Mecz o awans!

Mecz o awans! Fot. Marcin Krzywicki
W II lidze najważniejsze rozstrzygnięcia zapadają teraz. W sobotę, 20 maja, Wataha RC Zielona Góra podejmie rezerwy Budowlanych Lublin. Początek meczu na obiekcie przy ul. Dunikowskiego o 14.00.

 

Będzie to mecz wicelidera z liderem tabeli. Zielonogórzanie niespodziewanie przegrali w ostatnim meczu z Miedziowymi w Lubinie 29:30, mimo że do przerwy prowadzili 24:3. - Złe emocje już wyczyściliśmy. Chyba szło za łatwo w pierwszej połowie. Nic już nie zmieni wyniku - mówi Paweł Prokopowicz, grający trener zielonogórzan.

Dlatego Wataha skupia się na najbliższej sobocie i na meczu z rezerwami Budowlanych Lublin, z którymi jesienią przegrała na wyjeździe 6:43. O tym, że lidera tabeli można pokonać, pokazał zespół Rugby Wrocław, który w ostatniej kolejce triumfował 38:25.

Budowlani mają swój pierwszy zespół w ekstraklasie i możliwości kadrowe nieporównywalnie większe, ale też regulaminowe przeszkody, które nie pozwalają im awansować do I ligi. - Regulamin mówi, że drużyna stanowiąca zaplecze nie może być ligę niżej od pierwszego zespołu - tłumaczy trener. W myśl tych przepisów sobotnie spotkanie nazywa mianem meczu o awans.

Po rundzie zasadniczej jest jeszcze rozgrywany finał dla dwóch najlepszych ekip II ligi. Gdyby tabela pozostała w obecnym układzie - pierwsi lublinianie, zielonogórzanie tuż za nimi, to na naszym „Stade de Kempa”, jak mówią o obiekcie zawodnicy, już w weekend mogłyby strzelać szampany. - Liczy się tylko tu i teraz, potem będziemy myśleć i liczyć, co dalej. Najlepiej byłoby ten mecz wygrać, zremisować lub zdobyć punkt defensywny. Możliwości matematycznych jest sporo, ale gdy wygramy, nie będziemy musieli się oglądać na innych - dodaje trener. Optymizm opiera na… domowym stadionie i wsparciu kibiców. - W historii tylko raz polegliśmy na tym boisku. Wierzę, że jesteśmy w stanie powalczyć.

Mecz przy ul. Xawerego Dunikowskiego (za SP 18) o 14.00, ale warto przyjść wcześniej, bo na kibiców będzie czekać grill i słodkie wypieki. W planie też atrakcje dla dzieci.

(mk)
czerwiec 09, 2023

Jeszcze dwa mecze

in Sport

by user3

Tylko jeden punkt w czterech ostatnich spotkaniach zdobyli w III…
czerwiec 09, 2023

Człowiek, który przeskoczył siebie

in Sport

by user1

Przed kilkoma dniami zmarł Edward Czernik. Wielokrotny mistrz i rekordzista…
czerwiec 09, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie będzie się nudzić podczas tego weekendu! Sprawdź…
czerwiec 07, 2023

Podnoszenie ciężarów to sport… dla każdego!

in Sport

by user3

Zaczynał w wieku 9 lat. Ma na koncie brązowe medale…
czerwiec 05, 2023

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Nie tylko żużlowcy i piłkarze rywalizowali w miniony weekend o…

Cisza przed burzą? [FELIETON]

Ekstraklasa piłkarska zakończyła rozgrywki. Przyszedł czas podsumowań, rankingów i spekulacji - kto i gdzie zostaje,…

W sobotę Falubaz jedzie z Orłem! Zapraszamy na falubazowy Dzień Dziecka!

Mecz Enea Falubaz Zielona Góra - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź już w sobotę. Dziś poznaliśmy awizowane…

Koło się zamyka [FELIETON]

Wpadliśmy z żoną na kilka dni do Gdańska. Przyjechaliśmy, akurat kiedy Lechia Gdańsk grała z…

Enea Falubaz i… cała reszta!

W tabeli 1 ligi ścisk jest ogromny, ale zielonogórzanie są nad „kotłem”. Enea Falubaz pewnie…

Szczypiorniak ma 20 lat! (ZDJĘCIA)

Możliwość spotkania po latach, wspomnień, ale i rywalizacji. UKS Szczypiorniak Zielona Góra świętuje 20-lecie istnienia.…

Na razie jest mgła... [FELIETON]

Jako niepoprawny i niereformowalny fan futbolu chciałem w ostatni weekend, oprócz Lechii, obejrzeć w akcji…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.