Kto walczy u „Maka”?

Kto walczy u „Maka”?
W grudniu minie 10 lat, odkąd Tomasz Makowski pod swoim nazwiskiem organizuje gale sportów walki. 5 października 16. odcinek serialu Makowski Fighting Championship. W hali CRS zaplanowano w sumie 13 walk. - Podpatruję gale na całym świecie. Ja jestem za tym, żeby ten sport rozwijał się jak najlepiej. Podglądamy konkurencję, konkurencja podgląda nas – mówi T. Makowski. - Gale organizowane przez Tomka, to w mojej ocenie 10 na 10, chylę czoła przed organizatorami – uważa Tomasz Pasek, trener Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra. Jego podopieczny Kacper Frątczak zawalczy ponownie w hali CRS. W ringu u „Maka” debiutował przed rokiem. – Ogólnie przed walkami się stresuję. Nie stresowałem się tylko raz, właśnie w hali CRS, gdy walczyłem przed własną publicznością, przed kolegami i znajomymi – przyznaje K. Frątczak, który w formule low kick zmierzy się w trzyrundowym pojedynku z Sebastrianem Fapso Pihanem ze Słowacji. Stawką starcia w wadze do 86 kg będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Polskiego Związku Kickboxingu. Emocji dostarczyć mają też inni miejscowi zawodnicy. Zaplanowano w sumie cztery walki o pasy. O tytuł mistrza MFC w formule K1 powalczą: świebodzinianin Sławomir Przypis z Pavlem Šachem oraz Marcin Bodnar z Fight Clubu Zielona Góra z Alenem Kapetanovicem. Obaj rywale to Czesi i oba pojedynki zakontraktowano na pięć rund. W ringu zobaczymy też m.in. Emilię Czerwińską oraz Przemysława Kacieję. Makowski 5 października pozostanie wyłącznie w butach organizatora. – Sparuję, ale w elementach boksu, bo kopać jeszcze nie mogę – dodaje „Maku”, który zapowiada, że ostatnie jego słowo w ringu jeszcze nie padło. Marzą mu się pożegnalne walki, po jednej w Polsce i w Tajlandii. Przed swoją publicznością chciałby zawalczyć o dziesiąty tytuł mistrza świata. – Potem zajmę się tylko trenowaniem zawodników i rozwijaniem MFC w całym kraju – kończy „Maku”. (mk - ŁZ)

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.