Luke Becker: Wyglądamy na silną drużynę [ROZMOWA]

Luke Becker: Wyglądamy na silną drużynę [ROZMOWA]
Amerykanin Luke Becker to nowy zawodnik w kadrze Falubazu Zielona Góra. Z pochodzącym z Kalifornii żużlowcem rozmawialiśmy o jego przenosinach do naszego klubu, zblizajacej się zimie, oraz planach na sezon 2024.Luke aktualnie przebywasz w Stanach Zjednoczonych. Co u Ciebie słychać?

- Czuję się dobrze. Bardzo dobrze jest być w domu, widzieć się z rodziną i znajomymi, od których byłem daleko przez ostatnie osiem miesięcy. Więc na razie wszystko jest w porządku. 

Kilka dni temu oficjalnie dołączyłeś do drużyny Falubazu Zielona Góra. Co w związku z tym, czujesz?
- Jestem bardzo podekscytowany. Wydaje mi się, że będzie to dla mnie wielka okazja i dobra zmiana. Przez ostatnie lata w Łodzi wszystko było jak w porządku, ale zmiana czasami jest dobra. Może to właściwie wpłynąć na moją karierę, więc naprawdę nie mogę się doczekać. 

Długo zastanawiałeś się nad ofertą z Zielonej Góry?
- Na początku to była dla mnie trudna decyzja, dużo o tym rozmawiałem. Ale w każdej decyzji warto spojrzeć na różne opcje i z tego wybrać. Ostatecznie po rozmowie z władzami klubu w Zielonej Górze stwierdziłem, że mogę na tym tylko zyskać. Mam nadzieję, że będzie to mój nowy drugi dom. Miałem już okazję spotkać się z osobami pracującymi w klubie podczas meczu finałowego z Krosnem. Zwiedziłem też stadion. Wszystko zapowiada się bardzo fajnie.

Wiemy, że mocno współpracujesz z Gregiem Hancockiem. Z nim również rozmawiałeś o przenosinach do Falubazu?
- Zdecydowanie Greg jest dla mnie jak mentor. Zazwyczaj omawiam z nim wiele rzeczy odnośnie: motocykli, techniki jazdy, kontraktów czy nawet negocjacji. Greg jest bardzo zaangażowany, podobnie jak Rafał Haj. Obaj pomagają mi bardzo mocno i od samego początku uważali, że to będzie bardzo dobra zmiana i odpowiedni ruch dla mnie.

Tydzień temu poznaliśmy skład Falubazu Zielona Góra na przyszły sezon. Jak odnajdujesz się w tym zestawieniu?
- Trochę znam Rohana Tungate. Natomiast pozostałych chłopaków jeszcze nie miałem okazji tak dobrze poznać. Z tego co widziałem, mogę powiedzieć, że wyglądamy na silną drużynę. Bez względu na wszystko zdecydowanie będziemy w gronie walczących o czołowe miejsca.

W tym roku naszej drużynie nie udało się awansować do PGE Ekstraligi. W przyszłym roku z pewnością znów oto powalczymy. Jak oceniasz nasze szanse?
- Zdecydowanie w to wierzę. Już w tym sezonie było bardzo blisko, mało brakowało. Oczywiście jest wiele szczegółów, które o tym zadecydowały. Ale uważam, że jeśli wykonamy swoją robotę, co jest naszym głównym celem, możemy to osiągnąć.

Czy podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych masz zaplanowane jakieś starty w zawodach?
- Nie będę jeździł zbyt wiele. W Australii robią to o wiele częściej niż my w USA. Ale tutaj poza sezonem też można się ścigać. Mam zaplanowane 4-5 spotkań. Oczywiście postaram się też trenować z Gregiem, żeby przejechać kilka kółek, zrobić lepsze testy z nim, póki jestem w domu. To będzie o wiele lepsze niż zejście z motocykla na cały ten czas poza sezonem. Nie mogę się już tego doczekać. Mam kilka rzeczy, które chciałbym wypróbować i przetestować, żeby je ulepszyć przed następnym sezonem.

A jak będzie wyglądała Twoja logistyka podczas sezonu? Będziesz mieszkał w Polsce?
- Mniej więcej od połowy sezonu 2022 mam mieszkanie we Wrocławiu i bardzo mi się tu podoba. To dla mnie świetne miejsca na główną bazę. Będę spędzał również dużo czasu w Anglii.. Ale większość czasu będę w Polsce.

A w jakich innych ligach zobaczymy Ciebie w przyszłym roku?
- Na ten moment potwierdzone są: Zielona Góra w Polsce, oraz   Wolverhampton Wolves w Wielkiej Brytanii. Rozważam jeszcze starty w Szwecji, rozmawiałem z różnymi ludźmi, ale nic jeszcze nie jest ustalone. Głównym celem są dla mnie te 3 ligi. Chcę się również skupić na kwalifikacjach do cyklu Speedway Grand Prix i innych indywidualnych zawodach, w których będę mógł wziąć udział. 

Opowiedz w skrócie jak zaczęła się Twoja przygoda z żużlem.
- Zaczynałem jeździć kiedy miałem 11 lat. Na początku na motocyklach o pojemności 140cc, później przeszedłem na 250-tki . Miałem wtedy dwanaście lat. Mój tata też jeździł, kiedy był młodszy. To on był pierwszą osobą w mojej rodzinie, która jeździła na żużlu. Z tego względu podążałem trochę jego śladami. Zaczynałem od motocrossu i później jako jedenastolatek przesiadłem się na motocykl żużlowy. Wszystko zaczęło się właśnie od tego, że tata zaszczepił we mnie miłość do żużla.

 

wzg / falubaz.com
grudzień 09, 2022

Sportowy Weekend

in Sport

by user1

Sportowe wydarzenia w Zielonej Górze na które warto się wybrać.…
grudzień 09, 2022

Walka o mistrzostwo kraju. Wielki tenis w CRS!

in Sport

by user4

W hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego od czwartku trwa turniej Final Four…
grudzień 08, 2022

Co tam Panie w Falubazie? Rozmowy z Protasiewiczem i Buczkowskim [VIDEO]

in Sport

by user1

Sezon zimowy w pełni? Niekoniecznie. Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra…
grudzień 06, 2022

Żużlowy Mikołaj Falubazu [VIDEO]

in Sport

by user1

Żużlowy Mikołaj zawitał dziś do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka…
grudzień 06, 2022

Zielonogórscy futsaliści kończą rok zwycięstwem!

in Sport

by user1

Na dziewiątym miejscu w jedenastozespołowej grupie południowej I ligi zakończyli…

W zielonogórskiej hali CRS rozpoczął się Final Four w rozgrywkach Lotto Superligi

CKT Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Biała, KT Kubala Ustroń i WKT Mera Warszawa – jedna…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.