Na półmetku na sporym minusie

Marcin Nowak i Krzysztof Buczkowski podczas ostatniego meczu w Zielonej Górze. Przed rewanżem w lepszym humorze jest łodzianin. Marcin Nowak i Krzysztof Buczkowski podczas ostatniego meczu w Zielonej Górze. Przed rewanżem w lepszym humorze jest łodzianin. Fot. Marcin Krzywicki
Nie tak wyobrażali sobie wejście w fazę play-off eWinner 1 ligi żużlowcy Stelmetu Falubazu. Zielonogórzanie na półmetku ćwierćfinałowej rywalizacji z H. Skrzydlewską Orłem Łódź mają do odrobienia aż 10 punktów.  

By znaleźć dobre, wyjazdowe spotkanie zielonogórzan, trzeba się cofnąć aż do 29 maja, kiedy Falubaz wygrał w Rybniku z ROW-em 55:35. Był to najlepszy mecz na torze rywala i - nie licząc walkowera w Krośnie - zaledwie jedno z dwóch zwycięskich spotkań wyjazdowych (wcześniej Falubaz wygrał jeszcze w Landshut). Potem zielonogórzanie przegrywali kolejno: w Bydgoszczy, w fatalnym stylu w Gdańsku, wstydliwie w Gnieźnie ze spadkowiczem Aforti Startem i w minioną sobotę w Łodzi z Orłem 40:50.

Wyjazdy mają wspólny mianownik - niezłe momenty na różnym etapie meczów w wykonaniu poszczególnych zawodników, ale brak równej i konsekwentnej jazdy całego zespołu. W Łodzi najrówniej spisywał się Rohan Tungate. Australijczyk, w przeszłości związany z Orłem, zdobył najwięcej, bo 13 punktów w sześciu startach, ale i on nie ustrzegł się błędu. Max Fricke i Piotr Protasiewicz dobrze zaczęli, ale kolejne biegi nie były już tak dobre, z kolei Krzysztof Buczkowski zaczął gorzej, ale w drugiej części meczu był - obok Tungate’a - jednym z dwóch mocnych punktów zielonogórzan.

- Z ustawieniami w pierwszej fazie trafiliśmy, ale kolejne korekty nie były trafione - tłumaczył po meczu Tomasz Szymankiewicz, menedżer Stelmetu Falubazu. Pytany o dziesięciopunktową stratę na półmetku rywalizacji odpowiedział lakonicznie: - Wnioski są takie, że trzeba będzie jeszcze więcej pracy włożyć w to, żeby zwyciężyć.

Zupełnie inne nastroje w szeregach „Orłów”. Najwyżej latał Niels Kristian Iversen. 40-letni Duńczyk zdobył 14 punktów, tylko raz przegrywając z Tunagtem. - Tych punktów dzisiaj bardziej szuka Falubaz niż my. Mamy zaliczkę - przyznał Piotr Świderski, trener rywali.

W rundzie zasadniczej zielonogórzanie wygrali z Orłem 57:33. Średnio Falubaz u siebie zdobywa w tym roku 52,5 pkt. - Falubaz u siebie jest mocny albo my jesteśmy słabi „w Falubazie”. Mamy jakieś doświadczenie po tamtym meczu i tych samych błędów będziemy unikać. Miejmy nadzieję, że to wystarczy - dodał P. Świderski.

- Dużo, nie? - pytał sam siebie po ostatnim wyścigu w Łodzi Krzysztof Buczkowski, zaraz dopowiadając: - Jesteśmy w stanie to zrobić. Udowodniliśmy w rundzie zasadniczej. Wypada nam to powtórzyć.

Rewanżowy mecz w kolejny piątek, 19 sierpnia, w Zielonej Górze o 17.00.

mk-łz
październik 06, 2022

Falubaz ogłosił zawodników na nowy sezon! Co o nich myślicie?

in Sport

by user1

Rasmus Jensen, Przemysław Pawlicki i Lucke Becker zasilą Stelmet Falubaz…
październik 06, 2022

Polskie "złotka" w strzelectwie sportowym - Złoto wywalczyli także strzelcy z Zielonej Góry!

in Sport

by user1

W Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym, 14…
październik 06, 2022

Rozpoczęły się prace na W69 - Odwodnienie liniowe, park maszyn, oświetlenie...

in Sport

by user1

Awansu nie ma, ale część inwestycji na stadionie żużlowym zostanie…
październik 04, 2022

Pierwsze zwycięstwo akademickich futsalistów!

in Sport

by user1

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do I ligi odnieśli futsaliści AZS…
październik 02, 2022

Jubileuszowa Gala Makowskiego za nami [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Jubileuszowa, dwudziesta gala Makowski Fighting Championship przeszła do historii. W…

Janusz Kubicki: Zarząd Falubazu do dymisji

Na łamach WP Sportowefakty Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry wypowiedział się na temat działań związanych…

Coś z tym trzeba zrobić! [FELIETON]

Smutek, smuteczek. Tak krótko można podsumować nastroje zielonogórzan po rewanżowym meczu finałowym w pierwszej lidze.…

Maku” zaprasza w sobotę na galę

- Kiedyś galę załatwiało się na kilka telefonów, teraz organizacja jest znacznie trudniejsza - mówi…

P. Protasiewicz o budowie składu Falubazu: Sytuacja na rynku jest trudna

Skończył karierę, ale o wakacjach nie ma mowy. Piotr Protasiewicz z kapitana Stelmetu Faubazu stał…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.