Najpierw na żużel, potem na rower

Tak było w poprzednich edycjach. Tłumy kibiców na rowerach wzięły udział w falubazowym rajdzie. Tak było w poprzednich edycjach. Tłumy kibiców na rowerach wzięły udział w falubazowym rajdzie. Fot. Mateusz Wójcik/falubaz.com
To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę, 18 czerwca, Stelmet Falubaz podejmie Orła Łódź, ale swoje pięć minut, dzień później, będą mieli też kibice.

 

Na Maxa weekend z Falubazem - tak zapowiada najbliższą sobotę i niedzielę zielonogórski klub. Stelmet Falubaz będzie po raz pierwszy w tym sezonie rywalizował o ligowe punkty przy W69 w sobotę. Przeciwnikiem będzie Orzeł Łódź, z którym zielonogórzanie zremisowali w pierwszym spotkaniu na wyjeździe 45:45. Rywal przyjedzie podrażniony, bo przegrał dość nieoczekiwanie przed tygodniem z niemieckim beniaminkiem Trans MF Landshut Devils 44:46. Orzeł aspiruje do walki o pierwszą czwórkę. Dotychczas wygrał trzy mecze, pięć przegrał i raz zremisował - z Falubazem. Liderem łodzian jest jeżdżący drugi sezon z rzędu na zapleczu ekstraligi Niels Kristian Iversen. Blisko 40-letni Duńczyk ma 16. średnią w lidze, niespełna dwupunktową.

Stelmet Falubaz też nie wspomina dobrze minionego weekendu. Zielonogórzanie po raz pierwszy w tym sezonie przegrali w eWinner 1. lidze. Ekipa Piotra Żyty uległa w Bydgoszczy Abramczyk Polonii 41:49. Straciła też punkt bonusowy i prowadzenie w tabeli, właśnie na rzecz Polonii. Dwucyfrowe zdobycze dwóch najskuteczniejszych zawodników Falubazu - Maksa Fricke’a i Krzysztofa Buczkowskiego (obaj zdobyli po 13 punktów w sześciu startach), to było zbyt mało na bardziej wyrównaną Polonię. Ta, w przeciwieństwie do zielonogórzan, miała wsparcie w formacji juniorskiej, głównie za sprawą rewelacyjnego 17-latka,Wiktora Przyjemskiego. - Z takich lekcji trzeba wyciągać wnioski. Moim zdaniem Stelmet Falubaz nadal jest głównym kandydatem do awansu. Ma możliwości, żeby drużyna jechała jeszcze lepiej. Ja jestem optymistą. Wszystko rozstrzygnie się w rundzie finałowej - uważa Rafał Darżynkiewicz, dziennikarz TVP Sport.

Mecz z Orłem rozpocznie się o 16.30, a w niedzielę o 15.00 z żużlowcami na torze pojawią się… kibice. Po czterech latach wraca Falubazowy Rajd Rowerowy. Czwarta edycja imprezy rozpocznie się tradycyjnie przy W69, zakończy w Parku Książęcym w Zatoniu. W sumie uczestnicy pokonają ok. 15 kilometrów. - Pojedziemy bardzo spokojnym tempem, dostosowanym do wszystkich uczestników. W tym rajdzie nie chodzi o to, kto będzie pierwszy, drugi, trzeci. Chodzi o fajne spędzenie czasu - zachęca Michał Kociński, specjalista ds. marketingu w Falubazie.

 

(mk) - łz
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.