarżany o chęć wygrania meczu przy zielonym stoliku. Dziś widać jak na dłoni jak bezpodstawne były te oskarżenia, a zespół z Krosna mimo historycznego awansu do ekstraligi nadal, jeśli chodzi o przygotowanie toru odstaje wyraźnie od reszty. Może ostatnia afera z meczu ze Stalą Gorzów coś zmieni? Oby...

Sezon zakończyli zielonogórscy akademicy. Nasi piłkarze ręczni grają w lidze nazwaną z dziwnych powodów pierwszą, aczkolwiek jest to trzeci szczebel rozgrywek. Zapowiadali walkę o awans, a skończyło się na niczym, czyli na dalekim aż dziewiątym miejscu. Szkoda, bo wydawałoby się, że powinno być i będzie znacznie lepiej. Wypada w to wierzyć i czekać na nowy sezon. Bo co nam pozostało?

 

Andrzej Flügel
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.