Mamy upragnione play-offy!

Mamy upragnione play-offy!
Bez względu na rozstrzygnięcia w czwórce, będzie to bardzo udany sezon dla RM Solar Falubazu. Zielonogórzanie znaleźli się w play-offach, gdzie przed sezonem widziało ich niewielu fachowców. Teraz nagroda za udaną rundę zasadniczą. Półfinały z Fogo Unią Leszno. Mamy play-offy, bo mamy Patryka Dudka. To zielonogórzanin rozstrzygnął na swoją korzyść najważniejszy bieg dotychczasowego sezonu. Był to ostatni wyścig meczu w Lublinie. RM Solar Falubaz przegrywał już z Motorem różnicą 14 punktów, czyli taką samą, jaką pokonał lublinian w Zielonej Górze. W drugiej fazie zawodów przewaga z pierwszego meczu topniała w oczach. Cały Falubaz cierpiał, w połowie meczu stracił i tak nieskutecznego Martina Vaculika. Cierpiał też Dudek, ale to było pokłosie upadku podczas piątkowego Grand Prix w Gorzowie. I co? 28-latek wygrał ostatni bieg, tym samym wepchnął do play-offów zielonogórzan i wypchnął z nich rozentuzjazmowanych chwilę wcześniej żużlowców i fanów Motoru. – Taka praca, całe życie pod presją – mówił po meczu bohater zielonogórzan, który dziękował tym, którzy po wypadku w Gorzowie stawiali go na nogi. A właściwie na nogę. W Lublinie mocno obite udo nie dokuczało tak w trakcie jazdy, ale już po zejściu z motocykla Dudek kulał. Cierpiący w niedzielę Vaculik na szczęście też wraca do zdrowia. Żebra, choć poobijane mocno po wypadku w Lublinie, nie zostały złamane. Oprócz zdrowia, martwić może jednak wyraźna obniżka formy Słowaka. – Jest dużo pracy przed sztabem szkoleniowym, bo jednak ta forma zawodników w Lublinie była mocno średnia. Przecież chodzi o to, żeby postawić się tej leszczyńskiej Unii – uważa Jacek Frątczak, żużlowy ekspert stacji Eleven. Pierwsza konfrontacja zielonogórzan z leszczynianami wypadła dla Falubazu wybornie. Przecież „Myszy”, jako jedyne z całego grona ekstra ligowców, zdołały w dwumeczu z Unią nie tylko wygrać, ale i zainkasować punkt bonusowy. Zielonogórzanie przy W69 dwa tygodnie temu spisywali się wyśmienicie, za to „Byki” wyglądały na mocno błądzące po naszym owalu. To była przecież pierwsza wygrana Falubazu z Unią w domu od przeszło czterech lat. Żółto-biało-zieloni traktowali mecz z leszczynianami śmiertelnie poważnie, a rywale? To, czy na galowo jechali już w rundzie zasadniczej, czy pojadą dopiero w play-offach, okaże się w niedzielę. Sam awans do czwórki to już sukces, ale apetyt rośnie przecież w miarę jedzenia. - Ja, w odróżnieniu od większości komentatorów mówiłem, że drużyna ma szanse na miejsce w czwórce, to jednak mimo wszystko przebieg całego sezonu, zwycięstwa w Częstochowie, Grudziądzu i remis we Wrocławiu pokazały, że zielonogórzanie na czwórkę po prostu zasłużyli – uważa J. Frątczak i stawia cel: - W play-offach jedzie się po medal i taki cel powinien być definiowany. Pierwszy bieg o 16.30.
(mk)-ŁZ
wrzesień 30, 2022

W niedzielę startują Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Drzonkowie

in Sport

by user4

Ponad dwustu pięcioboistów rozpocznie od najbliższej niedzieli walkę w młodzieżowych…
wrzesień 30, 2022

Weekend Kibica - Wydarzenia sportowe w Zielonej Górze!

in Sport

by user1

Zbliżający się weekend zapowiada się bardzo sportowo. Kibice mają w…
wrzesień 28, 2022

Piotr Protasiewicz: Spalonej ziemi w Falubazie nie będzie [VIDEO]

in Sport

by user1

- Sport nie znosi próżni. Ja schodzę ze świecznika, ale…
wrzesień 28, 2022

W sobotę na CRS Gala Makowski Fighting Championship!

in Sport

by user1

Jubileuszowa, 20. Gala Makowski Fighting Championship już w najbliższą sobotę,…
wrzesień 27, 2022

Lechia Zielona Góra zagra z Jagiellonią Białystok w Pucharze Polski. Janusz Kubicki: To będzie święto…

in Sport

by user4

12 października na stadionie przy ul. Sulechowskiej Lechia Zielona Góra…

P. Protasiewicz o budowie składu Falubazu: Sytuacja na rynku jest trudna

Skończył karierę, ale o wakacjach nie ma mowy. Piotr Protasiewicz z kapitana Stelmetu Faubazu stał…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

P. Protasiewicz: To, co dzisiaj wyprawiał sędzia, to dawno nie widziałem takiej komedii.

Ostatni bieg zdecydował o tym, kto pojedzie w PGE Ekstralidze 2023. Stelmet Falubaz wygrał całe…

DZIĘKUJEMY KAPITANIE - Ekstraliga nie dla Falubazu!

Ostatni bieg zdecydował o tym, kto pojedzie w PGE Ekstralidze 2023. Stelmet Falubaz wygrał cały…

Oby ta sobota była dla nas!

Dzisiaj powinniśmy poznać ekstraligowca. Zupełnie nowego albo wracającego do grona najlepszych po rocznej przerwie. Stelmet…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.