Miał być pracowity styczeń…

Mecz z Anwilem Włocławek był świetnym widowiskiem Mecz z Anwilem Włocławek był świetnym widowiskiem Fot. Damian Grabski
… ale na razie koronawirus mocno miesza w planach Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie nie pojechali do Słupska na mecz z Grupą Sierleccy Czarnymi, nie zagrają też w sobotę z Kalevem Tallinn.  

Już bez Jarosława Zyskowskiego i Devoe Josepha Zastal mierzył się w ostatnią niedzielę z Anwilem Włocławek. Obaj źle się czuli i przed hitem Energa Basket Ligi zostali odizolowani od reszty zespołu. Wicemistrzowie Polski przeciwko czołowej ekipie tego sezonu grali w siedmiu. I choć przegrali 79:83, to za swoją postawę - zarówno po drugiej kwarcie, gdy schodzili do szatni, jak i po zakończeniu spotkania - dostali owację od kibiców. - Nie udało nam się znaleźć nowego zawodnika za Brandena Fraziera, a jeszcze straciliśmy tych dwóch zawodników. Dla każdej drużyny takie ubytki to byłoby za dużo - mówił po meczu Oliver Vidin, trener zielonogórzan.

Umowę z Frazierem rozwiązano jeszcze przed świętami, w jego miejsce miał przyjść wysoki gracz. - Jeden, którego chcieliśmy, poszedł do G League (zaplecze NBA - dop. mk). Z drugim najpierw się dogadaliśmy, ale potem zaczął podbijać cenę. Nie chcemy przepłacać. Mamy dobrych koszykarzy, ważne, żeby byli zdrowi - dodał O. Vidin.

Dzień po meczu z Anwilem okazało się, że czterech zawodników Enei Zastalu BC miało pozytywne wyniki testów. Odwołany został środowy mecz Energa Basket Ligi w Słupsku, z Grupą Sierleccy Czarnymi. Klub wnioskował też o przełożenie meczu z Kalevem Tallinn. Spotkanie z drużyną ze stolicy Estonii miało się odbyć w tę sobotę, 8 stycznia. Liga VTB przychyliła się jednak do prośby zielonogórzan. To dobra wiadomość, bo przepisy wschodnich rozgrywek mówią, że już piątka zdrowych graczy w zespole pozwala na rozegranie spotkania.

Do rywalizacji w polskiej lidze dopuszczani są zaszczepieni lub niezaszczepieni, którzy mają negatywny wynik testu PCR na 72 godziny przed meczem lub wynik testu antygenowego 48 godzin przed spotkaniem. W Enei Zastalu BC - jak poinformował klub - wszyscy są zaszczepieni. W Energa Basket Lidze COVID-19 pojawił się nie tylko w Zielonej Górze, ale także w Śląsku Wrocław i w GTK Gliwice.

Koronawirus dla wszystkich drużyn jest problemem, a dla Zastalu, który gra w dwóch dużych ligach, szczególnie. Zielonogórzanie w styczniu mieli zaplanowanych aż dziewięć spotkań, z czego siedem w hali CRS. Dwa z nich już wypadły. Nieznane są jeszcze nowe terminy meczów w Słupsku i z Kalevem. W myśl terminarza kolejny mecz zielonogórzanie mają rozegrać z Kingiem Szczecin. Drużyna, którą prowadzi Arkadiusz Miłoszewski - przez lata związany z Zastalem - ma przyjechać do Zielonej Góry w kolejną środę, 12 stycznia (18.00).

mk-łz
sierpień 15, 2022

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Lechia Zielona Góra na czele III ligi. Podopieczni Andrzeja Sawickiego…
sierpień 12, 2022

Na półmetku na sporym minusie

in Sport

by user3

Nie tak wyobrażali sobie wejście w fazę play-off eWinner 1…
sierpień 12, 2022

Jan Kvech wraca na tor!

in Sport

by user1

Kilka dni intensywnej rehabilitacji w klinice Ortoline w Zielonej Górze…
sierpień 10, 2022

Juniorzy Falubazu trenowali w Lginiu [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Adepci szkółki żużlowej Falubaz Junior wybrali się we wtorek na…
sierpień 08, 2022

Rafał KASZA: W najbliższy weekend na starówce czeka nas potężna dawka sportowych emocji!

in Sport

by user1

Już 13-14 sierpnia, na zielonogórskiej starówce, odbędą się najlepsze zawody…

W piątek musimy być wszyscy jednym zespołem - wiemy, o co jedziemy!

Wierzę, że wszyscy staniemy na wysokości zadania i już w piątek zapewnimy sobie awans do…

My też możemy! [FELIETON]

Przed tygodniem pisałem o mojej wierze, że Falubaz wreszcie coś pokaże i wygra z Orłem…

Od dziś ninja opanują deptak!

13 i 14 sierpnia, przechadzając się po starówce, traficie na niecodzienne wydarzenie! W pobliżu ratusza…

Wiemy, że nic nie wiemy [FELIETON]

Nie chcę dokładać do pieca po klęsce polskich żużlowców w Vojens. Zgadzam się z tymi,…

Ojcowie i macocha [FELIETON]

Kibice żużla mieli ostatnio swoją sensację. Ważniejszą niż mecze ligowe. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że po…

Z historyczną nazwą po nowe sukcesy

KS Lumel Zielona Góra wraca na sportową mapę miasta. To nowy projekt, ale nazwą nawiązuje…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.