Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON] fot. pixabay/wzg
Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską ulubionych drużyn, więc w takich potyczkach zazwyczaj kibicuję słabszym. Jednak kiedy spotykają się tak wyrównane ekipy jak Real Madryt i Liverpool, trudno określić kto jest słabszy, więc zawsze takie pojedynki mogę oglądać chłodnym okiem. Tak też było w sobotę. Liverpool może sobie pluć w brodę, bo gdyby wykorzystał tylko dwie z wielu sytuacji jakie miał na początku, to wcale nie musiał przegrać. Choć z drugiej strony Real w tym sezonie już kilka razy potrafił odwracać losy spotkań w ostatnich minutach. Tym razem nie musiał. Fatalnie spisali się organizatorzy, co się rzadko zdarza (wiem co mówię, bo zaliczyłem osobiście kilka finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy). W efekcie telewizje całego świata zamiast pokazywać na drugi dzień fajne akcje, epatowały obrazkami wozów policyjnych i ludzi forsujących ogrodzenie.

 

Nasze polskie baraże o ekstraklasę też były emocjonujące. W niedzielny wieczór było bardzo blisko sensacji, bo Chrobry miał wielką szansę niespodziewanego awansu. Trzymałem kciuki, bo mielibyśmy ekstraklasę w odległości zaledwie 60 kilometrów. Nie wyszło. Oczywiście kiedy oglądałem walkę klubu z Głogowa, siłą rzeczy przypomniałem sobie jak to jeszcze niedawno Lechia w trzeciej czy drugiej lidze spokojnie wygrywała z Chrobrym. Dziś kluby są na różnych, jakże odległych biegunach. Jeśli chodzi o Lechię nastroje się poprawiły po fajnej grze i gładkim pokonaniu zespołu Łukasza Piszczka, czyli LKS Goczałkowice-Zdrój. Fajnie to wyglądało, ale temat jeszcze się nie zamknął. Przed zielonogórzanami teraz wyjazd do Gubina na mecz z Cariną. Jesienią wydawało się, że beniaminek - jeśli będzie tak samo grał wiosną - na trzy kolejki przed końcem będzie już spokojny. Tak nie jest i sobotnie spotkanie znów jawi się jako pojedynek o sześć punktów dla obu ekip. Oczywiście życzę Carinie jak najlepiej, ale liczę, że Lechia wywiezie stamtąd przyzwoity wynik.

Kibice Falubazu chyba już zupełnie się uspokoili, bo zespół pojechał w Rybniku tak jak od niego oczekiwano. Wprawdzie ROW to dziś żaden mocarz, ale miło jak ekipa robi to, co do niej należy i pewnie wygrywa. Znów mieliśmy w pierwszej lidze mecz, który się nie odbył. Tym razem bez skandalu czy walkowera. Z drugiej strony, skoro w piątek i w sobotę w Bydgoszczy lało, czy nie można było, biorąc pod uwagę prognozy, nie uruchamiać całej procedury i już w sobotę odwołać rywalizację? Pewnie tak...

Koszykarze Śląska mistrzami Polski. Nam została drobna satysfakcja, że pokonał nas sam mistrz. Ta świadomość specjalnie nie osłodziła nam goryczy porażki, ale zawsze można się jakoś tłumaczyć. Sezon dopiero się skończył, a już słychać o transferowych przymiarkach. Na czoło wysunęła się wiadomość, że Žan Tabak chce w Treflu reprezentanta Polski Jarosława Zyskowskiego. Wprawdzie zawodnik ma ciągle obowiązujący kontrakt z Eneą Zastalem BC, ale jak mówią - każdy kontrakt można rozwiązać. Obawiam się, że mamy za mało argumentów, aby popularny „Zyzio” został w Zielonej Górze.

Cóż, mówi się trudno. Były lata tłuste i to bardzo, teraz mogą być lata chude. Jak się wydaje, właśnie to nas czeka. Liczę, że zbudujemy skład młodych, ambitnych zawodników, którym na czymś ciągle zależy. Jestem w stanie zrozumieć, że trzeba zmienić nastawienie i już nie myśleć o medalach tylko o przetrwaniu, nie nastawiać się na serię zwycięstw, przestać być faworytem. Skoro musimy zrobić krok do tyłu, żeby potem wykonać dwa do przodu - ja jestem za. A Wy?

 

Andrzej Flügel
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.